Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért fél annyi lovas a tereptől?

Miért fél annyi lovas a tereptől?

Figyelt kérdés

Mondhatni jóformán terepen tanultam meg lovagolni. A családomnak itthon mindig voltak lovai. Amikor kicsi voltam, felültettek a lóra. Nagyon szelíd kanca volt. Természetesen nem engedték el azonnal, csak vezetgették. Majd később megtanultam a többi dolgot. Akkoriban a karámunk nem volt akkora, hogy rendesen lehessen benne lovagolni is, ezért az utcában (nem volt akkor még leaszfaltozva) rohangáltunk fel alá, majd felfedeztük a környéket, az erdőt, rétet, szántóföldi utakat. Karámban jóformán csak akkor lovagoltam, amikor 14 évesen beírattak egy lovasiskolába, hogy többet tudhassak meg a lovakról és a lovaglásról. De ott is a legtöbbet terepre mentünk. Csak, amikor tanultunk valami újat, akkor maradtunk a lovarda területén belül, vagy ha valami történt.

Egyre többször olvasom itt, hogy vagy félnek kimenni terepre, vagy a ló nem akar kimenni, vagy mindig valamit problémáznak. Tudom, hogy sokkal veszélyesebb kinn, de az sem megoldás, hogy egy már sokat lovagolt/"tapasztaltabb" lovas csak a lovardán belül lovagol. Lemarad a lovaglás legszebb részeiről.

24/L


2011. szept. 17. 01:19
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:31


Köszönöm a linket, nagyon jót nevettem rajta! Feldobtad az estém!


Leírtad a lényeget! Aki a pályán tud lovagolni, az tudjon terepen is!

2011. szept. 17. 23:28
 32/32 anonim ***** válasza:

Aki a terep-panzióra kérdezett:

Én a múltkor terepre vittem a fullkezdő barátomat, egy terep biztos lóval, csak sétáltunk, illetve egy nagyon picit ügettünk. Nagyon jól bírta a gyűrődést, és igyekezett a helyes ülésre is. Mindig mondtam, mit hogyan korrigáljon, hogyan könnyítsen ki dombra fel, és nagyon ügyesen megtalálta az egyensúlyát dombról lefelé is.

Az ilyen panzióknál is terepbiztos lovakkal lovagoltatnak, amolyan "önjáró típusúakkal", amiken tényleg nem kell semmit csinálni, csak nézelődni, főleg kezdőként. Ha haladó lovas van a csapatban, igény szerint vele külön megy valaki egy másik útvonalon, a tudásának megfelelő tempóban.


Mondjuk a pályalovasok többsége nyuszi, de vannak akik meg iszonyat bátrak és egy alkalmi lovaglásra kerülve előadják, hogy ők mekkora lovasok, meg így ugratnak, meg úgy lovagol be, aztán az ilyeneket szétszivatják a lovak. Vannak akik tesztelik a lovasokat, és ha rájönnek, hogy nem túl határozott a hátukon pattogó ember, olyan bosszantó apróságokat csinálnak, hogy pokollá tehetik a terepet (nem bakolásra és elrohanásra kell gondolni).

Engem is már próbált tesztelni egy két ló, egyszer oda kellett neki pöccinteni a pálcával, és többször nem akarta csinálni.

Tapasztalt lovas kiszúrja az ilyet.

Mondom számomra nem probléma, hogy kezdőt terepre vigyek, mert tudom, hogy nem szivatós és ijedős a ló, viszont csak azt viszem akit ismerek és tudom, hogy ha mégis bármi gond lenne nem esik pánikba.

2011. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!