Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok szaporitok,...

Tapasztalatok szaporitok, szobatisztasag es siras ugyben?

Figyelt kérdés

Szoval kezdenem a legelejen.Egy nap setaltunk egy ocskapiacon,es meglattunk 1 nenit par kiskutyaval.Az egyikre egybol felfigyeltem.Szerelem volt elso latasra!Ilyen gyonyoru kutyust meg sosem lattam.A neni nagyon olcson arulta oket,de amikor latta hogy olelgetem azt mondta h nekem adja ingyem ,mert neki is o volt a kedvence es azt akarja hogy midnekepp jo helyre keruljon.Meg sosem volt kutyam,pedig nagyon szerettem volna,igazbaol at se gondoltam az egeszet csak hazavittem.A kutyus Westi es Havanese kevereke,mivel az anyuka nem akart elfogadni 1 westi fiut se ,hoztak 1 havaneset neki,mivel azt modnta a neni h mar ideje volt paroztatni,mert ha nem paroztatjak hamarabb meghal egy kutya(ez igaz??)O most akkor szaporitonak szamit?Tenyleg nagyon kedves neni,mai napig is tartjuka kapcsolatot,mindig erdeklodik hogy van a kutyus,egyet ok is megtartottak.Nah szovala gndom vele a kovetkezo

1 hete kezdtuk el levinni,mert addig enm voltak meg a kotelezo oltasok,most 3 honapos a kutyus.A kis draga nagyon hamar megtanulta h itthon csak a kutyapelusra szabad neki,buszke is voltam nagyon ra.De most van vele gond h elkezdtem levinni.Szegeny ugy megszokta h neki itt kell vegezni a dolgat h kepes orakig tartogatni mikor lent vagyunk es csak akkor pisil mikor felerunk.Nem tudom mivel lehetne ravenni h lent is csinalja.MAr midnet probaltam,vittem ebredeskor,etetes,jatszas utan,de semmi csak itthon,hiaba szidom le erte.Nah jo ez meg csak par napja megy igy,szoval gondolom nem olyan nagy gond.

A masik problema az h a kutyus tulsagosan ragaszkodik hozzam.Persze orulok neki hogy ennyire szeret,de nem tudom ez termeszetes-e hogy ahogy magara hagyom egybol keservesen sir,sot akkoris ha masokkal van,akiket amugy siznten szeret,ha en kimegyek a szobabol egybol nagyon sir.Hogy lehetne leszoktatni errol?NEm akarom h nagyon szenvedjen ,ha elkezdek dolgozni.

Valaszaitokat elore koszonom!

jah ha valakit erdekel mellekelek kepet


2010. júl. 8. 23:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ő az idegbajos, aki a lábadnak ugrik ahogy leviszed?
2010. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a pelusra nem szabadott volna rászoktatni (max. részlegesen), így nem lesz könnyű dolgod, hogy valaha is szobatiszta legyen.

A sírást sajnos leggyakrabban közömbös reakcióval lehet csökkenteni (persze nem egy-két nap alatt), de tudom, ez nagyon nehéz dolog. Viszont ha nem kezded el, nagyon rossz lesz később szegénynek.

Biztos nagyon aranyos, tegyél már fel egy fotót!:)

2010. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
koszi ezzel midnen kerdesemre valasozltal...A kutyam nem idegbajos,gyonyru,okos kieggyensulyozott kutyus,aki jatszik a cipommel setalas kozben...
2010. júl. 8. 23:26
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem, az az anyukád. Ne keverd a kettőt!:-))))


A néni bármennyire is aranyos, de szaporította a kutyáját. Az ivartalanított kutyák élhetnek tovább, ezt is rosszul tudta a néni, hisz egészségesebbek lesznek és megkíméltebbek. Olvasd el Jan Fennel:Kutyapszichológia c. könyvét, ebben pontosan le van írva, hogy hogyan kell egy kutyát nevelni, hogyan lehet minőségivé tenni a gazda-kutya kapcsolatát. Külön ír a szeparációs stresszről is, amit úgy éltek meg, hogy a kutyát nem tudod egyedül hagyni. A szobatisztaság pedig idő és türelem + következetesség kérdése. Nagy dicséret a lenti pisiért, leszidás a lakásba pisilésért, de azonnal, mert 5 perc múlva nem értheti, hogy mi a baj. Szóval egyszerű, de időbe telik, pár hónap.

