Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne féljek?...

Mit tegyek, hogy ne féljek? SEHÍTSÉG.

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, és szeptember elején kaptam egy ksikutyát,ám azóta megnőtt.Mivel kölyök, ezért játékos, és midnig felugrik.Szót fogad,de csak apának.Félek tőle.Már kiskorom óta félek a kutyáktól.Mit tegyek, hogy elmuljon a félelem?

Egyébként a kutya ugy van, hogy az apja magyar vizsla volt, az anyja pedig golden retriver,és spániel keverék.


2009. dec. 30. 13:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
13%

"kaptam egy ksikutyát"."Már kiskorom óta félek a kutyáktól".Ha félsz a kutyáktól minek van kutyád???Szánalom vagy!!!

-.-"

15/L

2009. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a szánalmas.

Csak akkor legyél a kutyával amikor a szüleid is ott vannak és próbálj Te utasítást adni neki, Te etesd,itasd legyél vele sokat, de a szüleid legyenek jelen.Bár jobb lett volna egy kisebb kutya.

15/L

2009. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
100%

Ne mutasd a félelmedet a kutyának.Légy te a falkavezér.Tisztába kell lennie vele,hogy te vagy a főnök.

ÉN nagyon kicsi vagyok(150cm),mellkasomig ér a kutyánk.Sosem bántott,mert a főnök én vagyok.

Én is félek a kutyáktól gyerekkorom óta,de le kell győzni a félelmedet.Én megtettem,tedd meg te is.

2009. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
8%
előbb talán tanulj meg írni,aztán legyen kutyád!
2009. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
9%
meg fogalmazni!
2009. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
82%

Te meg akkor és arról pofázni, amikor és amiről kell. Ez nem egy vélemény nyilvánító oldal, úgyhogy ha mindenképp véleményt akarsz mondani, állj a tükör elé és szembeköpés után küldd el magad a pcsába, ha viszont ide írsz és fárasztasz mindenkit, legalább érdemi választ próbálj meg adni.


Első: a szánalom mellett mégis a te neved van a lexikonban.


Kérdező: nem foglak megnyugtatni, én is féltem a mienktől anno. Nem én választottam, hogy legyen, a családom akarta. Aztán amikor harmadszorra is megharapott, belátták, hogy ez a kutya nem ide való. Most van másik, szelíd, szeretetre vágyó, és abszolút nem kell félni tőle. Valószínűleg a tiedtől sem, hiszen semmit nem tett ellened, sőt. Csak szeretni akar.

2009. dec. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád,-akikből "áll" - mind emberbarát fajta.

Persze, annak, aki fél, ezt hiába mondják.

Apukád a falkavezér, téged a pajtásának tart, így játszik veled.

Ha jól számolom, 4 hónapos. Később majd komolyabb lesz, nem ugrál fel.

Próbálj labdázni vele, vagy valami más játékra rávezetni. esetleg apukáddal együtt.

2009. dec. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
14%
Add oda valaki másnak a kutyát, semmi értelme, hogy kutyád legyen, én is utálom őket.
2009. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

A vizsla okos viszont aktív állat úgyhogy ha nagy lesz is szerintem emgmarad a játékossága, de végülis ezek jó keverékek inkább a spániel ami vicces mert én alapvetően nem simerek okos spánielt :D golden retriverként meg nyugodt barátságos. Semmi harcias nincs benne szóval attól nem kell tartanod hogy a játék eldurvul.

Amíg nem szokod meg a jelenlétét és a viselkedését addig legyen melletted apukád, figyeld hogy ő milyen módon utasítja rendre a kutyát és utánozd. Nem csak a parancsszó vagy a mozdulat a lényeg, apró dolgokra is figyelni kell ha össze vissza lengeted a kezed vagy magas ijedt hangon mondod hogy Állj akkor nem fog leülni.

Mivel még kicsi nem késtél el azzal hogy hozzászokasd magadhoz semm arról hogy megtanítsd parancsszavakra.

Bátorság, önbizalom, tudd hogy te vagy a gazdi és persze legyél vele barátságos. Jó kutyázást! :)

2009. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
35%
utolsó:takarodj innen!
2009. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!