Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kissé megalázónak érzem, hogy...

Kissé megalázónak érzem, hogy csak futószáron engednek lovagolni. Ekkora pancser lennék?

Figyelt kérdés
Már egészen kicsi korom óta lovagolok, kisebb-nagyobb kihagyásokkal. 3 éve elkezdtem rendszeresen járni, aztán egy rossz oktató miatt kihagytam egy évet. Most újra elkezdtem lovagolni. A nagy szünet előtt már vágtáztunk is, jó néhányszor voltunk kint terepen. Most, hogy megint belevágtam, már vagy fél éve megyek csak futószáron, néhányszor engedtek el pár körre, aztán futószáron megint ügetgetés, jól van, sétáljunk, torna... Szinte előröl kezdtünk mindent. Nem egyszer volt, hogy az oktató elment valamiért a pályáról, engem kint hagyott egyedül, hogy maradjak ott, akkor mindig kihasználtam a kis időt, és vágtáztam egy jót. Többször célozgattam már, hogy egyedül szeretnék menni már, de hogy az ráér még... Szörnyen idegesítő, és rossz. Még lepucolni sem engedi a pacit, nehogy valamit rosszul csináljak. Nem tudok semmi kapcsolatot létesíteni a lóval, csak alám adják, aztán elveszik alólam, és kész. Akikkel együtt tanulok, már réges-rég vágtáznak, osztályban mennek, meg minden, pedig ők nem is lovagoltak azelőtt. Jól tudja az oktatóm, hogy 2 évet lovagoltam már. Miért kell még mindig futószárazni? :( Lehet, hogy hü.lyén hangzik így, meg csak picsulás, rosszul írtam valamit, stb, de ez engem akkor is nagyon nyom belülről.
2011. aug. 28. 00:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
73%
Kiutáltak? Ilyenről sem hallottam. Ha nem vagy megelégedve a szolgáltatással, válts!
2011. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, előfordulhat, hogy valakik kiutálnak embereket, ezek a "lelkes lovaslánykák" elég köcsögök tudnak lenni egymással, klikkesednek és akár puszta irigység vagy csak un-szimpátia alapján szinte elüldözik a kiszemelt "áldozatukat".

Sajnálom, hogy a kérdezővel is ezt tették, remélem találsz egy rendes lovardát, ahol nincsenek ilyen lökött emberek és lehúzni sem akarnak.

Jól teszed, hogy más lovit keresel. Sok sikert hozzá!

2011. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
57%
Amcsiknál csírléder, nálunk jovasjányka. Valszeg elfelejtenek egyesek leszállni a magas lóról, és továbbra is ugyanúgy parancsolgatnak.
2011. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
79%

Olyan lovardát keress, ahol "családias" a hangulat, nem kell feltétlenül a legkorszerűbb hely mindig a legjobb. Én ma egy éve, hogy elkezdtem lovagolni, pályán vágtázom, előtte 2-3 alkalommal voltam futószáron. Legtöbbször terepre megyünk, ott tanítanak mindent. Kb. 10 állandó lovas van, legtöbbször 2-en, de van amikor 3-an is kimegyünk terepre (+oktató). Mindet ismerem, csak az egyik nem szimpatizál velem, pályán nem tudja a szabályokat, és ezért rám haragszik. Kétszer futószáraztattak, egyszer amikor felmértek, egyszer meg amikor az időjárás miatt nem lehetett se pályára, se terepre menni.

Jól tetted, hogy váltottál, kicsit későn, de még időben. Hallottam már olyat, hogy valaki 3 évig futószárazott és utána 2 évig pályán is csak vezetve lovagolt, valakinek ritkaság terepre menni.

Én sosem voltam "igazi" lovardában, csak egy kis panziónál lovagolok, különböznek egymástól, mások a szokások.

2011. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!