Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miket csináljak?

Miket csináljak?

Figyelt kérdés
ahova járok lovagolni nem nagyon foglalkoznak velem,és már így eléggé unom az ügetgetést.(vágtázni még nem tudok). múlthéten voltam lenn és nagyon aranyos volt,pedig általában kiállhatatlan :S . rendesen támaszkodott és rágta is a zablát. Azt szeretném kérdezni hogy most miket csináljak vele,miket gyakoroljak?? Most már csak én fogom lovagolni hálistennek,mert eddig 2 kis csaj is "lovagolta", igy nem igen maradt meg benne az ,amit elötte elértünk nála (pl száron menés). tudtok segíteni nekem??
2011. nov. 8. 20:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
ha nemfoglalkoznak veled akkor menj máshova...ilyen edzővel SEMMIT nem lehet elérni...
2011. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
sajnos máshova nem tudok menni, és az az igazság hoyg nemis akarok. nagyon szeretem itt a lovakat és az edzőt is csípem,attól eltekintve hoyg nem foglalkozik velem. ezért is kérdeztem hogy miket tudnék egyedül csinálni? amivel egy kicsit lekötöm a lovat,még lehet neki is jót tenne.
2011. nov. 8. 20:39
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem gondolod komolyan, hogy még vágtázni sem tudsz, de majd le fogod tudni kötni a lovat feladatokkal... mégis, mi az, amit meg tudsz csinálni?

Egyébként a helyedben menekülnék arról a helyről. Egyetlen lovast sem lenne szabad elengedni futószárról, amíg nem tud tökéletesen egyensúlyban, elengedett kézzel vágtázni!! Az, hogy a lónak milyen, arról ne is beszéljünk, de neked is durván veszélyes. Van fogalmad róla, mégis mit fogsz csinálni, ha egyszer csak teszem azt megijed valamitől a ló és beugrik alattad full vágtába?

Nem bántásból írom, de teljesen biztos, hogy fogalmad sem lehet arról, milyen, amikor száron megy a ló, ahhoz ugyanis több kell, mint körbe-körbe ügetni.

2011. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

nem is vártam más válaszokat ettől a rohadt oldaltól.

képzeld már ugrott meg alattam durván a ló,vágtázott is fullosan és KIÜLTEM.

mért engem kell szekálni ha egyszerűen képtelenek megtanítani vágtázni?? nem én tehetek róla hoyg ennyire balf*szok. És képzeld száron megy a ló. egyszerű kérdés volt,megtenné valaki hoyg válaszol??

2011. nov. 8. 21:01
 5/20 A kérdező kommentje:
elnézést a kiborulásért,de elegem van már ezekből a válAszokból. tisztában vagyok vele hoyg amit velem csinálnak nem jó,de nem tudok ellene semmit tenni. egyszerűen tudnia akartam mit lehetne csinálni a lóval 1 órán keresztül a folytonos ügetés mellett. amugy nemgondolom hogy addíg nem kerül le az ember a futószárról amíg nem tud vágtázni. vagy kb 5 hónapon keresztül csak futószáron megy az illető?? én midnehol ugy láttam hogy ha tud ügetni akkor osztálylovaglás és utána kerül sor a vágta tanulására. de biztos én tudom rosszul akkor..........
2011. nov. 8. 21:07
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

Nehogy még véletlenül is magadban keresd a hibát, vagy a kedvenc helyedben, áááá, dehogy.

Döntsd el, hogy lovacskázni akarsz, vagy lovagolni megtanulni, és ha utóbbi mellett döntesz, keress más helyet. Ha az előbbi mellett, akkor meg tökmindegy mit csinálsz, karikázz körbe a karámban ügetésben.

2011. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nehéz felfogni hogy más hely nincs????
2011. nov. 8. 21:40
 8/20 anonim ***** válasza:
lehetetlen hogy fullozik alattad a ló és kiülöd! én már egy tapasztalt lovas vagyok...130-as pályákat megyek 6éves lovastapasztalatom van és néha még nekem is alig sikerül kiülni. vayg nem ülted ki, vagy az nem full volt hanem lassú vágta...aki nemtud vágtázni, az azt is gyorsnak érzni...:/
2011. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
utolsó, most komoylan ennyire nem értitek amit mondok?? mér azt kell bizonygatni amit nem láttál,és amivel nem vagy tisztában??? láttad te hogy mit vágott le alattam az a ló?? nem!! akkor meg mért tudod igy kijelenteni hoyg mégsem ültem ki??? álljon már meg a menet!!!! am meg vágtáztam már , tudom mi az, és ez nem lehetett egy gyenge lengedezésnek nevezni !!!! köszönöm.....
2011. nov. 8. 22:35
 10/20 anonim ***** válasza:
Csinálj lovardai alakzatokat ( kiskör, átlóváltás, fél lovarda, kígyóvonalak, stb) ezzel lekötöd a ló figyelmét is és nem körbe-körbe mész. Amúgy meg az előttem valóknak igazuk van, kérdezd meg az edződ, hogy mikor tanultok vágtázni, mert te már késznek érzed magad rá! Kérd meg, h foglalkozzon veled többet, mert azért fizeted a pénzt!!
2011. nov. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!