Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A sírás kerülget, mégis mit...

A sírás kerülget, mégis mit tegyek, nyugodjak bele?

Figyelt kérdés

Van a tesóimmal egy közös lovam és apám teljesen kisajátította,holott nem ő vette hanem a keresztapám. Ezzel nem lenne gond, habár igen,mivel amit én elérek a lóval azt ő egy óra alatt tönkreteszi,de ezt már elfogadtam.Csakhogy most jár hozzánk egy gyerek,aki lovagolni jár, ingyen.......

Ma amikor elmentem a lovamhoz,megláttam hoyg zárva van az ajtója,na itt már gyanakodtam,erre mikor kinyitottam meglátam hogy csurom víz. Akkor már oylan ideges voltam ,hogy azthittem megverek valakit. Egyből tudtam hogy ö volt itt. Erre kérdezem nagyimat ,hogy ki volt itt.Erre ő aztmondja apa, jó elhittem. Csakhogy amikor apa lejött,elkezdte nagyi mondani neki ,hogy én menynire utálom azt a gyereket stb.. na erre ideges lettem mégjobban és szó nélkül hazajöttem. Kérdem én,normális az ha ebben a hidegben csurom vizesre leizzasztom a lovat?? EZelött apa is megtilotta ennek a gyereknek hogy jöjjön,mert a lovat ugy széthajtotta hogy járni alig birt,és azt nem is mondom hogy hol járkált a lóval ( meredek hegyoldalon,ahol én gyalog alig merek felmenni stb.) Ezerszer megmondtam hogy nem jöhet ide az a majom!!! De engem apám hülyének néz , teljesen és ez az ami a legjobban dühít. Mit csináljak ,ha egyszerűen nem tudok belenyugodni abba.hogy más használja az én lovam , ráadásul úgy ,hogy az a lovamnak is rossz???

ha egyéb kérdésetek van ezzel kapcoslatban, akkor arra szívesen válaszolok,mert pár dologt kihagytam. pl. apám nem ért a lovakhoz,mielött azzal jönnétek,hogy ő már csak tudja kit enged rá a lóra. kérlek segítsetek,nagyon szomorú vagyok.....


2012. jan. 28. 14:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Tegnap direkt nem válaszoltam, mert beleképzeltem magam a helyedbe, és elöntött a méreg. Én direkt nem adom a lovaim senkinek sem lovaglásra, mert nagyon jól tudom, hogy mi történhet mind a lovassal, mind a lóval, ha nem értenek hozzá.. OFF Néhány éve voltunk egy lovas felvonuláson. Leszálltunk inni egy üdítőt, de a lovakat nem hagytuk magukra, hanem ott voltunk mellettük egy pár méterre. Addig a segítőm fogta a lovam. Ilyenkor néhányan felengedik az érdeklődőket a ló hátára. Egyik bugris kölyök egyszer csak odament a lovamhoz, aki történetesen egy mén pacc, és se szó, se beszéd felugrott a hátára. De nem szépen, hanem úgy rohanta le, mint valami nem tudom mit. A nyerget is félre rántotta, és úgy ugrott fel a lóra, aki a hirtelen jött "támadástól" nagy ugrálásba kezdett. A kölyök amilyen gyorsan felugrott, annál gyorsabban is esett le. Én olyan mérges voltam, hogy mérgemben nem jött ki egy szó se a számon, még szerencse, mert nagyon ott voltam, hogy felképelem...

A szerszám eldugás egy nagyon jó ötlet, ezen kívül beszélj te csak a gyerekkel szépen kettesben, és magyarázd el neki, hogy ha lóra akar ülni, akkor az nem a te lovad lesz, vagy csakis a TE szigorú felügyeleted mellett. Még gyerek, úgyhogy azért ezt is vedd számításba. Ha nem tanították meg neki, hogy hogy kell egy lóval rendesen bánni, akkor próbáld meg neki te megmagyarázni. Tudom, hogy elönt a méreg, mert hidd el, engem is, de ennek nagyon nem lesz jó vége. Ezen kívül felhívhatnád a gyerek szüleit is, hogy többet ne engedjék hozzátok a gyereket. OFF END

