Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mégis mi a franc az a lószolár...

Mégis mi a franc az a lószolárium?

Figyelt kérdés
Volt itt egy kérdés, hogy hova nem érdemes menni, ott írtatok pár lovardát, az egyiknek megnéztém a weblapját, és olvastam, hogy van két lószoli is.. Az mégis mire jó? Ha az emberi szoláriumból indulok ki nem sok jó.. Valaki használ? Vagy tudja mire jó? Vagy hogy egyáltalán mi ez?
2011. júl. 12. 20:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Azoknak semmi értelme nem lenne, mert nem hinném, hogy hatokény munkát képesek végezni, viszont a szoláriumot csak a lovardának kell megvennie onnantól kezdve minden lovas rendelkezésére áll. Szerintem ugyan oylan mitn az emberi hajszárító, csak mellőzhetőbb formában :D

A lovas világkupa pölö decemberben volt :D

2011. júl. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Jó, én akkor sem látom értelmét.. Azoknak nyilván van, de szerintem azért a lótartók nagytöbbsége nem tudja megfizetni, még ha ingyen is használja a helyen, ahol van, a tartás olyan horror, hogy hihetetlen.. Fura, hogy ismerősök holmi harmincezer forintból élnek, gyerekkel, más meg lazán farzsebből kifizet százezreket tartásra.. Aki meg otthon tartja, szintén nem vesz sztem 800ezerért lószolit.. Szerintem tényleg mellőzhető..
2011. júl. 12. 23:21
 13/23 anonim ***** válasza:

30 ezerből megélni lóval, gyerekkel együtt? :O Hogy csinálják??

Na nekem ezért nincs lovam :D nincs rá havi 100 ezrem :/ plusz időm.

2011. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Utolsó! Havi 100.000?! Ne röhögtess, évi 50.000 egy ridegtartásos ló, akinek jobb a kondíciója is, mint az istállós lónak.


Kedves kérdező! A lószoláriumnak igazából az elnevezése rosz. Ez igazából egy fényterápia. Ez a gyenge verzió megeőzésre jó, az erősebbek gyógyításra. De igen, mellőzhető, nem mondhatnám, hogy nem tudnék élni ilyen nélkül (mert tudok... xP)

2011. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha lovat tartanék azt nem hobbyból, szóval rideg tartás szóba sem jöhetne nállam. Budapesten meg 60 alatt nincs is bértartás. Plusz az edző díja és az esedleges orvosi költségek és körmölés/patkolás, amit ha jól tudok 6 hetente kell. Az már bőven 100 :D
2011. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem, nem lóval, de van nálunk egy lány, aki ingyen jár lovagolni, ledolgozza bőven, nagyon jó is, szóval ha valakinek valami nem megy, vagy hülye a ló, felül, megy versenyre mással is segíteni, stb.. Más meg ott tart két lovat, havonta új izzasztó tízezrekért, stb... Nálunk "csak" harminc a tartás, tudom, ez a lehető legolcsóbb, de mégse teheti meg mindenki.. :S
2011. júl. 13. 17:51
 17/23 A kérdező kommentje:
És egyébként lovam nekem sincs:)
2011. júl. 13. 17:51
 18/23 anonim ***** válasza:
lehet, hogy ha napi 10 lovat kellene lovagolnod, akkor télen nem szeretnél mindegyikkel fél órát lépni, hogy bemelegedjen, majd megint felet, hogy edzés után felszáradjon.. nem értem, miért kell az újításokat kapásból elutasítani, ez is csak könnyebbé teszi a profik munkáját.
2011. júl. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem elutasítom az újításokat, de a lovagláshoz hozzátartozik, hogy igenis vársz amíg bemelegszik, ennyi erővel minek lovagoljunk? Állítsuk rá a jártatógépre aztán megy az magától is, de közben szoliztassuk is, nehogy megfázzon.. pf.. És amúgy lehet úgy lovagolni, hogy ne izzadjon le, vagy ne annyira.. Ha meg bevállalod hogy lelovagolsz négy lovat, akkor ez van, fogadd el, menni kell vele, amíg bemelegszik... Nálunk is van tél, nálunk is van aki sokat lovagol, de mégis tudunk élni szolika nélkül..
2011. júl. 13. 20:13
 20/23 anonim ***** válasza:

Egyet értek a kérdezővel maximálisan, 10 éve vagyok a lovassportban és higgyétek el: teljesen felesleges ez a sz*r.

Jah és: -Ennyi erővel a kisebb lovardáknak is lehet "lószoláriuma", nem csak a nagyobbaknak ;)

- Hideg időben mi a tökömnek(már bocsánat) lemosni a lovat?

- Izmoknak.. na persze :) elég ha lovaglás után le van járatva

- SEMMIRE NEM JÓ! Csak kell a pénz az emberkéknek ;))

2011. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!