Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 8. edzésen vágta. Túl gyorsan...

8. edzésen vágta. Túl gyorsan haladunk?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm szerint túl gyorsan haladunk. Futószáron biztosan és hibátlanul tudok tanügetni és könnyű ügetni is. A 8. edzésen megnéztük, hogy megy a munkavágta futószáron. Semmi komolyabb gondom nem volt vele csak ugye pattogtam egy kicsit meg nem tudtam még rendesen figyelni a sarkamra de ezen még javítunk. Az oktatóm szerint stabilizáljuk az ülésem vágtában is utána elenged és megtanuljuk az irányításokat is illetve szabadon ügetni és vágtázni is. Nekem eddig semmi gondom nem volt ezzel de most kicsit elbizonytalanodtam...

2012. ápr. 9. 20:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
7%
nem ha futószáron tudsz vágtázni akkor nem lesz baj de csak akkor ha tudsz tanügetni az a alapja hány éves vagy ? meg először ne vágtáz ha rendesen mész irányítást tanuld meg ügetve először lábadra figyelj :)
2012. ápr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
13. :D Futószáron semmi gond a tanügetéssel. Az oktató azért is szeretné ha futószáron tanulnám nem a vágtát is mert egy angol telivéren lovagolok (aki teljesen nyugodt jól irányítható) de ha a későbbiekben szabadon gond lenne tudjam kezelni a dolgot.
2012. ápr. 9. 20:31
 3/12 anonim ***** válasza:
7%
az, hogy már vágtázol, azt bizonyítja, hogy az edződ felelősségteljes, nem akar semmit se a véletlenre bízni. annyiból talán furcsa lehet, hogy még nem erősödhettek meg az izmaid - azt ajánlom, ha sikerül ilyen gyorsan haladnod, akkor erősítsd a belső combizmodat, a combhajlítót és -feszítőt, a has- és az alsó hátizmaidat, és lazítsd sokat a bokaizületedet, a sarkadat, hogy tudják veletek tartani a lépést :)
2012. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem gyors a haladás!! Az edződ rendben van, benne bízz és ne hallgass mások véleményére.

Igenis meg kell tanulni futószáron vágtázni, mielőtt szabadon enged - ellenkező esetben ugyan mit csinálsz, ha a ló valamiért mégiscsak beugrik vágtába?

Végre egy edző, aki érti, tudja, hogyan kell oktatni.

2012. ápr. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, ezt így kell, a lovassal meg kell ismertetni a vágtát, mielőtt leengednék futószárról. Elvégre bármikor megijedhet a ló, és ha beugrik vágtába de még életedben nem vágtáztál 100% hogy leesel, míg ha már valamennyire tapasztaltad a vágtát, akkor nem fogsz bepánikolni, és nagy az esélye annak, hogy leesni sem.
2012. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megnyugodtam. Én is így gondoltam és örültem is, hogy így csináljuk. :)
2012. ápr. 10. 12:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem haladtok gyorsan:) Az edző látja, hogy mi a te tempód, emiatt szerintem ne aggódj. Én 2-3 éve lovagoltam (jó hely, oktatás 0), amikor szabadon ögettünk, vágtázni még nem tudtam. A lovam lemaradt, és úgy gondolta, hogy vágtába hozza be a lemaradását. Én hirtelen leültem a nyeregbe, és szorítottam. Azt mondta az edző, hogy nagyon ügyes voltam. Pedig ritkán dícsér meg.
2012. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Figy, te legalább tudod milyen a vágta!

Ahova én járok ott már karámos vagyok javában és 1 lépést se vágtáztam még!

Azt mondták sokat kell ügetnem aztán majd karámba vágtázunk vmikor. Hogy mikor nem tudom. Azt tudom, hogy önállóan kell majd a karámba vágtázni. Nem lesz futószár...

Kicsit para.

2012. ápr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
utolsó válaszoló! :) én is szabadon vágtáztam először, és semmi baj nem volt (: na parázz ;) ha ügetni tudsz annyira nagy baj nem lehet, csak nyugodt lovat kérj!
2012. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ma 17:03

nem én döntöm el melyik lovat kapom, azt a lovi tulaja osztja be reggel.

van egy szép nagy ló marmagassága 180 körül lehet (én 176 cm vagyok és nem látok át a hátán :D), mostanában őt kapom meg, de álom jó rajta tanügetni és szeretem is, viszonylag nyugodt ló, sőt néha lusti egy kicsit, meg hisztiből botlik (a zablán megtartani egy lovat botláskor már nagyon megy :))

sztem 2-3 óra és aztán vágta lesz.

a minap nem mertem ugratni vele, pedig csak 70 cm-et kellett volna ugrani ügetésből, de a ló se akarta úgyhogy nem erőltettük :)

2012. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!