Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szárat, amikor vezetjük a...

A szárat, amikor vezetjük a lovat, miért kell levenni a nyakából?

Figyelt kérdés

Nem éppen fordítva lenne logikusabb?

Mert:

Ha leveszem a szárat, de megijed, és elengedem hogy elrohanjon, akkor sokkal nagyobb arra az esély, hogy belelép a szárba a ló, és meghúzza, vagy ne adj' isten eltöri a lábát, mintha a nyakában hagynám, és úgy vezetném. Ha mégis elgaloppozna, akkor a szár a nyakában marad, és mindenki megússza sérülés nélkül.

Nektek mi a véleményetek? :)


2012. jan. 25. 20:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Változó a helyzet, mert ha azt a 10 m-t nézem míg elvezetem a nyergelőhelytől addig míg fel szoktam szállni, akkor rajta hagyom a szárat, amúgy meg ha le kell szállni valahol vagy sétálunk akkor leszedem a szárat a nyakából, mert ha baj van könnyebb megfogni.


Amúgy, ha karámon kívül vagy a lóval (főleg terepen), az lebegjen a szemed előtt: ha tüzet okád se engedd el!! És akkor nincs a fent említett probléma. Hosszabb száron könnyebb megfogni, ha ugrik egyet, vagy ha ágaskodik, ráadásul ha már 40-50 kilóval belecsimpaszkodsz a szárba, azt igen csak megérzi a zablán. Ahhoz meg, hogy elhúzzon vagy kitépje magát a kezedből, nagyon meg kell ijednie. Ráadásul hosszú száron kicsit tud pörögni, mint futószáron, de ha egyből két ponton fogod (zablánál és a végén), akkor könnyebb lenyugtatni.

2012. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Ha viszont mázlid van és nem feléd ugrik és fogod a szárat, akkorát téphetsz bele a szájába, hogy legközelebb kétszer is meggondolja, hogy bevegye-e a zablát.

Arról nem is beszélve, hogy nemcsak könnyebben és gyorsabban foghatod meg lógó szárral, hanem kevésbé valószínű, hogy hirtelen erősebb fájdalmat okozol a szájában."

Így visszaolvasva egy kicsit félreérthetően fogalmaztam, sajnálom. Azt akartam kifejezni, hogy akaratlanul okozhat a lovas fájdalmat a lónak, nem direkt.

2012. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Oltogatós 83%os, a válaszoló arra gondolt, hogy akaratlanul rántasz a szájába, mikor rövid a szár, mert nyilván közelebb fogod a fejéhez, felrántja, és te meg értelemszerűen meg akarod tartani... Gyakorold az értő olvasást, na meg a helyesírást, és akkor nem lesznek ilyen félreértési problémáid:)
2012. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek :)
2012. jan. 26. 17:14
 25/25 anonim ***** válasza:
Hát nekem az értő olvasást nemkell gyakorolnom. de nem vagyok oltogatós, vagy neis tom h mit irtál, de nemszeretem hogyha ilyenekért bántják a lovat...
2012. jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!