Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meghulyult a lovam segitseg!?

Meghulyult a lovam segitseg!?

Figyelt kérdés

1hete elkezdett harapdalni.nyergelesnel vs apolasnal nem all meg.futoszarazni nem birom mert befordul es agaskodni akar. mut csinalhak?mar felkantarozni is nehezen tudom hiaba nyulok be a szajaba alug akarja kinyitni:'(

4es fel eves fjord/nemet lovagloponi 'keverek' kanca


2012. jan. 11. 20:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Kantározásnál is ügyelj h ne okozz neki fájdalmat. Ne üsd meg a fogát a zablával, ne érje semmilyen kellemetlen dolog. Van amelyik ló nem szereti a "gyürkölöik" a fülét. Figyelj arra is hogy a szíjjak se nyomják meg a szemét.
2012. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én vagyok az aki már sürüben írta hogy lehet hogy betegség. A szőre nem hiányos esetleg? Mert ha igen akkor lehet fellingéje bocsi csak németül tudom a nevét. Az első lovamnak is az volt a baja. Hirtelen viselkedés változással jár majd el kezd összemenni. De inkább nem ragoznám. Ha diagnosztizálnák nála akkor egy speciális samponnal kell háromszor megfürdetni és jó lesz minden.
2012. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszokat!

meg egy fiatal lorol van szo(4eves) .vilag eletebe kenyes lo volt.es most is az.tulajdonkeppen nem ram agaskodik,hanem van h ugetesnel is fszon hirtelen befordul es elkezddhatrafele meni:/

amugy meg iszonyuan vigyaz ram.en lovagoltam be es egyszer sem estem le rola azota se.kantarozasnal nem hiszem h vmi kellemetlenseg erte volna.a zablaja sem hulye fem zabla hanem gumis,almas izu. nem tudom mi van vele.szor hianya nincs.

2012. jan. 14. 12:57
 14/24 anonim ***** válasza:
Milyen hiánya van?
2012. jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Szőr hianya NINCS!
2012. jan. 14. 19:08
 16/24 anonim ***** válasza:
Ja értem. Bocsi, hogy megkérdeztem.
2012. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Teljesen ezt csinálta az enyém is. Próbálkozott, na meg eléggé önfejű és temperamentumos. A lábát se adta hanem harapott, nyergelésnél is hátraharapott. És futószárazásnál is ezt csinálta. Ez egyszerű jelei a tiszteletlenségnek és a "leszarom ki vagy és mit akarsz" viselkedésnek. Megoldás. Ezt csinálta futószáraznás csak nekem befele jött ágaskodva pont úgy ahogy te leírtad és úgy küldtem tovább hogy közbe hatalmasat ba**tam a seggére.Ha meg harapott akkor azért is kapott egyet a pofájára, vagy ha hátraharapott akkor odatartottam a fémvakarót és abba harapott bele, így ő csinálta magának. Ha kapálni kezdett akkor oldalba vágtam kézzel. Megtanult tisztelni szépen lassan. Ma már ha megpöckölöm a lábát emeli, és eszébe nem jut megharapni. :) Bár az enyém eg 10 éves ló a tied egy csikó aki még most szokja a dolgokat és ezért nem kéne nagyon megverni hanem inkább hozzászoktatni a dolgokhoz. Bár a következetsesség és az erélyesség ott sem maradhat el.
2012. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó lovat nem szabad ütni csak bevadul tőle aztán majd amikor a legkevésbé várod akkor fog bántani. Ha te is tiszteled és szereted őt akkor ő is fog téged.
2012. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó neked is elmondom!

Az élet nem csillámpónikból áll. Sajnos az én lovamat muszáj volt megverni egyszer kétszer. Ha ő kockára teszi az életemet és rámágaskodik aztán tegyük fel kórházba kerülök, akkor engem hol a francba érdekel az hogy ő egy kedves állat? Én nem akarok idáig eljutni. Ha te az én lovamat a kezdetekbe szépen kedvesen próbáltál volna viszonyulni akkor agyán lettél volna alázva az ő részéről.

Ha ő nem sajnál engem és megharap akkor én miért sajnálnám őt? Ha ő nem tisztel és rám kapál vagy rám ágaskodik akkor én miért kedveskednék neki? Ez nem minden lónál válik be (kedveskedés, nyalakodás). Az én lovam ha az elején megpaskoltad volna puszta szeretetből olyat rád harapott volna hogy nem marad ujjad. Ennek meg van az oka!

Nem minden lóval bánok így de a sajátommal muszáj volt. MOst már a legjobb barátok vagyunk,de ehhez egy hosszú harc kellett. Következetesen büntettem végig. És még most se jut eszembe paskolni. Ha valakit érdekel leírom hogy miért, de most nincs kedvem! azt hiszem ennyi!

2012. jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

Semmi sem álom, de van hatékonyabb büntetés mint az ütés. Csoportos élőlények tehát ez alapján kell velük viselkedni. Szabas idomítás stb. Hidd el segít én is túl vagyok már néhány promlémás lovon annélkül hogy megüssem. Ja és az úgy nem barátság ha félelmében csinálja azt amit akarsz. Minden lóval lehet sőt kell is szeretettel báni. Sok ló volt már problémás de kivétel nélkül mindet le tudtam szoktatni ütés nélkül és most már vannak olyanok köztük akik iskola lovak lettek. Persze nem egy napos meló de megy hidd el.

2012. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!