Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért fél annyi lovas a tereptől?

Miért fél annyi lovas a tereptől?

Figyelt kérdés

Mondhatni jóformán terepen tanultam meg lovagolni. A családomnak itthon mindig voltak lovai. Amikor kicsi voltam, felültettek a lóra. Nagyon szelíd kanca volt. Természetesen nem engedték el azonnal, csak vezetgették. Majd később megtanultam a többi dolgot. Akkoriban a karámunk nem volt akkora, hogy rendesen lehessen benne lovagolni is, ezért az utcában (nem volt akkor még leaszfaltozva) rohangáltunk fel alá, majd felfedeztük a környéket, az erdőt, rétet, szántóföldi utakat. Karámban jóformán csak akkor lovagoltam, amikor 14 évesen beírattak egy lovasiskolába, hogy többet tudhassak meg a lovakról és a lovaglásról. De ott is a legtöbbet terepre mentünk. Csak, amikor tanultunk valami újat, akkor maradtunk a lovarda területén belül, vagy ha valami történt.

Egyre többször olvasom itt, hogy vagy félnek kimenni terepre, vagy a ló nem akar kimenni, vagy mindig valamit problémáznak. Tudom, hogy sokkal veszélyesebb kinn, de az sem megoldás, hogy egy már sokat lovagolt/"tapasztaltabb" lovas csak a lovardán belül lovagol. Lemarad a lovaglás legszebb részeiről.

24/L


2011. szept. 17. 01:19
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
A kérdést rosszul tettem fel. Inkább úgy kellett volna, hogy miért nem tesznek valamit az edzők, vagy lovasok valamit, ha félnek kimenni terepre. Miért csak benn a lovardában lovagolnak unalomig?
2011. szept. 17. 01:48
 2/32 anonim ***** válasza:
70%
Félelem?? Én szinte csak terepen lovagoltam évekig, kölönösebb lovas-tudás nélkül. Ennek ellenére életem legszebb időszaka volt az a pár év, csodálatos volt.
2011. szept. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
41%
az egyik ismerősömet le dobta a ló terepen mert meglátott egy vaddisznócsordát és agyrázkódása lett
2011. szept. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Remélem már jobban van!
2011. szept. 17. 07:02
 5/32 anonim válasza:
41%
már meg gyógyult csak még pár dologra nem emlékszik
2011. szept. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Hála Istennek! Egyedül ment ki terepre, vagy voltak vele mások is?
2011. szept. 17. 07:24
 7/32 anonim ***** válasza:

Te azt nem veszed figyelembe,hogy gondolom te is kb 5 év lovaglás után vágtáztálbiztonságosan terepen. Csak neked ez 10 éves korodban volt. Mások 10-12 évesen kezdenek lovagolni, nekik az "5 év után" csak 15-17 éves korukban lesz. Ráadászul sokan nem naponta ülnek a lovon,hanem csak hetente kétszer.

A terephez biztonságosan kell tudni vágtázni és kezelni kell tudni a lovat akkor is ha megugrik,ha lépést vált, ha ritmust vált..... Ehhez pedig pár év gyakorlat kell.

2011. szept. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Igen, én azokról beszélek, akiknek már több éves gyakorlata van, de mégse mernek kimenni terepre. Olvasd el kérlek figyelmesebben a kérdésemet. Azokra írtam, akik már viszonylag "tapasztaltabbak", és lovagolnak már pár éve, de mégis terepre nem mennek ki. Természetesen nem nézem le őket, de az edzőknek nagyobb figyelmet kellene fordítaniuk arra, hogy a lovasok ne csak akkor lovagoljanak biztonságosan, ha a karámban vannak.
2011. szept. 17. 08:55
 9/32 anonim ***** válasza:

Erre írtam azt,hogy vannak olyanok pl. az istállóban ahol az én lovam áll, akik 7 éve lovagolnak. heti egyszer. Mindíg más lovon. Ne is menjenek terepre.

Bizonytalanok, fél óra mire hozzászoknak a lóhoz.

2011. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Amúgy nem 10 évesen kezdtem el lovagolni, hanem előbb, de ez most mellékes. De gondolj csak bele, hogy akinek már van elég gyakorlata a karámban, és olyan szinten van, hogy már kimehetne terepre, mert biztonságosan tud lovagolni, de nem mer, vagy nem engedik... Eljutott egy bizonyos szintig, de utána leáll, és megmarad a karám lovaglásnál. Erről szólna a lovaglás? Előbb utóbb a ló így is úgy is megugrik, még karámban is előfordulhat az ilyesmi. Az oktatónak nem az a feladata, hogy megtanítsa a lovast, hogy hogyan reagáljon az ilyen és ehhez hasonló helyzetekre?
2011. szept. 17. 09:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!