Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet ilyen felelőtlen?

Hogy lehet ilyen felelőtlen?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek van egy magyar félvér lova és alig foglalkozik vele. A ló bértartásban van de már több mint 3 éve az övé és alig lovagolja. Jó ha 1 héten 2x felül rá, de akkor is csak karámba, mert terepen fél, hogy elviszi. Hát de ne csodálkozzon már hogy a ló tele van és menni akar, főleg hogy ha nagy ritkán kiszabadul az istállóból. A ló egyébként nem egy nehéz lovaglású állat, egyszerűen igényli hogy lemozgassák rendesen. Én már ültem rajta terepen és nem nagy mutatvány visszafogni. ez a 10. évem hogy lovagolok,. de már ő sem kezdő. Nem értem miért fél az amúgy teljesen ártalmatlan lótól. Már többször célozgattam rá, hogy foglalkozzon többet a lóval, de mindíg talál valami kifogást... Nem értem , mert az embernek elvileg a saját lova a kedvence akiért bármit megtenne ( én legalábbis így vagyok az enyémmel), de neki sokszor nincs is kedve lovagolni, de ha nem lovagol rajta akkor még arra se veszi a fáradtságot, hogy le futószárazza. Pedig amúgy nagyon szereti a lovakat, mert akárhol vagyunk és lóval találkozunk rögtön rohan oda , hogy milyen szép, meg aranyos, stb. Bocs hogy ilyen hosszú lett csak nem értem az ilyen embereket, hogy akkor minek tart lovat, mert ennyi erővel olcsóbban kijönne ha lovasiskolába járna lovagolni, és azért nem kéne havi 60 000 kiadnia. nektek mi a véleményetek a dologról , van valami ötletetek hogy hogy vegyem rá, hogy foglalkozzon a lovával ?
2011. okt. 1. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Minek kell kavarni a biliben a sz.rt?! A ló bértartásban van, tehát elvileg a főbb igényei ki vannak elégítve, ebben az ég világon semmi felelőtlenség nincs! Azmeg marhára nem igénye, hogy lovagolják, ő annak örül, ha kaját kap és békénhagyják.

Hogy ismerősöd mire szórja el jódolgában a pénzt az megint nem a te gondod, szintén nem felelősséged az ő életét irányítani.

2011. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Szomorú, egyre többször veszem észre hogy vannak olyan emberek akiknek van saját lovuk de nem használják ki, pedig mások egy életen át epekednek egy ilyen társért de nem engedhetik meg maguknak:/ ...és persze ez is a paci rovására. Sztem nem nagyon tudsz vele mit kezdeni esetleg nyíltan megmondhatnád neki hogy hogyha tényleg szereti az állatot és jót akar neki akkor legalább vegye a fáradtságot és szóljon valakinek aki szintén jól tud lovagolni mozgassa le vagy futószárazza le neki ha már ő maga nem teszi.
2011. okt. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Első: azt ugye te sem gondolod komolyan hogy jó az egy lónak ha napokat áll az istállóban.
2011. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a ló nem egyedül van egy boxban vagy egy kis karámban, akkor szerintem megvan lovaglás nélkül is. (Bár tény, hogy terepen biztosan jól érezné magát a ló...) Őszintén szólva, én olyan lovat is láttam már, aki egész életében boxban volt tartva, néha volt kiengedve egy karámba, amikor már lábra is alig bírt állni, meg hetente egyszer ment vele terepre a gazdája. Ennek a lónak a tulajdonosa viszont úgy tudta, hogy a ló csak akkor van boxba zárva, amikor ő kimegy a lóhoz, amúgy kiengedik a karámba...
2011. okt. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
útólsóval egyetértek, az elsőnek, pedig nyilván nem lóközpontú a felfogása így a véleménye sem érdekel :)csak kiváncsi vagyok rá, hogy nektek mi a véleményetek a dologról, mert szerintem így jobb lenne a lónak is ha lenne egy rendes gazdája , aki tényleg foglalkozik vele . Ezenkívül pedig, minden egészséges ló igényli a rendszeres mozgást, úgyhogy én csak a ló érdekeit nézem és nem keverem a szart :))
2011. okt. 1. 11:54
 6/13 A kérdező kommentje:
a ló napi egy órát van karámba , a többi időt boxban tölti...
2011. okt. 1. 11:54
 7/13 x) ***** válasza:
52%
Én alapvetően lóközpontú vagyok de akkor is az elsővel értek egyet. Szerintem ha egy héten 2szer felül rá az annyira nem is kevés... amúgy meg nem szidni kellene hanem segíteni neki legyőzni a félelmét. Menj ki vele terepre és segíts neki. Mindenki fél először kimenni terepre főleg egy olyan lóval amit ezek szerint csak lovaglásra használ így nincs meg a kölcsönös bizalom. Amit egyébként bértartásban nehezebb kialakítani mert sosem lehetsz csak kettesben a lóval... szóval segíts neki, ennyi.
2011. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Inkább a bértartó hely a felelőtlen. A lónak a legelőn a helye a társaival és max éjszakára kéne boxban lennie.

Az hogy az ember heti 2 alkalmat lovagol rajta az az ő dolga, lehet nem ér rá többször. Mivel nem ismeri a lovát, nincs lemozgatva nem csoda, hogy fél tőle, hogy elmegy. Mondjuk ha én nem érnék rá a lovammal foglalkozni, akkor megkérném rá egy lovas ismerősömet, hogy ha szeretne foglalkozhat vele. Tuti akadna ilyen ember.

2011. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
voltam kinnt vele terepen nem is egyszer és ott is végig görcsölt és idegeskedett, pedig tényleg nagyon nyugodt, laza tempót mentünk, de ott is a lónak ez első megmozdulására megijedt .
2011. okt. 1. 17:54
 10/13 A kérdező kommentje:
karámba is alig mer vele vágtázni, mert néha bakkol egyet a ló, de hiába mondom neki, hogy ha nincs lemozgatva akkor nem fogja tudni normálisan ellovagolni. És a karámba lovaglás is annyiból áll neki hogy 10 percet lötyög rajta ügetésben, meg utána pár kör vágta, de azt is a ló első bakkolásánál abbahagyja.
2011. okt. 1. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!