Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy 8éves tapasztalatlan félszemű kancám. Már 1éve dolgozok vele. 3hónapja vakult meg ezért 2hónapot állt. Azóta lovardát váltottam, és dolgozni keztem vele. Most úgy látszik nem zavarja, élénk, kezd nyugodni. Viszont ma nagyon nagy balhét lávágott.... Az edzőm azt mondta hogy egy darabig talán ez a ló jó lesz, de hosszútávra kéne nekem egy rutinos idősebb ló ami segít nekem. (pl:rajtengedélyt letenni, vagy kisebb pályákon) ezzel egyet is értek nagyon. Viszont apu nem. Ő úgy gondolja hogy a rövidtáv az még 2-3 év és utána eléglesz lovat venni nekem. És hogy a mostanival eltudok menni rajtengedélyre meg kis pályán. Hogy kifejtsem a lovat:

Rossz helyről vettük, nagyon ellovagolták. Az akkori edzőm átlovagolta. Akkor már elég jó lett. Nem könnyű lovaglású, rohanós ló. Folyamatosan fogni kell, néha erősebb segítségek is kellenek. Ha meglát egy akadályt akkor rohan.Ezt igazából egy kis idomítással meg is oldjuk, mert már jó kezekben vagyunk, de... Nagyon ijedős, hisztizős, és fél mindenféle olyan akadálytól ami pl: rajtengedélyen a legkönyebb alap egyszínű akadály, vagy kitörő. Néha fél méterrel magasabbra ugrik mint az akadály. Néha azzal szórakozik hogy nekirohan fullba az akadálynak majd elötte satufék. :/ Ma pl. nagyon hisztis napja volt. Kimentem, felültem...nagyon ideges volt fenntvolt a feje mindentől arrébugrott... leszáltam, lefutószáraztam, úgy ugrált mint a bakkecske... aztán bevittem és kötőfékkel visszahoztam sétára (már nagyon ideges voltam és nem tudtam lenyugodni így nem eröltettem) kivittem sétálni és ágaskodott...majdnem felrúgott,fellökött...majdnem eltaposott... :/ Itt már nagyon betelt a pohár...tudom én csesztem el mert nem kellett volna leszállnom, meg így ezt megcsinálni, de akkoris...:/ Már nem érzem hogy szeretne dolgozni a ló vagy ilyesmi... meg edzésen is mindíg bakol és lehúzza a kezemet tiszta erejével ésmeg csak tolok ki magam ahogy tudom...:/ Szerintetek kinek van igaza? 5ember mondta hogy nekem másik ló kell, és apu meg azt hogy nem :/


2011. nov. 16. 20:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az edzödnek igaza lehet. Ö jobban látja, hogy mit kell rajtad javitani. A lovad is tuti helyre jön, csak idö kell neki. Ha fejlödni szeretnél, sajnos váltani kell. Késöbb, ha te is tapasztaltabb leszel egy tapasztalt lo által, nem fog gondot okozni egy nehezebb paci. Én is tanultam tapasztalt pacikon, akik nem automaták. (Már tudom, hogy mi a kulönbség, eddig csak sejtettem. Feltettem kérdésbe és kaptam egy csomo hasznos választ.) Rengeteget segitettek nekem.
2011. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!