Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom rábeszélni a...

Hogy tudom rábeszélni a szüleimet h kapjak 1 lovat O. o?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 11:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti lehet kenderkötéllel is lovagolni, csak úgy kell akkor képezni a lovat;)
2011. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Gondold át:

-Lenne hol tartanod?? (Tanyán esetleg nagy kertes házban laktok??)

-Van pénz arra, hogy megvegyétek?

-Van pénz arra, hogy eltartsátok? (kaja, állatorvos, stb.)

-Lenne rá időd, hogy naponta lovagolj rajta, ellásd, tisztogasd, őt is, és az istállót is?


És ezek csak az alapkérdések...még egy csomó minden jönne hozzá...

2011. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Lovagolsz egyáltalán?? Milyen szinten? Hány éves vagy?

Ha nem akkor szólok hogy a ló tudást igényel, és nem kertitörpe.

Ha igen akkor, hogy heti 1x 1 órát lovagolj, ahhoz kicsit drága mulatság. Ha csak egyszerű hobbilovas vagy, kedvtelés az egész, akkor elég az iskolaló amivel felügyelet mellett tanulsz, terepre mész.

2011. máj. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
42%

Nem értem miért kell rögtön lehurrogni a kérdezőt. A legtöbb gyerek vágyik valamire, ami nem biztos, hogy aprópénzes mulatság. De ők ezt nem rongyrázásból csinálják, hanem mert vágynak rá, és még nem tudják felbecsülni, hogy milyen kiadásokkal jár, és mekkora felelősség. De attól, hogy neki estek nem fogja jobban átlátni.

Amúgy nekem volt lovam, és nem volt annyira horribilis a tartása. Volt osztálytársam, akinek a hobbija jóval költségesebb volt.

Ráadásul nem ismerjük a család anyagi körülményeit, lehet, hogy belefér a költségvetésükbe egy ló fenntartása. Akkor meg miért ne?

2011. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

15:55


Azért lett lehurrogva, mert hülyeséget kérdezett. Nem fehéregeret akar tartani a szobája sarkában.


Ha esetleg évek óta jár lovardába, akkor pontosan tudja, mivel jár (munka + költség) és nem kell nagy ész kiszámítani, hogy pl. anyámék alig tudják kiköhögni az órák árát vagy a sofőr hozza-viszi, tehét a pénz nem számít. Akkor tudnia is kéne hogy megengedhetik-e maguknak vagy sem, nem ismeretlen embereket kell kérdezgetni.


Ha pedig ma reggel úgy ébredt a lakótelepi lakásban, hogy de jó is lenne egy ló, akkor is egy olyan embernek, aki internetes fórumra képes írogatni, annak lehetne annyi esze, hogy tudja: egy ló tartása nem ugyanaz, mint egy cicáé.

2011. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
62%

Itt mindenki csak a penzrol beszel.

De mikor en a hulye fejemmel 5 napos kezdokent vettem egybol egy 1 eves mencsikot hogy majd felnevelem...

Az lett belole hogy egy idore megutaltam a lovakat mert nem egyszer megharapott, siman ranotta fejemre rekord 3 nap alatt, vegul pedig apropenzert eladtam csak hogy szabaduljak tole.

Most par ev elteltevel en is szepen lovagolni tanulok oktatoval ahogy azt illik.

2011. máj. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Khm.. Az addig oké, hogy tényleg nagyon drága, de ha ki tudják fizetni a szülők, akkor igenis van olyan GYEREK, aki foglalkozik a lovával normálisan. Bértartásban is meg lehet oldani, és senki ne érveljen azzal, hogy ott rossz neki, mert ha naponta kijársz hozzá, és nem csak lovagolsz, hanem foglalkozol is vele, akkor jó neki.

Arra meg annyit reagálnék, hogy nem ganézunk szart, aki lovagolni akar szokjon hozzá, én is kiganézok pár ló alatt, felsepregetek akár más után, kiviszem a szart, stb, pedig még saját lovam sincs, és még ember is van rá, csak segítünk neki.. Úgyhogy azért általánosítani nem kell, van aki megcsinálja..

2011. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem rám célzol ezzel, hogy nem kéne általánosítani. Oda is írtam: tisztelet a kivételnek. Ha te kitrágyázol akkor nagyon helyes, de sokan még a vasvillát is nehéznek tartják, kiesik a kezéből annyira nem bírja el. Láttam már ilyet. Meg a finnyások ugye. Persze a lóval jár, csak az ilyenek azt hiszik, hogy az a ló csak egész nap ott fog állni, magát megeteti, kitrágyázza és neki csak gyönyörködni kell benne meg ráülni amikor épp olyan kedve van...
2011. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Hát, ha valaki lovat akar akkor gondolja ezt át. Aki annyira finnyás a közelébe se menjen, érintkezni azért kell vele. Én is szeretnék lovat, de tudom mivel jár, és hogy nem engedhetjük meg magunknak, úgyhogy marad a többi megoldás, hogy járok így lovagolni, esetleg ha megtanulok normálisan keresek valakit akinek háznál van lova és járhatok lovagolni a lovát, mert nekem nem a versenyzés a fontos.

Egyébként még annyi, hogy lehet megengedhetik maguknak, csak a szülőknek van egy kis eszük. Ha tudják, hogy nem gondozod, akkor jobb is, hogy nem vesznek, mert persze meg lehet tenni, hogy kapsz egyet, aztán havonta ránézel, csak az egyáltalán nem jó neki. Nekem pl anya azért nem hagyja, mert nem tudjuk fizetni, mellette ő sajnálja, hogy bértartásban lenne, pedig minden nap kijárnék, nem csak lovagolni, foglalkozni is vele, de megértem őt is. A másik, hogy ha lovagolsz két napja, és akarsz egyet, akkor könnyen lehet, hogy ráunsz, és annyi. Azért aki komolyan veszi ezt az egészet, és megengedhetik a szülők, azok azért nem szoktak kib*szásból nemet mondani.. Egyáltalán nem véletlen..

2011. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Az utolsónak írom hogy nem az a bajom hogy nem értek veled egyet,a gond itt az hogy te nem hiszem hogy 13-14 év körüli gyerek vagy.De a kérdező írásából nekem ez jön le és ő még nem tudja értékelni a munkát és nem is tudja hogy mit jelent.
2011. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!