Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás - Ügetés - Miért...

Lovaglás - Ügetés - Miért pattogok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el lovagolni. Két órán túl vagyok (1x egy fél, 1x pedig kb egy óra). Mindkétszer másik lovat adtak alám. Az első fél óra végén volt egy nagyon pici ügetés, és úgy is érzetem, hogy köv alkalommal nem lesz gáz.

Azonban a második alkalommal egy másik lóhoz kerültem, és az ügetésnél annyira dobált, hogy tényleg majdnem leestem. Az edző mondogatta a fel le fel le fel le ritmust, de én komolyan, még hogy fel-le, de fennmaradni a lovon alig bírtam. Pattogtam, mint a gumilabda. Kiesett a kengyelből a lábam.. A végére már sikerült pár fel-le mozdulatot csinálnom, de akkoris erőből húztam fel magam, és ha jól tudom, nem így kellene. És egyáltalán nem éreztem magam biztonságban.

Ha van valami jó tanácsotok, mire figyeljek a következő órán, nagyon szívesen veszem a segítségeteket.


2011. ápr. 13. 21:45
1 2 3 4 5
 31/44 anonim válasza:
Nekem első órán elég szokatlan volt az ügetés.Nagyon nem találtam a ritmust, és a lovon sem tudtam megmaradni.Én le is estem,de az edzőm azt mondta ne agódjak majd belejövök.A "pattogást" el lehet kerülni,ha jól összezárod a combjaida,így ha csak egy kicsit is,de csökken a probléma.Azóta már vágtáztam is.Hidd el,az sem rosszabb,mint az ügetés.És hidd el:Addig nem lovas a lovas,mígle nem esik;)
2011. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Hát az eséstől én eléggé parázok. :)

tegnap már vágtáztam is egy kisit, hát akkor úgy gondoltam, hogy akkor most mindjárt repülök egyet. de aztán nem.

Eléggé félek, milyen érzés lehet, fel tudok e utána állni.. :S

2011. ápr. 20. 21:14
 33/44 anonim ***** válasza:
Kicsit dőlj hátra, sarkat le, combbal szorít,mondogasd magadban közben hogy egy-két egy-két (egyik láb legyen az egy a másik a két, aztán egyre ülsz kettőre állsz). A kengyel méretnek akkorának kell lenni mint amikor kinyújtod a kezed. (én legalábbis agy tanultam) .Először meg sokadjára is én is elég nehezen találtam el a ritmust de jobban csináltam végül is mint a másik lány aki dupla annyit járt lovagolni.
2011. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
így* ( és pontosabban az egy legyen a ló egyik lábának emelkedése a két a másik lábának)
2011. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 Diamond's master ***** válasza:
Nem találtad meg az egyensúlyt! Lovagolj minél többet! Ne könnyűügess (fel-le mozdulatsor), hanem ülj le! Így megszokod a ló mozgását, és nem lesz gond.. Az edződnek ezzel kellett volna kezdenie! Ha még nem ülsz biztosan tanügetésben a nyeregben, akkor ne is próbálkozz sokat a könnyűügetéssel, mert a sikertelenség nem tesz jót az önbizalomnak ;)
2011. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Futószáron vagyok még, de úgy érzem, egyre jobban eltalálom az ütemet. Mondogatom még magamban, hogy egy-kettő-egy-kettő, de érzem, mikor a ló dob egyet rajtam.

Viszont múlt héten vágtáztam is egy kicsit. Futószáron.... Hát... Akkor tényleg azt hittem, lerepülök... Nagyon nehéz volt... Összevissza mozgott a lábam, alig tudtam a nyeregben maradni.. :S Úgyhogy ha ezzel kapcsolatban is van tanácsotok, nagyon várom.. :)

2011. ápr. 26. 20:32
 37/44 anonim válasza:
Nem vagy még elég gyakorlott, csak gyakorolni kell ;) Én például mindig mondom magamba, hogy egy-két-egy-két vagy föl-le-föl-le :) csak idő kérdése
2011. ápr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne hogy ideális helyre jársz lovagolni..
2011. ápr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért nem?
2011. ápr. 28. 18:57
 40/44 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez tényleg érdekes. Ha még nem megy jól az ügetés, akkor miért kezditek el a vágtát? Vagy ez valami gyorstalpaló?
2011. ápr. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!