Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem fog sikerülni? Van ilyen...

Nem fog sikerülni? Van ilyen hiba?

Figyelt kérdés
Rajtengedélyre készülök, és ma volt az első edzésem a régi edzőmmel, és nem tudtam rendesen szorítani a vádlimmal, mozgott a lábam. Emaitt lehet hogy nem fog sikerülni a vizsga? És a könnyített ülés se megy ügetésbe. A hibám meg állítólag túl lenyomom a sarkam, de nekem az úgy ényelmes.
2011. nov. 4. 21:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Így ne menj el rajtengedélyre, mert nem engednek át. Az utóbbi időben nagyon bekeményítettek, olyaan feladatok vannak, h ügetésben megállás nélkül találd meg a kengyelt, kengyel nélkül lovagolj átmeneteket, stb. Ha nem biztos az ülésed ezeket nem tudod megcsinálni, és nem is engednek át. Azt javaslom ülj vissza futószárra kengyelnélkülizni.
2011. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Legelőször 4 évig egy lovardába hártam, ahol nem tanítottak meg vágtázni sem. Most egy tanyán lovagolok, ahol a tanyasi stílust űzöm. Egész télen készülni fogunk, van esélyem? vagy mondjak le róla?
2011. nov. 5. 16:17
 13/25 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez így nem fog menni. Ha nem tudsz ugratni, és még a könnyítés sem megy, akkor ezt a rajtengedély dolgot most azonnal verd ki a fejedből. Ezt így nem lehet!
2011. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Kell keresned egy jó edzőt, aki nem húz le és normálisan megtanít lovagolni. Teljesen vissza kell menned az alapokhoz, kengyel nélkül futószáron kell tudnod dolgozni ügetésben, könnyű ügetésben és vágtában. Ha ezek mennek, akkor mehet karámban kengyellel, majd kengyel nélküli lovaglás, könnyítések, kisebb ugrások.

Magadtól egyedül nem tudsz rá felkészülni, kell hozzá egy külső ember, aki látja a hibáid és ki is javít, lehetőleg ez egy edző legyen.

Ha becsülettel végig lovagolod így a telet, akkor talán tavaszra felkészülhetsz, de ehhez heti 3-5X fel kell ülni és edzővel csinálni.

2011. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Elöször is keresned kellene egy jó edzőt aki lehetőleg be van jelentve a lovasszövetségnél mivel ez a rajtengedélyhez kell plusz benne kell legyél egy egyesületbe.Nem tudom hogy van e lehetőséged fedelesben lovagolni de télen sokszor fagyott a talaj akkor nem tudtok rendesen edzeni/ugrani.Ha még nem tudsz ugarni akkor nem tartom valószínünek hogy feltudj készülni tavaszig a leírtak alapján, mivel egy lóval hetente max kétszer tudsz ugrani és emellett kell a sík munka is.
2011. nov. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Van edző, jó árat el is kér érte.. Minden nap lenne alkalmam edzeni, de azért hetente gey-egy terepet biztos, hogy beiktatok.
2011. nov. 5. 18:45
 17/25 A kérdező kommentje:
Amikor beál a tél hetente lószállítóval+edzővel megyünk egy lovardába. Amúgy régen ugrottam, de vot egy esésem, és sokat felejtettem az agyrázkódás miatt.
2011. nov. 5. 18:48
 18/25 anonim ***** válasza:
Hát szerintem heti 1 terep meg 1 pihenőnap kell a lónak.Tavasszal akarsz vizsgázni?Mert hogy ha van lehetőséged akár minden nap edzeni akkor szerintem nem reménytelen föleg hogy mint mondtad ugrottál korábban.Amugy 1 lóval készülsz?
2011. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Igen, az én lovammal. Ma már ugrottunk, de nem tud ugrani az a baj :D
2011. nov. 6. 18:05
 20/25 A kérdező kommentje:
Ma már tudtam könnyített ügetni, szerintem rövid volt a kengyel multkor.
2011. nov. 6. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!