Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovasbaleset volt a...

Milyen lovasbaleset volt a legdurvább ami megtörtént veled, esetleg láttad?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha elmesélnétek ami megtörtént veletek, esetleg más ismerősötökkel, vagy csak egy ismeretlennel aminek szemtanúi voltatok. Ezekből az esetekből jó és hasznos dolgokat lehet leszűrni legtöbbször.


Ha kedved mesélni, nyugodtan rizsázz, szívesen elolvasom! :)


2012. jan. 25. 17:30
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ez nem semmi! Meg bátor volt, hogy két fiatal lóval ment erdőbe. Én azért félnék :)
2012. jan. 25. 18:37
 12/24 anonim ***** válasza:

Én már nagon sokat meséltem, így most egy kis újdonságot hozok:

Barátnőm egy csikóval ugrott egy 1m-s kőfalat. Frédi nagyon bukós paca, így a kanyarba nagyon nagy lendülettel ment be. idáig szép, és jó, megugrották, de a barátnőm körre vette, hogy lassítson. Kijöttek a körből, és felbuktak. Kincső kb. 1,5m magasan repült, Frédi pedig szaltózott egyet oldalra. Mindenki tökre le volt fagyva. Kincső először nevetett, hogy milyen béna volt, hogy nem tartotta meg a ló fejét, de Alfréd nem mozdult, csak feküdt egy helyben, és nyöszörgött. A edző odarohant, megsimogatta, és mondta, hogy lehet hogy belső vérzése van. Kincső zokogott. Az edzőnk mondta, hogy semmi baj, lehet hogy semmi baja. Erre Frédi, mint egy varázsütésre feltápászkodott, és elgaloppozott... Jókedvűeket bakolt, és négylábasozott, és kb. negyd óra telt el, mire megfogtuk. Megvizsgálták a lábát, semmi baja nem lett, és boldogan ugrott még egy párat a tornázatón... :P

Már sokat javult, de még mindig botladozós. :D

2012. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Én vagyok a regnyíró. Oszitársam is kipróbálta a lovaglást, kengyel nélkül kellett mennie és leesett. Sima lefordulás volt, és mégis kulcscsont törés, 3 borda, elrört a keze is, a feje meg betört:S
2012. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ültem a lovon és egy másik ló nekünk jött az én lovamba akart harapni,de helyette a combomat kapta el. Letèpett a lóról, még is rángatott. 1 èvig jàrtam a sebészetre.

A páromat a lovam megfejelte, 5 felé tört a szeme körül a csont. Az durva volt.....

2012. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Fú! Azért vannak elég komoly balesetek is. :( A sérült emberek jártak azóta lovak körül? Vagy nem mertek többet oda menni?


Remélem mindenki meggyógyult és jól van! :)

2012. jan. 25. 21:31
 16/24 anonim ***** válasza:
Minden nap 2x megyünk. A baleset benne van a pakliban. ugyanúgy szeretjük őket mint a baleset előtt. Nincs változás. Nem szándékosan csinálták ... Megy tovább az élet :)
2012. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Persze, értem én, hogy nem szándékosan! De egy ilyen után azért csak megrendül egy kicsit az ember önbizalma és bátorsága, nem?
2012. jan. 25. 21:41
 18/24 anonim ***** válasza:
73%

Eddig velem semmi komoly nem történt inkább viccesebb dolgok. (kopkopkop) Egyszer vágtáztam a lovamon szőrén a tanyánk mögött. Már közeledtünk a hátsó kapuhoz, és tudtam is, hogyha nem fordítom el, akkor vágtában veszi be a kanyart. Valahogy mégis elfelejtettem elfordítani, vagy legalábbis tartani a száron, bevett egy éles jobb kanyart, ő galoppozott tovább be a kapun jobbra, én pedig repültem tovább egyenesen. :D Anyukám premier plánba látta az esést. :D

És még egy:

Pont előttem állt fel a ló hátára az ismerősöm, leesett és szegény lábtöréssel ért földet, pedig a ló úgy állt mint a cövek.


Tanulság: Mind1, hogy csikós vagy, vagy sem, ha részegen állsz fel a ló hátára, ne csodálkozz ha lábtörés lesz a vége. :D

2012. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Keselyüstök ***** válasza:

Hát ugyan annyira durvák szerencsére még nem voltak velem se(kopp kopp kopp)egyszer volt olyan hogy a ló megugrott alattam és lebukfenceztem róla és sikerült valahogy a háta mögé kerülnöm. A baj az volt hogy a ló miután "kiszabadul" elkezdett hátrafelé léptetni és rálépett a combomra.Kicsit durván hangzik és látványnak sem lehetett kellemes de megúsztam egy hatalmas kék-lila-zöld foltokban játszó patkónyommal a combom közepén, plusz egy kis enyhe horzsolás.:D Aztán volt egy majdnem balesetem, úgy érteve hogy egy ideig nem figyeltem és úgy ültem a ló bokszában hogy ki volt nyújtva az egyik lábam. Na most ha nem nézek rá a lábamra időben, a ló bizony telibe taposta volna a sípcsontomat és ott aztán lett volna rip rop. Meg még olyan volt hogy egy lány lova a pályán megugrott és kicsúszott az egyik kanyarban, de úgy hogy a lánnyal a karámfának sodródtak. De szerencsére se a ló se a lány nem sérült meg komolyabban.:)

És ugyan volt még pár esésem de eddig(újabb 3xkopp):D ami egyszer eltörött az... az új pálcám volt:D xD

2012. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy csak a pálcád tört! Szerencsés vagy! :D És így is maradjon! ;)
2012. jan. 25. 23:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!