Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá anyuékat? :D

Hogy vegyem rá anyuékat? :D

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettem anyáékkal hogy milyen jó lenne ha a kutyám mellé vennénk egy olyan magasságú pónit..:D az mondták hogy tényleg milyen jó lenne, őt is sétáltatnám meg minde(de szerintem csak vicceltek..:s)...xd:D de én tökre beleéltem magam:D nagy lovat nem akarok,mert az annyira nem férne el:) a póni meg elférne:D találtam egy pónit 75.000 Ft-ért és nagyon cukii és itt van a közelbe.Bár kicsit nagyobb mint a kutya,de olyan kicsi póni nincs mint az én kutyám de nem is kell akkorának lennie:D nagy lovat anyáék nem vennének nekem mert anyu az fél a lovaktól egy kicsit de szerintem egy 91 cm-es lótól nem félne :D a dinnye héját megenné és nem kéne a csirkéknek beadni,mert oda csak a legyek mennek..:D a füvet se kéne lenyírni mert megenné :D és tök aranyos lenne ha az utcán sétáltatnám a pónit..:DD:$ szerintetek hogy vegyem rá őket?:DD Lécci ne írjatok olyat hogy :sehogy,ez hülyeség.....:)

2012. júl. 30. 15:16
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok
2012. júl. 30. 16:07
 12/26 anonim ***** válasza:
Szénát, szalmát, zabot ki vesz neki? Van hol tárolni? A pónit is körmölni kell 2 havonta, ugyanúgy kellenek neki az oltások és a féreghajtás. Cukinak cuki, de tényleg tudni kell vele bánni, mert a póni is feltud ám rúgni, ha csődör az még genyóbb tud lenni.
2012. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%

És szivárvány meg csillámpóni.

És aztán jön a kólika. Ami miatt lehet, hogy kórházba kerül a lovad. Ott lehet, hogy több százezer forint kell a gyógyítására. Vagy meg se lehet gyógyítani de a pénzt bele kell ölni. Vagy ha életben marad akkor valami maradandó egészségkárosodása lehet. Vagy könnyebben megússzátok. Elkap valami mást. Pénz, és pénz. Lesántul, megsérül. Mit csináltok? Gyógyítási költség, rászánási idő. A kutyát kicsapod az udvarra. A lovat naponta többször kell almozni. Óránként ellenőrizni kell a friss vizet. Ilyen melegbe még többször. Körmölés, féregtelenítés, vakcinázás, kaja (széna, szalma, zab , lucerna). A helye: 2,3 m x 2,3 m. Szigorúan nem penészedhet mert kehességet okoz. A kehesség pedig egy gyógyíthatatlan tüdőbetegség. Amikor a lónak csak romlik és romlik az állapota, a végén még levegőt se kap. Ezt kapja el ha: Izzadtan lemosod hideg vízzel, vagy felhevült testtel "leforrázod" a tüdejét vízzel. A lovakhoz évek kellenek, hogy tarthassunk egyet is, akár 90 cm akár 2 m. A ló az ló. Nem olyan mint egy kutya, hogy menet közben szerezzük meg a tudást. A pónikkal amúgy is vigyázni kell, mert legtöbbjük cuki, ari háziállatnak lett nevelve és rúgnak, csípnek harapnak, aztán gyorsan túl akarnak lenni rajtuk. Mellesleg, a lovakkal következetesen kell bánni. Reggel le kell ápolni, korán ki kell almozni és enni adni, aztán délben újra és este újra. Este kapnak csak zabot. Amúgy lucernát és szénát. Szóval egy lóval sokkal körültekintőbben kell bánni mint egy kutyával. Mellesleg az egyszerre túl sok zöld fű evése is kólikát okoz ha a lovat nem ridegtartásban tartották eddig.

2012. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Lovat egyedül tartani nem lehet. A kutya nem számít társnak egy ló számára. A kutya egész nap a hűvösben fekszik, míg a szerencsétlen ló egymagában legel. Másrészt nem is értik meg egymást. Testbeszédük különböző. Társnak csak egy másik ló, vagy szamár felel meg!!
2012. júl. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Lovagolni is kell hozzá. :) Plusz a felszerelések, a körmölés az esetleges betegségek, amikor 500.000-ret kell râ költeni, na meg a póni makacs is tud lenni, akkor az a terület nem lenne elég neki, nem lenne jó az istálló, szénát kell venned, zabot, ápolóeszközöket, havonta a körmölés kb. 10.000Ft, stb stb.. Szóval egy hónapban úgy 50.000ft-ot kéne fizetnetek, lovagolnod majdnem minden nap, reggel 6kor etetni, este 5kor etetni, kiengedni a mezőre napközben, kitrágyâznod, szénât rakni alá, havonta egyszer teljesen lefertőtleníteni a boxot.. Szóval nagyon nagy munka póninál is! Lovaglás terén hogyan állsz? És lógondozás? Le tudod csutakolni a lovat? Tudsz futószârazni? Van elég időd , hogy suli után meg lecke közben foglalkozz vele? Tudod hogyan kell szabályosan felszerelni a lovat? Ha megtennéd, hogy válaszolsz az összes kérdésre.... :)) Légy szí' :)
2012. júl. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ja és: nem lehet egyedül tartani, ő is târsas lény, neki nem elég a kutya! :) Kellene hozzá még egy pónit, vagy nagylovat venni!
2012. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
ugye hogy nem is olyan egyszerű? :D
2012. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Lovaglás terén jól tudok lovagolni,csutakolni tudom,futószárazni már futószáraztam,lecke után lenne rá időm,és igen fel tudom normálisan szerelni a lovat :D

Köszönöm mindenkinek hogy írtatok,és igen tényleg nem olyan egyszerű mint hittem..:))

2012. júl. 30. 21:51
 19/26 anonim ***** válasza:
Egy pónira ráveszed szüleid oké. És mivan a másikkal? Ugyanis mint már előttem is mondták a ló társas lény tehát a kutyáddal nem lesz meg.. Szüksége lenne még egy lóra. Mert amikor egyedül van ne unatkozzon. Mert oké törődsz vele viszont nem bírsz a nap 24órájában mellette lenni, és akkor bizony magányos lesz ha te nem vagy ott..:)
2012. júl. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
még valami. :) írtad, hogy 13 éves vagy. na most ha jól sejtem, nemsoká mész gimibe. ott többet kell tanulni, nem lesz annyi időd. hacsak nem 6-8 osztályosba vagy... :)
2012. júl. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!