Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leestem a lóról.3 és fél...

Leestem a lóról.3 és fél hónapja lovagolok. Nem gáz?

Figyelt kérdés
Mindig is paráztam attól, hogy milyen lesz majd, ha először leesek, de nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar eljön. egyszerűen megijedt a ló valamitől, beugrott vágtába, futószáron voltunk, és én lecsúsztam az oldalán. Szerencsére semmi baj nem lett, vissza is ültem, sétáltunk, és egy kicsit ügettünk is futószáron... De most, hogy hazaértem, kicsit jobban meg vagyok ijedve... jaaaaaj.....
2011. júl. 29. 21:20
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ügetés megy futószár nélkül, ma ülésjavítás miatt mentünk vissza futószárra. (Amit egyáltalán nem bánok.)
2011. júl. 29. 22:38
 12/23 anonim ***** válasza:
25%
Hogy tudok e lovagolni azt nem tudom esni estem kezdőkoromban,nem is egyszer, futószáron soha az életbe nem lovagoltam.Nem értek vele egyet,kivétel gyerek tanítása.nehéz terepen jó vagyok imádom.Amit lovaglás cím szó alatt csinálnak az úgymond lovardákba az kész röhej
2011. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%
Azokkal ne foglalkozz, akik azt mondják, hogy nem ültek vissza, és azóta sem lovagolnak. Mindenki esik, attól, hogy más fél, neked nem kell. Én egy év alatt tízszer estem, ebből hat egy lóról, mert rúg, de mai napig para nélkül ráülök, pedig egyáltalán nem vagyok se tapasztalt se profi lovas... Annak meg örülj, hogy nem lett semmi baj, ha meg is ütöd magad, de érzed, hogy nem fáj annyira, vagyis érzed, hogy nem tört el, semmi, akkor ülj vissza azonnal, mert úgy fogsz félni, ha nem ülsz vissza. Az ijedezés pedig természetes, ne lepődj meg, sokszor elő fog még fordulni... Volt olyan ismerősöm, akinek kulcscsonttörése volt, a másik meg kétszer fejreesett a lóval, mert megbotlott vágtában... Az ilyenek nem a ló bunkósága miatt történnek, mind a botlás, mind a megijedés természetes, hozzá tartozik, vagy megtanulja mindenki kezelni, vagy abbahagyja/fél...
2011. júl. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 x) ***** válasza:
100%
Igazából az nem is lovas aki még nem esett le a lóról :D meg kell azt is "tanulni" hogy hogy kell esni de azért ne gyakorold túl sokat :)
2011. júl. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nem gáz. A legjobb lovas aki már esett le lóról :)
2011. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

off

Nem baj ha visszamész futószárra, csak biztos alapokra lehet építkezni.Ha valaki ezért beszól, akkor tudhatod hogy az illető tudása egyenlő a nullával.

2011. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, tök igazad van:)
2011. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ezzel nincsen semmi gáz, viszont esés után mindig vissza kell ülni, ha nincs különösebb bajod, akkor azonnal.

Nem kell félni, hogy úristen mi lesz, meg kell tanulni esni is, sőt egy jobb helyen esni tanítanak meg először és csak utána lovagolni.

Nincs semmi baj, alszol rá párat, átgondolod, hogy legközelebb hogyan maradj fenn.

Egy szabályt tanítottak meg velem de nagyon, ha esel sose engedd el a szárat. Ennek fontossága igazából terepen van, főleg ha majd egyszer egyedül mész, mert ha elhagy a ló, akkor ő haza fog menni és senkinek sincs kedve km-ket gyalogolni hazáig vagy ha komolyabb bajod van még mindig ott van támasznak.

Esni kell, mert ettől leszel igazán lovas, így is a tudásod gyarapszik.

Megijedni sem kell tőle, félni sem utána. Aki ezért leszól annak meg túl nagy az arca, hogy lovagoljon, mert nem bírja el a ló.

2011. júl. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ha ez vígasztal, elárulom, hogy 25 éve lovagolok, versenyzek, edzői diplomám van és nemrégiben nekem is sikerült leperecelnem egy lóról. Tudod, aki felül, le is fog esni, nem egyszer, nem kétszer, nagyon-nagyon sokszor, bármilyen gyakorlott lovas is már, mindig adódhat olyan helyzet, amikor a lovas pottyan egyet. Nem nagy eset. Visszaülsz és folytatod. :-)
2011. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat... :)
2011. júl. 31. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!