Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A sírás kerülget, mégis mit...

A sírás kerülget, mégis mit tegyek, nyugodjak bele?

Figyelt kérdés

Van a tesóimmal egy közös lovam és apám teljesen kisajátította,holott nem ő vette hanem a keresztapám. Ezzel nem lenne gond, habár igen,mivel amit én elérek a lóval azt ő egy óra alatt tönkreteszi,de ezt már elfogadtam.Csakhogy most jár hozzánk egy gyerek,aki lovagolni jár, ingyen.......

Ma amikor elmentem a lovamhoz,megláttam hoyg zárva van az ajtója,na itt már gyanakodtam,erre mikor kinyitottam meglátam hogy csurom víz. Akkor már oylan ideges voltam ,hogy azthittem megverek valakit. Egyből tudtam hogy ö volt itt. Erre kérdezem nagyimat ,hogy ki volt itt.Erre ő aztmondja apa, jó elhittem. Csakhogy amikor apa lejött,elkezdte nagyi mondani neki ,hogy én menynire utálom azt a gyereket stb.. na erre ideges lettem mégjobban és szó nélkül hazajöttem. Kérdem én,normális az ha ebben a hidegben csurom vizesre leizzasztom a lovat?? EZelött apa is megtilotta ennek a gyereknek hogy jöjjön,mert a lovat ugy széthajtotta hogy járni alig birt,és azt nem is mondom hogy hol járkált a lóval ( meredek hegyoldalon,ahol én gyalog alig merek felmenni stb.) Ezerszer megmondtam hogy nem jöhet ide az a majom!!! De engem apám hülyének néz , teljesen és ez az ami a legjobban dühít. Mit csináljak ,ha egyszerűen nem tudok belenyugodni abba.hogy más használja az én lovam , ráadásul úgy ,hogy az a lovamnak is rossz???

ha egyéb kérdésetek van ezzel kapcoslatban, akkor arra szívesen válaszolok,mert pár dologt kihagytam. pl. apám nem ért a lovakhoz,mielött azzal jönnétek,hogy ő már csak tudja kit enged rá a lóra. kérlek segítsetek,nagyon szomorú vagyok.....


2012. jan. 28. 14:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy ötlet:

Tieid a lovas cuccok?Vidd el onnan a kantárt,nyerget...hosszú távon nem megoldás,de egy darabig legalább nem tudná használni a lovat.

És a keresztapád,nem szól semmit?

Hátha egyszer mázlid lesz és lepotyog a kisgyerek,talán akkor nem akar majd visszaülni.

2012. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%
Elég ha elviszed a zablát vagy a hevedert... de jobb lenne ha megbeszélnétek.
2012. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Először is. Apádnak köze nincs a lovadhoz, mivel nem ő vette, ezért oké, családtag, de elvileg semmi köze hozzá, a ló a tiéd. Ha kocsizni akar lovat, vegyetek még egyet, vagy kérd meg, hogy hagyja a tiéd, szeretnél nyugodtan dolgozni vele... A gyereket minek engeditek be? Csak odamegy, felszereli a lovat, aztán elmegy vele? Nem szabad beengedni, határozottan küldjétek el! Ha meg így leizzad, gyorsan takard be, nehogy megfázzon, tényleg nem jó, hogy leizzad a hidegben...
2012. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Akkor a nagyival beszéld meg... csak van egy kommunikációképes családtagod, nem?


Vagy beszélj azzal a sráccal. Kérd el a telefonszámát és mondd meg neki, hogy nemkívánatos vendég. Ha cseszegeted biztos nem fog többet menni.


Vagy jó ötlet még elvinni valami felszerelést. Ha más nem is, a kantár biztos befér a hátizsákodba.

