Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovasbaleset volt a...

Milyen lovasbaleset volt a legdurvább ami megtörtént veled, esetleg láttad?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha elmesélnétek ami megtörtént veletek, esetleg más ismerősötökkel, vagy csak egy ismeretlennel aminek szemtanúi voltatok. Ezekből az esetekből jó és hasznos dolgokat lehet leszűrni legtöbbször.


Ha kedved mesélni, nyugodtan rizsázz, szívesen elolvasom! :)


2012. jan. 25. 17:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Amikor a lovagló pályán neki mentünk a villany pásztornak akkor nagyot estünk mind a ketten. Nekem borda törésem lett a lónak ficam :( De helyre állt a ló lába szerencsére.Nagyon meg ijedtem.
2012. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És miért mentél neki a villanypásztornak?
2012. jan. 25. 17:38
 3/24 anonim válasza:
A Ben Hur-ban a kocsihajtós jelenet, amikor a Messala-t megtiporják a lovak.
2012. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

az enyém nem tul durva,de tanulságos.

ugratást tanultunk bár én enm akartam de a tanár köztelezett rá. sima X-et kellett volna ami semmi egy lonak,de ahoz már azért vesz egy pici lendületet. ugráskor ahogy a seggét ellökte az engem is a nyakába lökött, hiába emelkedtem fel a nyeregben,és mikor tovavágtázott én ott kapaszkodtama nyakába mint egy majom, majd a segggem lecsuszott igy mikor elengedtem seggre estem.a farokcsontom zuzodott,azota is fáj ha sokat ülök és szerintem életem végéig fog is.utána egy hétig otthon voltam,mert nem birtam ülni ,se felállni huzamosabb ülés után.

a tanulság az hogy ha nem csimpaszkodom bele hanem hagyom hogy szépen leessek az oldalamra,valszeg semmi bajom nem lenne.

2012. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy így alakult! :( Hátha elmúlik majd a fájdalom!
2012. jan. 25. 17:50
 6/24 anonim ***** válasza:
jah ne aggodj, nem keseriti meg az életemet. csak kényelmetlen egy idö után.a derékfájás rosszabb XD de az nem ló miatt van:)
2012. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Régebben felbuktam a lovammal. Azt tudni kell róla, hogy botladozós. Vágtáztunk, szokás szerint megbotlot a semmibe, és szaltózva repültem róla 2-3 métert, ő meg átfordult. Egyikőnken se let baja. A másik úgy volt, hogy a barátnőmmel szőrén lovagoltunk (kabak nélkül, nagy szerencsém volt, azóta mindig felvettem, kivéve egyszer. Majd azt is leírom). Szóval megbeszéltük, hogy bal kéz találkozik, de olyan bénán mentünk,hogy mindketten azt hittük, hogy a másik akar kint menni. Mire rájöttünk, hoyg nem kifeje kéne fordítani a lovat, addigra már majdnem késő volt. Gyorsan körre fordítottuk őket, de az oldalunk összeért, a lovam megbotlott (megint a semmiben), én a 2 ló közé estem, majdnem széttaposták a fejem. Itt se lett bajom. Volt még egy esésem, ami anniyra nem durva. Nem voltam régeben olyan túl jó lovas. a lovam elkezdett vágátzni, mert a többit már bevitték vacsorára, csak én maradtam kint az edző anyukájával. Elvitt a ló a karám kijárata fele, és megfordítotam, és a pályára vágtában akram visszatérni. Ez volt a hiba. Vágtázni kezdtünk, ésonantól nem tudtam megfogni a lovat, csak körbe korbe mentünk a karámban. Az uolsó emlékem az ,hogy azon gondolkodom, hogy leugorjak-e, és mindenki áll kitett kézzel a ló előtt. Ott volt a legjobb barátnőm is. Utána a kórházban ébredtem. Leestem. Agyrázkódásom lett, a kobakon nagyon sok múlt. A csípőtöréhez is csak kicsi hiányzott, pedig csak egy sima oldalra lefordulás volt. A barátnőm ott sírt a kórházban az ágyam mellett. Nemrég terepen történt a következő. Előttem egy eszement csaj ment, hajtotta a lovat, mint állat, jött egy kanyar, akkorát huhatak, hogy csak na. Szegény ló:S A csajnak nem lett semmi baja, a lónak se. De nem kívánom senkinek azt a látványt, ahogy elesik a ló. Kepesztett, de elesett. Ijedt szemei voltak, de nagyon. Ilye senkinek se kívánok. Volt egy vicces is. Egy 28 éves csaj úgy goondoltam, hogy olyan marhakönnyű lovagolni, ezért azt hazudta, hogy tud. Egy hétig győzködtük, hogy előbb lovagoljon bent, ne menjen ki terepre, stb. Hát elindultunk, 300 métert nem tetünk meg, 5sör megálltunk, el kellett neki mondani hogy fogja a szárat (marákra fogta), hogy tartsa a lábát, széttartota a nyeregtől. A vágtaszakasznál mögötte mentem, mondtam neki álljon fel, felállt, mondtam neki dőljön előre, erre lefeküdt a ló nyakára. Elkezdtee kiabálni, hogy le akarja dobni a ló, meg stb. Egy gyönyörű szaltóval ért földrt:D Neked kérdező van valami hosonló élményed?
2012. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Húú, kicsit hosszúra sikerül:D Remélem nem lett túl unalmas.
2012. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem baj hogy hosszú, jó sok minden van benne összefoglalva, élmény volt olvasni!


Nem, látni még nem láttam ilyet, velem meg KOMOLY esés még nem történt. :) Nagyon sokszor leestem már, estem lóval együtt, de egyik sem volt komoly. A lóval is igazából csak elcsúsztam, szépen lefeküdt az oldalára, én meg mellé. Tiszta sár lett mindenünk. :)


Ismerőseimmel történt már komolyabb baleset, azokból igenis van mit tanulni. Ezért kérdeztem rá nálatok is, hátha tudtok újat mondani, és persze minden történet ÚJ és más. :D

2012. jan. 25. 18:29
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem velem történt hanem egy ismerőssel.

Hajtotta a lovait akik megijedtek egy fácántól (bent voltak az erdőben) és elkezdtek menni a lovak (mind2 fiatal) és nem bírta őket megfogni és neki mentek a fának és eltört a vas kocsi rúd. :D a lovak elszabadultak de a srácnak beakadt a lába a hajtó szárba és kb. 10m-rt húzták de sikerült őket megfogni.. a kocsit otthagyta haza hajtotta a lovakat (úgy hogy sétált utánuk) (6km) aztán autóval visszamentek a lovas kocsiért. :D

Se a hajtónak se a lovaknak nem lett különösebb bajuk csak 'horzsolások'

2012. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!