Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágóhíd vagy altatás?

Vágóhíd vagy altatás?

Figyelt kérdés

Azok a lovak, amiken már nem lehet segíteni, és sajnálatos módon oda jutnak, hogy el kell venni az életüket az ő érdekükben, azoknak melyik jobb megoldás. Egyiket se kívánom senkinek!

Az altatás kíméletesebbnek tűnik, de a halott testet el is kell valahova szállítani, a vágóhídnál viszont a hús megmarad (ha nem kapott olyan gyógyszereket, meg nem olyan betegsége volt, hogy ne lehessen emberi fogyasztásra alkalmatlan), és ott sem muszáj agyon kínozni a lovat, hanem lehet kíméletesen is elvenni az életét. Azt hozzáteszem, hogy életemben egyszer sem ettem lóhúst, már csak azért sem, mert lóból volt, és szerintem nem is fogok.


2011. okt. 27. 00:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Altatás. Amikor már tudtuk, hogy nem lehet segíteni rajta, az állatorvos beadta az injekciót és én ölembe vettem a ló fejét és símogattam, amíg elment. :-(
2011. okt. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%
Altatás, illetve fejbelövés. A leggyorsabb és legkíméletesebb.
2011. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%

altatás.

aki a vágó mellet van üzenem: a lovad éveken keresztül hűen szolgál téged, mikor pedig már nem birod hasznát venni akkor elküldöd vágóba hogy az utoló kis pénzt is kicsikard belőle?? szép vagy mondhatom!

2011. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp altatás. Sokkal jobb neki is, ha az utolsó perceiben veled lehet, azzal, akit ismer, akiben bízik, akit szeret. Az a legszebb, amit Gabka77 írt. Annál kegyesebb halált egy élőlény sem kívánhatna...
2011. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

„aki a vágó mellet van üzenem”


Szerintem nekem szól az üzenet; nem vagyok én sem mellette, sem ellene. Pénzt kicsikarni meg alapból nem szokásom, lóhúst meg aztán végképp nem eszem.

2011. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%
én odaadományoznám a szent istván egyetemnek vagy egy kutyamenhelynek
2011. okt. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kutyamenhelynek...
2011. okt. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Altatás.

A ló nem érdemli meg hogy halála után megegyék szerintem, főleg ha mondjuk évekig hű társad volt. Én meg adnám azt a tiszteletet bármilyen lónak hogy tisztességesen eltemetem. Valahogy távol áll tőlem ez a lóvágás...egyszerűen nem tudom őket úgy elképzelni mint egy vágási disznót.

2011. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Altatás.

Szerintem a vágóra, ha bekerül a paci, akkor már érzi, hogy valami nem stimmel. Nem hülye, "csak" ló!

Biztos hallja a másik paci "jajjveszékelését", stb. Talán olyan mint embereknél az elfekvő, csak ott a természetes halál jön.

2011. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
nem temetheted el a lovat, mivel veszélyes hulladék. mindenképpen el kell szállíttatni a tetemet
2011. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!