Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miket csináljak?

Miket csináljak?

Figyelt kérdés
ahova járok lovagolni nem nagyon foglalkoznak velem,és már így eléggé unom az ügetgetést.(vágtázni még nem tudok). múlthéten voltam lenn és nagyon aranyos volt,pedig általában kiállhatatlan :S . rendesen támaszkodott és rágta is a zablát. Azt szeretném kérdezni hogy most miket csináljak vele,miket gyakoroljak?? Most már csak én fogom lovagolni hálistennek,mert eddig 2 kis csaj is "lovagolta", igy nem igen maradt meg benne az ,amit elötte elértünk nála (pl száron menés). tudtok segíteni nekem??
2011. nov. 8. 20:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Igen, te tudod rosszul. Egy tisztességes lovardában, ahol az edző nem a búcsúban lőtte a képesítését, már a második, legkésőbb (ha nagyon félős vagy tehetségtelen az illető) harmadik lovaglóórán kipróbálják a vágtát futószáron, voltizshevederrel. Amikor voltizson mindhárom jármód jól megy elengedett kézzel, jöhet a nyereg, de még mindig futószáron! Csakis akkor van osztálylovaglás vagy bármilyen önálló lovaglás, ha a delikvens lép, üget, vágtázik futószáron, nyeregben, könnyített üléssel is, elengedett kézzel! Addig kizárt dolog!

Egyébként ez a tanulási folyamat nem akkora nagy dolog, ha egy tanítvány heti háromszor jár hozzám lovagolni, akkor tutifix, hogy fél év múlva már biztonsággal viszem ki terepre, ha kicsit is tehetséges az illető, akkor hamarabb.

Amire felfigyeltem a kommentedből kérdező: azt írtad, unalmas egy órán keresztül ügetni. Nos, valóban, ráadásul ezzel nagyon durván elveszitek a ló életkedvét is. Szegény ló, hogy ilyen helyen kell élnie, dolgoznia... :-((

Szívesen elmondom neked, mit lehet csinálni ügetésben, csak kíváncsi lennék, vajon mi a bánatot értesz meg belőle, pláne mit tudsz végre is hajtani. Elárulom, semmit, ez biztos, annak ellenére, hogy nem láttalak még lovagolni.

- iramfokozások

- combra való engedés

- fordulat az eleje körül

- fél- és egész felvételek, megállítás

- lovardai alakzatok, patanyomfigurák (nagykör, kiskör, körben válts, átváltás, átlóváltás, féllovarda, középből, egyszerű kígyóvonal, háromívű kígyóvonal)

- szárakat a kézből kirágatni, újra felvenni

Melyik fog menni ezek közül, helyesen, helyes comb-, csizma-, testsúly- és szársegítséggel?

2011. nov. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Fizetsz a lovaglásért? Mennyi ideje vagy ott? Ha félév alatt nem tanítottak meg vágtázni, akkor csak lehúzás az egész. Mert az ember azért megy loviba lovagolni, hogy ott megtanítsák lovagolni, lehetőleg nem évek alatt.

Azt mondod, hogy mostantól csak te fogod lovagolni azt a lovat. Tudod, hogy a lónak meglegyen a mentális egészsége, ahhoz hetente minimum 1X terepre kell vele menni? Abba meg beletartozik a vágta is. Ha nem tudsz megfelelő szinten lovagolni, sok helyen nem engedni ki terepre, magyarul te nem tudod megadni a "lovadnak" szükséges mozgást. Ez ezért kell, hogy ne fásuljon be pályán, ne legyen kedvtelen, agyon hajtós ló.


Kérd meg az oktatót, hogy visszaülhess futószárra 1-2 alkalomra, hogy megtanuld kiülni helyesen a vágtát, majd mondja meg a beugratás mikéntjét is. Utána szerintem már menni fog egyedül is.


Nekem nincs edzőm, se normális pályám, ezért csak terepen lovagolok. Teljesen magamtól tanultam meg helyesen vágtázni, néha készítettem videofelvételt, kielemeztem és javítottam a hibákat vagy egy külső hozzáértőt kértem meg, hogy nézzen meg és adjon tanácsokat.


Vágta nélkül a lovardai munka unalmas lesz egy idő után a lónak. Lovagolj sok átmenetet, patanyomfigurákat.

Jah és tanulj meg vágtázni :) Könnyebb, mint az ügetés.

2011. nov. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
4 ívü kígyovonal,körbenváltás,átlóváltás,átváltás,kiskör,ezek azok a feladatok amiket ügetésben is egyszerü megcsinálni de igazat kell adjak a többieknek ,megfelelő tudás nélkül nem fogsz tudni különbséget tenni a jó és a rossz között és ez késöbb visszaüthet a ló és a saját "karieredben" is.elöször tanulj meg vágtázni és ne egyböl sztárlovas akarjál lenni !
2011. nov. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,akkor most egy kicsit beszélnék a "helyzetemröl".