2012. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Vidd el a hevedert:) Meg fog lepődni, amikor már lepucolta, stb.
2012. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :)nem magától jön,hanem apával beszéli meg, ő meg még ha akarná se mondaná azt neki hogy ne jöjjön. annyira muja...

de ez a felszerél eldugás nem egy rossz ötlet :) amugy én is azon imádkozok már mióta,hogy csappanjon le róla ez a majom,hátha akkor nem lenne kedve hozzánk pofátlankodni. Sajnos mindig ugy adódik hogy nem találkozok vele, mert higgyétel el ,ha látnám akkor már a szemem állásából levenné hogy mi a szitu. Veszekedni se kellene.Ezelött pont akkor értem haza suliból ,amikor ott volt, egyenesen nagyinál mentem,szinte megéreztem hoyg van valami. Láttam a lóó nincs benn, de apa meg hátul van,nah mondom ez már ő. De inkább hazamentem,mintsemhogy megfulladjak az idegtöl. De azért a bicaját jól megrugdostam.....már bánom hoyg nem törtem ki pár küllőjét..

2012. jan. 28. 22:24
 17/26 anonim ***** válasza:
Beszéljél kereszt apáddal!!! ámulok és bámulok, milyen apád van? hát jól fel húztam magam ,megverhetem őket?
2012. jan. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Télen nem ajánlatos szerintem izzadtan otthagyni a lovat munka után, le kéne jártatni, vagy szalmával lecsutakolni! Ha úgy hagyja szerintem könnyen tüdőgyulladása lesz, vagy hosszú távon kehes! Törd be a gyerek fejét, vidd haza a cuccod hogy még hírből se gondolhasson a lovaglásra, és beszélj keresztapuddal.:)
2012. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Beszélj te a gyerekkel, ha az apukád nem mer. És a nagyi? Vagy anyukáddal mi van? Az a te lovad, senki hozzá nem nyúlhat az engedélyed nélkül... Vegyetek másik lovat kocsizni, mert így 1 lépés előre, 2 hátra... Dugd el a cuccokat... Mondjuk én a hevedert meghagynám, mert van olyan idióta, aki rátenné heveder nélkül is a lóra, vagy valamivel rákötné... Én inkább levenném a fél kengyelt:) Vagy mindkettőt, aztán úgy a meredek hegyoldalon csak lezakózik már, ha nincs kengyele, vagy csak fél... Vagy lehet szemétség, és rossz ötlet, de elnyiszálnám a kengyelszíjat, aztán véletlen pont elszakadna alatta... De akkor ha valami baja lesz, és kiderül, hogy te voltál, nagyon rosszul jársz:S De inkább vedd le a fél kengyelt, vagy a zablát, mondván hogy elvitted megtakarítani, vagy kölcsönadtad valakinek, blabla... Vagy csak egyszerűen, "te szerencsétlen, kiszúrja a szemed, nem látod hogy ott van a szekrényen?!"... Egyszer menj ki úgy, hogy tudod, hogy jön, és jól küldd el a pcsába, vagy tényleg zárd be a lovat, csak ez akkor gáz, ha valami baja van, és más nem tud hozzá bemenni... Küld el a gyereket egyszerűen, de legalább nagyon szidd le, hogy mit csinál a lóval... De egyszerűen fel sem fogom, hogy hogy van pofája a lovadhoz nyúlni... Én a lovardában más lovát simogatni is óvatosan simogatom, nehogy "féltékeny legyen", nemhogy önkényesen fogom magam azt kiviszem terepre... Dugd el a kengyelt, de inkább csak a felet, az rosszabb, akkor még ki tud menni, de tuti lesz valami...
2012. jan. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

hát gondoljátok el, ha ti igy feltudjátok húzni magatokat,én mit érezhetek...... borzalom

már milliárdszor megfogadtam hogy rákérdezek kerszatpámnál ,hogy most akkor mi a helyzet,döntse már el,hogy ki szólhat bele a dolgokba,de mindog elmaradt a beszélgetés.

de mostmár lépni fogok az ügy érdekében,, az lenne a csúcs ha lenne valami baja a lónak, mert akkor tuti hogy megölnék itt valakit!!

2012. jan. 29. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!