2012. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Na látod, apukádnak sincs több beleszólása, abba, hogy kit enged föl a lóra. Azt a lovat neked vették, úgyhogy te döntöd el, hogy ki lovagolhat rajta és ki nem. Amugy meg ki a büdös francot érdekel, hogy ki annak az elkényeztetett kis majomnak az apja? Felőlem aztán az atyaúristen is lehet, ha bántani akarja a lovamat, biztos lepofoznám. Ha megint meglátod ott a bicaját fogd meg és dobd ki a ....-ba. Valahova tüntesd el a bicaját. Vagy a többi cuccát amit otthagy. Ha meg találkozol vele, mondd meg neki, hogy tűnjön a büdös francba, ha meg nem érti, akkor keverj le neki eggyet hátha abból ért ez a gyökér.. Annyira felhúzott ez az egész. Jó ötlet az eldugdosás is. Nagymamádnak nem tudod megmondani, hogy ne engedje be ezt a majmot? Apudnak mondtad már, hogy nem akarod, hogy más is lovagolja a lovadat? Mikor szokott jönni lovagolni? Hétköznap? Hétvégén? Azonos időben jön?
2012. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

nagymamámnak mondtam,de ő is aztmondja hogy jajj szegény gyerek ,miylen rendes stb.. hiába mondom hogy nem jó a lónak,nem érti meg és nem is ért hozzá.

ma 1 órába került mire letakarítottam a lovat,de még igy sem volt tökéletes,mert egszerűen nem tudtam normálisra megcsinálni (rászáradt az izzadtság) nálam ez is abszurdum,hogyha már egyszer hadsználja azt a lovat,mi a tökömért nem takaritja le??? áh....

most vagyok túl egy nagy veszekedésen apámmal. Mivel anyámnak elmondtam a helyzetet,ő meg jól kérdőrevonta,hogy mégis mit képzel magáról. Erre én lettem letolva,hogy ne szóljak bele stb... hát áhhh egyszerűen nem tudok szóhoz sem jutni :(

amguy a legnagyobb bajuk az vele,m hogy lovardába járok TANULNI, nem értik meg hoyg nem vagyok még profi és nekem kell a fejlődés. De ezek után a cirkuszok után midnig megfogadom hogy lemondok a lovamról és hagyom a francba az egészet,járok lovardába. Jövőre ugyis felkerülök Pestre,szóval már teljesen mindegy. :(

2012. jan. 29. 16:57
 24/26 anonim ***** válasza:
kedves hol a tűz, hová lett az a harcias menyecske aki ki tette a kérdést?? mi az ,hogy úgyis mind egy "felkerülök Pestre"!!!! miért kell neked lovardába járni, van saját lovad, hidd el nem a lovardába fogsz megtanulni lovagolni,és fejlődni,miért kell neked az elvárásoknak eleget tenni, te is csak azért lovagolsz ,mert a barátnőid is lovagolnak,? így ,hogy verjek meg bárkit is? Lehet ,hogy apád azért engedi rá a gyereket ,mert így biztos ,hogy meg van mozgatva a ló ,mert te éppen a lovardába FAJINKODSZ? Na most akár meg is sértődhetsz rám!
2012. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
utolsó teljesen igazad van, de ebbe az állandó veszekedésbe is bele lehet fáradni egy idő után. De miután irtam az utolsó kommentet,azóta elhatároztam hogy minnél többet használom a lovam, és akkor csak megérti apám ,hogy ez a ló az enyém és nekem kell használnom, nem annak a majomnak.Az utolsó évem itthon szeretném az állataim közelében tölteni,nem idegeskedéssel,ugyhogy az a gyerek el lesz paterolva a házunktól, ha megszakadok akkor is!!!!
2012. jan. 29. 22:27
 26/26 anonim ***** válasza:
Figyelj az akkor is a te lovad. Nem értem miért téged oltanak le amikor a keresztapud neked vette. Nem a szüleid vették, úgyhogy nem értem, hogy neked miért nincs beleszólásod vagy nekik miért van több. A nagyidnsk nem mondtad, hogy ez a rendes gyerek milyen jól bánik a lovaddal? Hogy állandóan széthajtja? Egyébként meg próbálj minnél többet foglalkozni a lóval, ne add fel, lássa apud, hogy igenis komolyan gondolod, hogy a tied a ló. Ne nyugodj bele, ezt a majmot meg paterold el. Nehogy már egy 14 éves kölyköt ne tudjon senki elküldeni basszus...
2012. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!