Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ide kihívhatjuk az állatvédőket?

Ide kihívhatjuk az állatvédőket?

Figyelt kérdés
Nemrég jártam egy új lovasiskolában. Vannak szép lovak akiken lovagolni lehet (így kb az első istállóba mutatóba), de ha hátrébb megy az ember akkor talál egy lakkattal lezárt fedeles karámot vagy mi a szöszt. Teljesen sötét van oda bent, ráadásul vagy 16 ló van egyrakáson. Mondta ott az oktató hogy hozzuk már ki x-et és y-t. Bementünk és két csontig lesoványodott lovat kellett kihozni. Ráadásul az egyiknek tüdőbaja volt és nem tudtad úgy letteni a kezed a testére hogy ne lenne a tenyered alatt seb. Fel kellett nyergelni a két lovat. 1 nagypokróc kellett ahoz hogy a nyeregalátét és a nyereg felfeküdjön a lovakra. Szerencsétlenek ügetésbe se indultak el nem hogy vágtába. Ja és a két csontsovány lóból az egyik emhes is állítólag. Beltenyészet van ott, ugyan is van egy zugménjük és pár tenyészkanca akik folyamatosan csinálják a csikókat. 30 arab lóvan. Abból 21 éli az életét sötétbe egy fedeles karámba. :/
2011. júl. 14. 17:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
*segíteni fognak.
2011. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tom hogy most nevet mondjak-e. Igazából Szolnok környékén van ahogy megyünk ki Besenyszög felé! A tanya nevét nem igazán akarom mondani. Én már nem megyek ki, de a lovas oktatom és a lánya mennek ki és ők csinálnak képeket. Majd a átküldi én meg felrakom hogy lássátok őket! :/
2011. júl. 14. 18:21
 13/15 A kérdező kommentje:
Már oktatóméknak is mondtam hogy mi van ott kint ezért lehet hogy nem is én majd inkább ők szólnak az állatvédőknek, csak előbb ők is megakarják nézni a helyet.
2011. júl. 14. 18:22
 14/15 anonim ***** válasza:
jól teszed,minnél előbb hívjátok :) ha én ilyet látnék,egyből telefont kapnék.
2011. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy ez a "figyelmeztetik őket, majd talán bírságot is kell fizessenek.." dologból az van, hogy lehet változtatnak a körülményeken, talán még a bírságot is befizetik, de ha egy embernek nincs igénye arra, vagy nemis igény, hanem gondja, vagy nem tudom, hogy a lovai egészségesek legyenek, ne fájjon semmijük, stb, azzal hiába fizettetsz meg ellenőríztetsz, lehet, hogy szépen istállóba teszi az összeset, attól még lehet, hogy az egyik sánta, a másik vak, a harmadik kehes, csak ezt senki nem látja első ránézésre, és senki nem szól, ő meg nem hív dokit, ha képes így tartani a lovait..:S Egyébként szerintem is sürgősen értesítsétek az állatvédőket!
2011. júl. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!