Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá anyuékat? :D

Hogy vegyem rá anyuékat? :D

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettem anyáékkal hogy milyen jó lenne ha a kutyám mellé vennénk egy olyan magasságú pónit..:D az mondták hogy tényleg milyen jó lenne, őt is sétáltatnám meg minde(de szerintem csak vicceltek..:s)...xd:D de én tökre beleéltem magam:D nagy lovat nem akarok,mert az annyira nem férne el:) a póni meg elférne:D találtam egy pónit 75.000 Ft-ért és nagyon cukii és itt van a közelbe.Bár kicsit nagyobb mint a kutya,de olyan kicsi póni nincs mint az én kutyám de nem is kell akkorának lennie:D nagy lovat anyáék nem vennének nekem mert anyu az fél a lovaktól egy kicsit de szerintem egy 91 cm-es lótól nem félne :D a dinnye héját megenné és nem kéne a csirkéknek beadni,mert oda csak a legyek mennek..:D a füvet se kéne lenyírni mert megenné :D és tök aranyos lenne ha az utcán sétáltatnám a pónit..:DD:$ szerintetek hogy vegyem rá őket?:DD Lécci ne írjatok olyat hogy :sehogy,ez hülyeség.....:)

2012. júl. 30. 15:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Hol lenne a ló? otthon a kertben? esélytelen mert ÁNTSZ nem ad rá engedélyt hogy lakott területen lovat tarts. szomszédok se örülnének gondolom a trágya szagnak.
2012. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
SEhogy, ez hülyeség.
2012. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hátul a kertben lenne a póni.Miért ne engednék? Akkor a szomszédunknak hogy lehet vagy 30 disznója..?..a büdös mindig ide jön hozzánk,és túléljük..! egyébként meg egyik bnőmnek 3 lova van és nem jelentette fel őket eddig senki,másik bnőmnek 2 lova van és őt se jelentették fel a másik ismerősömnek pedig 5 lova van és különös mert eddig őket se jelentették fel a lovak miatt..nekem meg akkor 1 lóval már feljelentenének??:OO
2012. júl. 30. 15:30
 4/26 A kérdező kommentje:
amúgy a szomszédunkat a 30 disznó miatt nem jelenti fel senki..pedig iszonyú büdös tud lenni,mikor minden nap délbe kezdik kitrágyázni az ólat..
2012. júl. 30. 15:32
 5/26 x) ***** válasza:
92%

Na erről már most tegyél le. Egy póni még több hozzáértést igényel mint egy nagyló. Agresszív, makacs és önfejű állatok ha nincsenek megfelelően tanítva. Nagyon el lehet cseszni ha valaki nem ért hozzá. Az a ló sunyítani, csípni rúgni fog rád és sétáltatni biztos nem fogod.

A másik: mi kell egy lónak? először is az a pár négyzetméter ami a kertetekben van, nem elég egy lónak. A füvet pedig 2 hét alatt lelegeli. Ezért kell neki abrak, széna, szalma. Ebből tudni kell hogy mennyi kell neki és nyilván tárolni is kell valahol. Aztán istálló. Nem tarthatsz lovat a garázsban. Itt nyilván értelemszerűen ki is kell trágyázni, ami kb 20szor akkora meló mint a kutya után összeszedni. Ezen kívül lovat nem tartunk egyedül mert társas lény, ménesben él. Valamint szüksége van naponta legalább 1-2 óra törődésre, csutakolásra és hogy megfelelő kondiban legyen futószáras munkára, edzésre.

A harmadik: "anyu az fél a lovaktól egy kicsit de szerintem egy 91 cm-es lótól nem félne" egy 91 centis ló is meg tud ölni és ha nem értesz hozzá meg is fog.

És mivel a lovakról és a szükségleteikről szerintem gőzöd sincs, így Isten mentse meg azt a lovat tőled.

2012. júl. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Bizony drága feljelenthetnek! :) Egy lónak kéne valami istálló féleség talán. Nem igaz? ;) Hülyeség ne kezdj ebbe bele.. Nem éri meg.. Neked úgy is csak úgy egy hétre talán 2hétre lenne jó az a ló utána le se sz@rnád.. Most hirtelen felindulásból szeretnél csak egyet.
2012. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 x) ***** válasza:
Ja, és még el is felejtettem hogy arra a pónira nem csak 75000 Ft-ot fogsz rászánni, állatorvosi költség, patkolás, körmölés, lovasfelszerelés, istállóépítés, abrakbeszerzés stb stb. És ehhez kapcsolatok kellenek. Meg persze egyiket sem úszod meg 10ezer alatt.
2012. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Istállónk az van és a kert az iszonyú nagy..és tudom hogy kell lovat gondozni mert éveken át lovakkal foglalkozok.
2012. júl. 30. 15:46
 9/26 anonim ***** válasza:
Azért a ló nem csak abból áll hogy oda dobom elé a dinnyehéjat meg lelegeli a füvet... oltások, körmölés, kaja, megfelelő körülmények stbstbstbstb.
2012. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? amúgy én sem ajánlom, hirtelen fellángolás csak. amilyen hirtelen beleélted magad, annyira hirtelen el is tűnne.
2012. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!