Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem fog sikerülni? Van ilyen...

Nem fog sikerülni? Van ilyen hiba?

Figyelt kérdés
Rajtengedélyre készülök, és ma volt az első edzésem a régi edzőmmel, és nem tudtam rendesen szorítani a vádlimmal, mozgott a lábam. Emaitt lehet hogy nem fog sikerülni a vizsga? És a könnyített ülés se megy ügetésbe. A hibám meg állítólag túl lenyomom a sarkam, de nekem az úgy ényelmes.
2011. nov. 4. 21:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Gabka 77:et válaszát tudom ebben megerősiteni.
2011. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ha a lovad nem tud ugrani, annak 2 oka lehet: nem ugró alkat v. még nincs kellően megalapozva.

Az ugratást cavaletti munkának kell megelőznie és nem hűbelebelázs módjára rámenni 70 cm-re.

Előbb legyen egy biztos ülésed, aztán jöhet a cavaletti munka, az egyensúly fejlesztés, edzői segítséggel meg kell tanulni beosztani a távolságot, aztán lehet kisebbeket ugratni. A lovat szabadonugróban fel lehet mérni, hogy egyáltalán alkalmas-e az ugratásra, milyen stílusban és mekkorát tud ugrani lovas nélkül.


Amúgy ugrattál már valaha is vagy a lovad? Mert kezdő ugratónak kezdő ló nem a legjobb párosítás, mert az elején érdemesebb olyan lóval menni, amelyik tapasztalt és egyből rámegy az akadályra, jól ugrik, mert neked elég eleinte csak a helyes tartásra ügyelned, aztán már jobban tudsz figyelni a lóra is.

2011. nov. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
A lovam egy 18 éves arab telivér távló.
2011. nov. 12. 12:22
 24/25 anonim ***** válasza:

Na akkor szerintem ez felejtős. 18 évesen már nem állunk neki átképezni egy lovat. Az ok, hogy az 1m-t még bármelyik ló megugorja, de nem mindegyik teszi szívesen.

Barátnőm lova is 18 éves, világéletében ugróló volt, a mai napig magától megy rá a magasabb akadályokra is, de ő is már csak hetente - 2 hetente ugrik, és azt se intenzív edzés. Ritkán versenyzik vele 60-80-100 cm-en, de inkább szabadidő lóként van tartva.

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy a 20 év körüli lovakat már kímélik, és nem ilyenkor állnak neki velük versenyezni, mert ugye a rajtengedély vizsgával előbb utóbb azt szeretnél.

2011. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Kb 30 centit ugrok csak vele :D
2011. nov. 13. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!