Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kissé megalázónak érzem, hogy...

Kissé megalázónak érzem, hogy csak futószáron engednek lovagolni. Ekkora pancser lennék?

Figyelt kérdés
Már egészen kicsi korom óta lovagolok, kisebb-nagyobb kihagyásokkal. 3 éve elkezdtem rendszeresen járni, aztán egy rossz oktató miatt kihagytam egy évet. Most újra elkezdtem lovagolni. A nagy szünet előtt már vágtáztunk is, jó néhányszor voltunk kint terepen. Most, hogy megint belevágtam, már vagy fél éve megyek csak futószáron, néhányszor engedtek el pár körre, aztán futószáron megint ügetgetés, jól van, sétáljunk, torna... Szinte előröl kezdtünk mindent. Nem egyszer volt, hogy az oktató elment valamiért a pályáról, engem kint hagyott egyedül, hogy maradjak ott, akkor mindig kihasználtam a kis időt, és vágtáztam egy jót. Többször célozgattam már, hogy egyedül szeretnék menni már, de hogy az ráér még... Szörnyen idegesítő, és rossz. Még lepucolni sem engedi a pacit, nehogy valamit rosszul csináljak. Nem tudok semmi kapcsolatot létesíteni a lóval, csak alám adják, aztán elveszik alólam, és kész. Akikkel együtt tanulok, már réges-rég vágtáznak, osztályban mennek, meg minden, pedig ők nem is lovagoltak azelőtt. Jól tudja az oktatóm, hogy 2 évet lovagoltam már. Miért kell még mindig futószárazni? :( Lehet, hogy hü.lyén hangzik így, meg csak picsulás, rosszul írtam valamit, stb, de ez engem akkor is nagyon nyom belülről.
2011. aug. 28. 00:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%
Igen, manapság nagy baj, hogy az oktatók nem akarják bevallani a lovasnak, hogy már tud lovagolni (főleg az angol lovardák, a futószalagosak, tisztelet a kivételnek) egy bizonyos szinten, inkább rosszabbnak állítják be, mert könnyen megeshet, hogy amint lekerül futószárról elmegy szakosodni, díjugratássaé, díjlovglással, stb. foglalkozó lovardába. Így a lovarda egy biztos bevéltelforrástól esik el. Szóval: merj kérdezni, ha kitér vagy csak magyaráz valami butaságot, menj el minél gyorsabban! Ez így körülbelül olyan, mintha az egész iskolát elsőben járnád ki. Nem tanulsz semmit, de ő elmondhatja rólad, hogy évekig tanított, és elmondhatja magáról, hogy sikerült fognia megint valakit, aki elég naiv és jóhiszemű volt ahhoz, hogy át lehessen verni. (Nehogy megsértődj ezen, nem rosszból írtam, csak sajnos a mai világban rengeteg ember kihasználja azt, hogy a másik nem is gondol rá, hogy ilyet valaki megtehet vele.)
2011. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%

Nehéz ezt így eldönteni..Én akkor engednélek el futószárról amikor kengyel nélkül ügetsz, vágtázol kikönnyítve és ülve is és stabil a kezed.Ha ez nincs meg kárt teszel a lóban.

Egyébként milyen a hely ahova jársz?nagy lovarda ?családi?

képzett oktató és ló van?

Azt végképp nem értem hogy miért nem pucolhatod.

(én már rég versenyeztem de néha futószáraztattam magam, jót tesz!)

2011. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
72%
Válts lovardát!
2011. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Ma kimentünk nagypapámmal a lovardába. Nagypapám régen nagyon jó lovas volt. Tanácsotokra megbeszéltük, hogy ma már megkérdezem, miért megyek már fél éve csak futószáron, és meglátjuk, mi lesz. Meg is kérdeztem az okitatót, hogy miért van ez, és megkértem, hogy engedjen el. Nagy ímmel-ámmal elengedett, de azt mondta, hogyha látja, hogy nem jó, visszarak. Mentem pár kört a pályán, vágtázva is, az oktató meg már intett is, hogy menjek vissza szépen. Mondta a nagypapám, hogy ez így nagyon nem jó, mert teljesen jól ültem, lábam helyes volt, nincs semmi gond. Erre az oktató elkezd persze hebegni-habogni, hogy nem ért a papám a lovakhoz, meg a futószár nem ezen múlik. Lényeg a lényeg, nem tudott egy normális indokot mondani, hogy miért nem enged el. Úgyhogy végleg elegem lett, és rájuk csuktuk az ajtót. Hát ennyit erről. :)

2011. aug. 28. 15:58
 15/24 anonim ***** válasza:
11%
jól tetted
2011. aug. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
63%

jól tetted

de kissé sok idő volt, mire eljutottál idáig :(

2011. aug. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
63%
Megtudhatom, melyik lovarda volt ez? :)
2011. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
44%
Hallgass nagyapádra, ő lesz a legboldogabb, ha segíthet neked.
2011. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%
"Már egészen kicsi korom óta lovagolok.." Ha csak egy pónin sétáltál körbe-körbe akkor gondolom ezt viccnek szántad. Viszont 3 év nem kell futószárhoz akármennyire és béna valaki. (ezt ne vedd magadra) Én rengeteg helyen megfordultam 1-1 órákra mire megtaláltam a számomra megfelelő lovardát. Válts ha kell! A Te (szüleid) pénze, úgyhogy kapj is valamit a pénzedért!
2011. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Sajnálom, de nem szeretném elmondani, melyik lovarda volt. :s Csak annyit róla, hogy egy elég nagy, és népszerű sportistálló.

5-6 évesen én már pár hónapot rendszeresen jártam lovazni, igen, igaz, hogy pónikon mentem, de egyedül. :)

Mint mondtam, két évet más lovardában lovagoltam, és mivel kiutáltak onnan, most váltottam fél éve. Abban a két évben nem futószáron mentem.

2011. aug. 29. 00:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!