tavaly nyáron kezdtem el lovagolni, és akkor már a 2. hónapban vágtáztam is futószáron de egy csúnya esés után nem akartam siettetni a dolgot. azóta volt egy 3 hónapos kiesésem a tél miatt (tudom nem kifogás,de anyáék nem engedtek a hidegben lovagolni). ezéven a tanító ló lesántult ugyhogy megkaptam ezt a lovat ( ridegtartásból lett behozva, igy nemigazán nevezném tanítólónak, nagyon bolondos.) a nyáron megfogadtam hoyg megtaníttatom magam vágtázni,de hiába próbáltuk ez a ló annyira gyorsan vágtázik futószáron hogy képtelenség rajta biztonságban ülni. Persze én nem mondtam azt hoyg hagyjuk abba mert már nagyon akartam vágtázni így sikerült is egy nagyot buknom vele,mert amikor énis és az edzöm is próbálta beugratni elkezdett össze-vissza bakkolni és fel is kenödtem vele a diófára.Ezek után is vágtáztam de ök maguk mondták hoyg ezen a lovon nem lehet megtanulni.(ez az egy lovagolható ló van) milliárdszor megfogadtam hogy rászánom magam és elmegyek a 100 km-re lévő lovardába,ami nekem nagyon drága de nincs mit tenni,, de nem került rá sor és a barátnöm modnta hogy ott se jó az oktatás.DE most nem erröl szeretnék beszélni.

ügetésben szoktam csinálni az átlóváltásokat, kiskör,nagykör, fordulatokat. Esetleg, ha nagyon szépen megkérnélek titeket,segítenétek hoyg hoyg kell ezeket megcsinálni?? vagy inkább ne is próbálkozzak??

2011. nov. 9. 16:36
 15/20 A kérdező kommentje:

és szó sincs róla hogy "sztárlovas" akarnék lenni.........

nemtudom ezt mégis miből szürted le kedves utolsó.

2011. nov. 9. 16:37
 16/20 anonim ***** válasza:
58%
csak abból ,hogy mindenkinek osztod az észt a komentjeidbe de láthatóan nem tudsz semmit MÉG!Csak azt nem értem ,hogy az ilyen kislánykák leírják ,hogy nem tudnak vágtázni de ennek ellenére lovat akarnak idomitani, jó vicc ! Meg a kérdésedbe is akkora marhaságokat írsz Pl "rendesen támaszkodot rágta a zablát" elmondanám neked hogy akkor jó a ló ha zárt szájszerkezettel dolgozik,ha rágja lovaglás közben a zablát akkor nem tud nyugodtan támaszkodni sem ugyhogy a 2 elég rendesen üti egymást! A másik beszolásod:"mostmár én fogom lovagolni hálistenek" és utána meg szidod a másik két csajt . Miért hiszed magad ekkora sztárnak? mikor butaságokat írsz és leállsz veszekedni azokal a válaszolokal akik a segíteni akarnak és ráadásul még jót is mondanak . Nem rosszbol írtam ezeket le de hidd el aki ért hozzá és olvasa amiket írsz az nagyon kinevet ,ne járasd le magad!
2011. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én nagyon szívesen leírnám neked, mit és hogyan csinálj, csak az a baj, hogy lehetetlenség leírás alapján lovagolni. El tudod képzelni, hogy beültetnek egy utasszállító gép pilótaülésébe, kezedbe adják a leírást és jó utat kívánnak azzal, hogy találkozunk a JFK reptéren az USA-ban? Mert a lónak adandó segítségek legalább olyan összetettek és bonyolultak, mint egy repülőgép műszerfala.

Egyébként merre laksz? Teljesen kizártnak tartom, hogy a legközelebbi lovarda 100km-re legyen hozzátok, hiszen ma már Magyarországon a legutólsó kis faluban is van legalább egy-két lovas... De ha megírod, hol laksz, igyekszem segíteni, hová lenne érdemes elmenned.

2011. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
bocs de én ugy tudtam hogy ha rágja a zablát akkor jó,de ha nem igy van akk elnézést,nekem igy tanitották. amit meg a kiscsajokról irtam ,az jogos,én láttam hoyg mit műveltek vele.Ezért is szokott rá a ló hogy állandóan megáll a székek mellett, és ezért próbál midnenkibe dörgölözni. Én egyáltalán nem mondom hogy nincs igazatok, csak nekem ezt máshogy mondták ezért vagyok más állásponton. miért kell egyből támadni??
2011. nov. 9. 19:21
 19/20 anonim ***** válasza:
igen ,sok helyen mondják ezt ha rágja a zablátlovaglás közben az a "jó szájtevékenységet" és az elengedetséget jelenti. Én személy szerint ezt egy jó nagy fasságnak tartom,van olyan ,hogy elengedetten ,puha szájal dolgoznak alattam a lovak de ennek ellenére soha sem rágják a zablát hanem jobb esetbe zárt habzó szájal és intenzív füljátékal végzik a munkát ,ami arra utal ,hogy elengedetek ,de a zablát egyik se rágja lovaglás közben!
2011. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
ehez még hozzá tartozik ,hogy ha mondjuk elmész egy alsó kategoriás díjlovagló versenyre és a ló nem támaszkodik egyenletesen és e mellet még a szája sem zárt,nyugodt akkor úgy lepontoznak mint a szart!
2011. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!