Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás - Ügetés - Miért...

Lovaglás - Ügetés - Miért pattogok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el lovagolni. Két órán túl vagyok (1x egy fél, 1x pedig kb egy óra). Mindkétszer másik lovat adtak alám. Az első fél óra végén volt egy nagyon pici ügetés, és úgy is érzetem, hogy köv alkalommal nem lesz gáz.

Azonban a második alkalommal egy másik lóhoz kerültem, és az ügetésnél annyira dobált, hogy tényleg majdnem leestem. Az edző mondogatta a fel le fel le fel le ritmust, de én komolyan, még hogy fel-le, de fennmaradni a lovon alig bírtam. Pattogtam, mint a gumilabda. Kiesett a kengyelből a lábam.. A végére már sikerült pár fel-le mozdulatot csinálnom, de akkoris erőből húztam fel magam, és ha jól tudom, nem így kellene. És egyáltalán nem éreztem magam biztonságban.

Ha van valami jó tanácsotok, mire figyeljek a következő órán, nagyon szívesen veszem a segítségeteket.


2011. ápr. 13. 21:45
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

Szerencsére tegnap másik oktatóhoz kerültem, és ő is azt mondta, h ügetés, lépés, és ha majd 100%-osan megy minden, jöhet a vágta. Úgyhogy ragaszkodni fogok hozzá. :)

Köszönöm a válaszotokat!

2011. ápr. 29. 09:01
 42/44 Diamond's master ***** válasza:

Nagyon tetszik benned az, hogy elismered a hibáidat. ;)

Ez jó dolog, ha nem veszted el az önbizalmadat!

Mindenképpen az ülésjavítással kéne foglalkozni. Ha nem tudod szépen kiülni a ló jármódjait, akkopr fogj egy voltizs-hevedert, vagy egy kényelmes nyerget, és vágj bele! Kapaszkodhatsz, így bizalmat nyersz a lóval, nem fogsz félni, és megszokod a jármódjait, mert ha félsz, nem tudsz oda figyelni!

Remélem tudtam segíteni!

2011. jún. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképp, nagyon köszönöm a válaszod! :)
2011. jún. 14. 18:19
 44/44 anonim ***** válasza:
a leeséshez: nem mondom hogy nem kel félni , de ha parázol akkor nem fogod élvezni a lovaglást. Miután lestem visszaültem a lóra aznap este fellépésem volt másnap megint mentem lovagolni este meg a balesetire mert akkor láttuk hogy bedagadt a kezemé s eltört x)
2011. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!