Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A sírás kerülget, mégis mit...

A sírás kerülget, mégis mit tegyek, nyugodjak bele?

Figyelt kérdés

Van a tesóimmal egy közös lovam és apám teljesen kisajátította,holott nem ő vette hanem a keresztapám. Ezzel nem lenne gond, habár igen,mivel amit én elérek a lóval azt ő egy óra alatt tönkreteszi,de ezt már elfogadtam.Csakhogy most jár hozzánk egy gyerek,aki lovagolni jár, ingyen.......

Ma amikor elmentem a lovamhoz,megláttam hoyg zárva van az ajtója,na itt már gyanakodtam,erre mikor kinyitottam meglátam hogy csurom víz. Akkor már oylan ideges voltam ,hogy azthittem megverek valakit. Egyből tudtam hogy ö volt itt. Erre kérdezem nagyimat ,hogy ki volt itt.Erre ő aztmondja apa, jó elhittem. Csakhogy amikor apa lejött,elkezdte nagyi mondani neki ,hogy én menynire utálom azt a gyereket stb.. na erre ideges lettem mégjobban és szó nélkül hazajöttem. Kérdem én,normális az ha ebben a hidegben csurom vizesre leizzasztom a lovat?? EZelött apa is megtilotta ennek a gyereknek hogy jöjjön,mert a lovat ugy széthajtotta hogy járni alig birt,és azt nem is mondom hogy hol járkált a lóval ( meredek hegyoldalon,ahol én gyalog alig merek felmenni stb.) Ezerszer megmondtam hogy nem jöhet ide az a majom!!! De engem apám hülyének néz , teljesen és ez az ami a legjobban dühít. Mit csináljak ,ha egyszerűen nem tudok belenyugodni abba.hogy más használja az én lovam , ráadásul úgy ,hogy az a lovamnak is rossz???

ha egyéb kérdésetek van ezzel kapcoslatban, akkor arra szívesen válaszolok,mert pár dologt kihagytam. pl. apám nem ért a lovakhoz,mielött azzal jönnétek,hogy ő már csak tudja kit enged rá a lóra. kérlek segítsetek,nagyon szomorú vagyok.....


2012. jan. 28. 14:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Akkor csináljátok azt, hogy az a gyerek csak felügyelettel lovagolhat, vagy ha még egyszer csuromvizesen hozza haza a lovat, akkor többet nem kell oda mennie (főleg ha még annyi esze sincs és pl vizet is előtte hagyja). Mondd meg apudnak, hogy a ló is kaphat tüdőgyulladást és ha amiatt a majom miatt betegszik meg akkor állja ő az állatorvost.


Apud mit csinál vele, ha nem ért a lóhoz?

Meg a gyereket egyszer már eltiltotta, akkor miért engedte vissza?

2012. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Csak mert ha még fiatal vagy nem tartom valószínűleg hogy komolyan fognak venni. Akkor pláne nem, ha egy szó nélkül hazamész.

Nem olyan iszonyatosan rossz dolog, ha télen leizzad a ló. Heti 1x (max.2x) belefér egy mondjuk 1,5 órás fárasztó edzés/terep. De a korlátait tényleg nem kéne túllépni és ha egyszer megizzad, alaposan le kell sétáltani, polár takarót rádobni (max) egy fél órára. Ezzel tisztában kéne lennie az apukának és annak a "gyereknek" (ő mennyi idős? tanult lovagolni vagy apukád tanítja?). Nem tudsz keresni esetleg egy olyan lovast/edzőt, akiben megbízol és apukád hajlandó hallgatni rá? Vagy magyarázd el neki magad, hogy ennek milyen következményei lehetnek: légúti megbetegedések, a túlhajtás miatt viselkedés zavarok, fogyás (ha nem kap a munkának megfelelő minőségű és mennyiségű tápanyagot), letargia, a rászáradt izzadtság miatt szőrhullás, bőrbetegségek... (nem vagyok állatorvos, de az egészségügyben dolgozom) Apukádnak tudnia kell, hogy ez nem kis költség lenne számára.

Arra nincs lehetőség, hogy lovardába vidd egy szakértő felügyelete alá?

Sajnálom szegény lovadat és téged is, de ennél többet nem tehetek.

2012. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Hát én nem nagyon értek a lovakhoz, de mondjuk egy valamit ettől függetlenül tudok mondani, ha az én állatomat akarja valaki kihasználni, meg bántani akkor azt alaposan pofánvágnám. Miért nem mondod meg a gyereknek, hogy húzzon a büdös francba a lovadtól? Hány éves ez a gyerek? Fiú lány? Te mennyi idős vagy? Még a végén megbetegíti a lovadat ez a kis önző majom. Csodálkozom az önuralmadon, nekem már akkor elszállt az agyam mikor olvastam. Annyira rühellem az ilyen szemét embereket, akik nem tisztelik az állatokat!!

