Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért sunyít rám folyton a lovam?

Miért sunyít rám folyton a lovam?

Figyelt kérdés

3,5 éves csikóm/lovam van, 1 éve az enyém. Mostanában a pucolásnál, ill. ha a boxában van és meg szeretném simogatni rám sunyít, sőt előfordul hogy oda is kap.

Hogyan tudnám erről leszoktatni, vagy mit csináljak? :( Nagyon el vagyok keseredve! Légyszi segítsetek, de csak normális válaszokat adjatok! Köszönöm.

13/L


2012. jan. 3. 18:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mint írtad is 3,5 éves. Ilyenkor kezdenek öntudatra ébredni. Fejlődik a jellem. Nem tudom mióta lovazol, de ahogy és amiket írsz az magas fokú bizonytalanságra hagy következtetni. Már pedig ezt hamar megérzik. Almát, juti falatot próbáld meg pucolás, szeretgetés közben adni amikor jól viseli magát. Ha csípni szeretne vagy emelgeti a lábát erélyesen szólj rá, hogy NEM! Érezze, hogy hiába van már pár mázsás hátsója nem ő a főnök!!! Hidd el nekem nem szép látvány amikor egy alapjában véve jól dolgozó ló a bokszában grabancánál fogva az embert körbe szalad - láttam -. Futószárazd sokat, ha lovagolsz tedd azt járóiskolán, mozgasd az agyát, ne hagyd tunyulni. Állítsd félelmetes tárgyak elé a karámban és legyél ott mellette, hogy megtanuljon bízni benned - lehet érzi, hogy bizonytalan vagy, ezért ő is átveszi ezt -. Menj a bokszába simogasd meg majd hagyd ott. Ha nem akarod orrba vágni amikor csíp akkor a próbálkozása után gyorsan próbáld meg elcsípni a felső ajkát és csípd meg. Meg fog lepődni tény, de ha ez kell, akkor ez kell. A ménesi válaszoló voltam. Sok sikert és majd írj akár privit is, hogy hogy haladsz a kis sihederrel.
2012. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek. Személy szerint 8 éve lovagolok, csak eddig egy idősebb lovam volt (van), aki intelligens, az ég világon semmi baj sincs vele.

Lovagolom, meg az edzőm is lovagolja a lovat, minden nap mozog. Szoktam neki jutikat is adni.

De mostanában amikor felé nyúlok sunyít.. :S ://

2012. jan. 4. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!