Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szárat, amikor vezetjük a...

A szárat, amikor vezetjük a lovat, miért kell levenni a nyakából?

Figyelt kérdés

Nem éppen fordítva lenne logikusabb?

Mert:

Ha leveszem a szárat, de megijed, és elengedem hogy elrohanjon, akkor sokkal nagyobb arra az esély, hogy belelép a szárba a ló, és meghúzza, vagy ne adj' isten eltöri a lábát, mintha a nyakában hagynám, és úgy vezetném. Ha mégis elgaloppozna, akkor a szár a nyakában marad, és mindenki megússza sérülés nélkül.

Nektek mi a véleményetek? :)


2012. jan. 25. 20:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Utolsó de hogynem tud... Vagyis bele nem, de rá igen, akkor megtud botlani, és lehet hogy elesik ugyan úgy kitörheti a lábát...
2012. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
S miért kell le venni? ez hol van elő írva? mi az ,hogy el ugrik 30 éve foglalkozom lovakkal !!! gondold el 2 lóval lovas kapázol a zablába bele van kapcsolva a cugli szár , ezt középen fogja a csatos részt Palika jobb és bal kezében a szár be fűzve a helyére(remélem tudod mi a helye) ott sincs ugrálás! ugyan az a felállás mint a ló vezetésénél száron!
2012. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Utolsó ezt nemértem cukli meg palika. zavaros...xd
2012. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ha belelép, biztos nem a ló lába törik, hanem a szár szakad. Nyakból levéve elvileg két kézzel fogod, és így biztonságosabb, mint fentebb is írták, több időd van.

Ha fennhagyod a nyakában akkor is lazán lecsúszik, láttam már ilyet, pedig nyakban volt a szár, elszabadult, belelépett és volt szár, nincs szár :)

2012. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Hát valószínű hogy elszakat, de akkor is hat rá egy erőhatás és az egyensúlyára is kihat és eleshet (én legalábbis az eltörést azt így gondoltam nem h a szárban törik el xd) ha elesik annak lehet következménye. De egy biztos, könnyebb biztonságosabb stb. egyszóval jobb levett szárral vezetni a lovat!!!!!
2012. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

20:38-as:

Én pont ezt mondtam, hogy miért ez a szabályos, ha pont ellenkezőleg lenne logikus.

2012. jan. 25. 20:47
 17/25 anonim ***** válasza:

A lovak nincsenek cukorból. Attól hogy elszalad és esetleg belelép a szárba, 70% esélye van hogy nem lesz semmi baja egy horzsoláson kívül. Ezen kívül a kantárakat direkt úgy gyártják, hogy a ló képes legyen könnyedén elszakítani. Max. a csattanás hangjától még jobban megijed.

Sokkal nagyobb baj, ha a lovad úgy ugrik meg hogy a nyakában van a szár, mert akkor te ott állsz közvetlen a veszélyzónában és benned fog elesni a ló. Ha viszont mázlid van és nem feléd ugrik és fogod a szárat, akkorát téphetsz bele a szájába, hogy legközelebb kétszer is meggondolja, hogy bevegye-e a zablát.

Arról nem is beszélve, hogy nemcsak könnyebben és gyorsabban foghatod meg lógó szárral, hanem kevésbé valószínű, hogy hirtelen erősebb fájdalmat okozol a szájában.

2012. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Barátnőm is egyszer kivitte a lovát a karámban szőrén, lekapta róla a kantárt, a szár a nyakában maradt, a ló elvágtázo,, a szár és a kantár is elszakadt.
2012. jan. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha csak megijed nem kell fájdalmat okozni nem csinált semmi rosszat...-.-...de hogyha nem akarod hogy elmennyen az máskérdés mert akkor meg kell tartani szegénynek meg éppen eléggé fáj az. de nemkell beleráncigálni nemérsz vele semmit ha valami rosszat csinálakkor megtanulja h azt nemszabad, de hogyha a semmiért akkor csak félni fog tőled. Vagy azt tanulja meg hogyha megijed akkor kap, ezt nem tudja megelőzni mert egy ijedős menekülőállat. Te foglalkozol egyáltalán lóval??
2012. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
ezt az utolsó előttinek mondtam, (az én válaszomtól:DD)
2012. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!