2012. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

foggalmam sincs ,hogy miért jött vissza ez a gyerek.:S

én már amikor ezelött ugy hozta vissza a lovat,akkor megmondtam hogy ennek nem lesz jó vége, apa utána eszmélt fel... hiába mondtam én elötte milliószor.

hiába van felügyelet mellette, csak terepre tud kimenni a lóval, ott meg nem futhatunk mellette,hogy mégis mit csinál.

Apa életében nem foglalkozott állatokkal,és 2 éve kitalálta hoyg Ő ezzel akar foglalkozni,ugyhogy igy lett megvéve a ló. Lovagolni alig tud, de én abba már nem szólok bele,mint irtam amit én megtanitok a lónak azt ő tönkreteszi. Fogatba van befogva a ló,arra használja.

2012. jan. 28. 15:01
 5/26 A kérdező kommentje:

én 19 lány vagyok, ő meg passz ,azthiszem oylan 14 fiú

sajnos az apja a faluban ugymond fontos ember,gondolom ezért is nem izéli apa. De én ha egyszer találkozok vele,abban nem lesz köszönet,az biztos. Ezelött amikor ott volt,a bicaját jól szétrugdostam,és azért is én kaptam letolást,de hát sajnálom....

Nem tanul nálunk lovagolni,hanem csak kapott az alkalmon hogy ide ingyen járhat és ezért használ ki minket. Én a szomszéd városba járok lovagolni tanulni, kemény pénzekért.... Ö meg csak ugy ingyen beálllít hozzánk, holott elszakította a szárat,és még az sem lett megvéve...komolyan mondom, megőrülök

2012. jan. 28. 15:05
 6/26 anonim ***** válasza:

Számomra egy kicsit kusza a helyzet.


Most akkor ez a te lovad vagy sem? És, ha a tiéd, akkor miért jársz máshova lovagolni?

És az egy dolog, hogy a te lovad, de gondolom nem te veszed neki meg a szükséges dolgokat, ugye?


Tehát apukádnak valószínűleg több joga van dönteni a ló felett, mint neked. De ha mégsem, ha te vagy a tulajdonosa minden kérdésben, akkor vegyél új zárat az ajtóra, amihez csak neked van kulcsod és kérdés megoldva.


Amúgy pedig ez inkább "családi kapcsolatok" kérdés, mint állatokkal kapcsolatos szerintem. Mivel apukáddal kellene dűlőre jutnod, nem a lóval. :)

2012. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Apukád felelőtlenül vágott bele a lovazásba ez már most tény. A kocsizást is tanulni érteni kell, mellesleg a kocsizott lovakat nehezebb lovagolni (attól függ mi van túl súlyban).


Apukádnak ajánlom a lovas szakkönyvek olvasgatását. A gyereket küldjétek el, hiába fontos ember az apja, ha annyira fontos, gondolom pénze is van, hogy lovat vegyen a fiacskájának, azzal meg azt csinál majd amit akar.

Az meg a minimum, hogy addig nem ülhet a lóra, amíg nem veszi meg azt a cuccot, amit elszakított, megrongált.


Gondolom azért jársz más városba lovagolni, hogy tanulj és fejlődj, meg gondolom olcsóbb, mint házhoz hívni az edzőt.

Apukáddal ülj le beszélni, nem vagy már kislány, esetleg vidd ki magaddal a loviba hogy beszélgessen kicsit az edzővel vagy a lovászokkal, hogy mit is kell csinálni egy lóval a felszerszámozáson és használaton kívül.

2012. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

igazad van ez inkább családi kapcsolat,de gondolom ti jobban értetek a lovakhoz és tudtok jobb tanácsot adni :)

igen ,ez a helyzet nagyon bonyolult, mivel mi nevünkre van véve a ló,de apa látja el, mivel én suliba járok. Ezért is szól ennyire bele a dolgokba....

Másik loviba azért járok,hogy fejlődjek. Kezdetben ő is járt,aztán otthagyta,mivel ott megmondták neki a frankót, ő meg ugye a saját hülyeségeit hajlandó csak elfogadni.

2012. jan. 28. 16:26
 9/26 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha a keresztapád a ló tulajdonosa, vele kellene beszélned. Vidd el oda, ahol tartjátok a lovat és mondja meg az istálló tulajdonosának, hogy kit engedhetnek fel a lóra és kit nem. Ennyire egyszerű.
2012. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
háznál van tartva a ló, nagyinál. és kerszetapámat nem nagyon érdekli hogy mi van a lóval. Ő csak a mi kedvünkért vette meg.
2012. jan. 28. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!