2010. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Bocs, az első mondat az első válaszolónak szólt.
2010. júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

nos igen a néni szaporító,akit nagyon félretájékoztattak.a szukának nem kell szülnie,inkább ivartalanította volna.de ez az állatorvosa hibája.


a te kutyádat mindenképpen ivartalaníttasd így helyes.



a kiskutyák sokszor nem mernek pisilni lent,mert tudják,hogy ők vannak legalul a sorrendben és félnek ott hagyni a szagjelüket.ez változni fog ,nyugi.


ha sír az normális mivel még kicsi kutya,de ne menj mindig vissza hozzá,mert ezzel erősíted benne,hogy érdemes sírni,a gazdi visszajön.

mielőtt elmész guggolj le hozzá és magyarázd el neki,hogy most egyedül lesz egy ideig.hülyén hangzik,de nekem ezt tanácsolták és bevált.illetve nem kell nagy jelenetet rendezni mikor lelépsz,csak simán,nyugodt hangon elköszönni tőle,hogy szia megyek,de jövök vissza.amíg nem vagy otthon hagyj lent neki sok játékot,esetleg egy használt pólót a te szagoddal.



ja és a néninek mutasd már meg a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalását:


[link]



nekem havanesem van(ivartalanított,lány),kérdezz bátran.


a szőrfésüléshez egyébként még időben szoktasd hozzá,már most fésülgetheted,később akkor jobban viseli majd.

2010. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A lenti pisilésre nem tudok tanácsot adni, de a sírásra igen. Szerintem hagyd nyugodtan egyedül. Amikor megvettem a saját kiskutyám, akkor az enyém is képes volt egész éjjel vonyítani, nappal meg aludni. 1 hétig járkáltam ki hozzá folyamatosan esténként és volt hogy elaludtam mellette mert annyira álmos voltam hogy 3 napig nem aludtam. Egy idő után elegem lett, Oké hogy kiskutya meg minden de következetesség is van a világon. Na akkor akárhogy vonyított, akármilyen szívfájdítóan akkor se mentem ki hozzá. 4 nap múlva már mukkja nem volt addig meg egy hétig megszokta hogy mindig kijárkálok hozzá. Szóval hagyd nyugodtan magára, még ha szívfájdító is, DE MEG KELL SZOKNIA, mert nem tudsz te se a nap 24 órájában vele lenni. Az hogy msokkal hogy jön ki az szocializáció kérdése. Minéltöbbet legyen idegenek között, elsőnek legyél mellette de egyre kevesebbet. És más kutyákkal is ismertesd, mert ha nem lesz rendesen szocializálva akkor felnőtt korában vagy egy nagyon félénk és megmoccanni nem merő kutya lesz, vagy egy idegbeteg.

Remélem segítettem! Sok örömöt a kutyád nevelésében!

2010. júl. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

[link]


O az en kicsi tunderem:X

2010. júl. 8. 23:41
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

aranyos :)


így képről fejre inkább havanese,a szőre viszont közel sem lesz annyi.


amúgy kislány/kisfiú?


vigyázz mert mindkét fajta allergiára hajlamos,ezért hipoallergén,csirkementes tápot adj neki lehetőleg.

illetve számolni kell a fajtabetegségekkel,mivel a szülők nincsenek gondolom szűrve,mint pl. patella,borjúállással járó diszplázia,allergia.


jó tápok: Acana,Orijen ( a 6 féle halas álomszéppé teszi a szőrét,nekem hosszú szőrben tartott havám van.),Royal Canin,Eukanuba,Hill's

2010. júl. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kislany.Egyelore nem tapasztaltam h allergias lenne,Royalt adok neki.REmelem nem lesz semmi baja.A doktorno azt mondta gyonyoru ,egeszseges kutya.
2010. júl. 8. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!