Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miből gondoljátok, hogy az...

Miből gondoljátok, hogy az olcsóbb 30 000-40 000 ft értékű nyergek nem olyan jók? Egyik mafla kitalálta, a többi meg habzó szájjal ugyanazt hajtja

Figyelt kérdés
Gondolom akik ezt mondták, nincsenek 16 évestől többek

2012. szept. 18. 16:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

azért szajkózzuk ezt habzó szájjal, mert mi ezt tapasztaltuk. azért megnéznék egy olyan nyerget, ami újonnan volt 30.000 ft, hogy hogy néz ki 3 év rendes használat után. elég sok lovasnak mondtam ezt, hogy inkább vegyen 40-50 ezerért használt, minőségi, márkás nyerget, mert az egy életre jó lesz, de vannak akik nem hajlandóak használtat venni, csak újat. aztán kb 1-2 év múlva mutatják, hogy kilapult, a varrás mentén ELSZAKADT a nyeregszárny, stb. És vehetnek újat. Egy ismerősöm a Nagylovasban vett pár éve 30.000-ért egy nyerget, ami 2 hónap után kezdett szétmenni, és mikor legközelebb ott volt, látta, hogy ugyanannál a nyeregnél ki van írva, hogy csak 40 kg alatt javasolt. Kérdezte, hogy ez meg mi, amikor ő vette nem volt kiírva, de már most megy szét, mire mondták, hogy sok volt a panasz, ezért inkább kiírták.


Egy minőségi nyereg részben a felhasznált anyagok, részben pedig a márka miatt kerülnek annyiba, amennyi. Amit még tudok javasolni, hogy ezeknek a nyergeknek általában megcsinálják Németországban privát nyeregkészítők a koppintmányát, azok is messze jobbak, mint a 30.000 ft-os pille műanyagvázas bénaságok.

2012. szept. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, te nem olvastad a kommenteket? Nem egy lovas írja, aki naponta használja, hogy tartja a minőséget! Nem a szintetikus szarokra gondolok, hanem a bőr nyergekről!! Ha olcsóbbat veszel, és megfelelő méretűt, markamrájút, akkor hogy törné fel a lovadat???
2012. szept. 20. 01:04
 13/21 anonim ***** válasza:
Az, hogy bőr, még nem garancia arra, hogy jó és tartós. Bőrből is van jó és nagyon gyenge minőségű. Meg aztán az sem mindegy, hogy a váza miből van, és milyen minőségű. Az újonnan is olcsó nyereg sem biztos, hogy eltörik vagy elszakad, de sokkal hamarabb kiülöd, hamarabb kell javítani, és akkor máris költesz rá. Egyébként meg a napi használat is lehet erősebb és gyengébb igénybevétel egyaránt.
2012. szept. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Gondolom sose ültél még olcsóbb nyeregben! Biztos azt hiszed, hogy a kényes hátsód feltört volna! :-P Próbáld ki, aztán magyarázz!
2012. szept. 21. 00:01
 15/21 anonim ***** válasza:

Ültem már olcsóbb nyeregben, de a 30.000 Ftos, ösrégi stübbenemet nem adnám oda érte :) Nem ültet rendesen, szakadnak a varrások, és a lovamon nem akarok spórolni, láttam már jó méretű olcsó nyeregtől lovat feltörni.


De ha neked az a jó, az a kényelmes, akkor használj olyat, aki a minőségit szereti, az meg használjon olyat, nem kell ezen kiakadni. (a kínai cipőben fél óra-óra után fáj a lábam, a jó, régi adidasomban csak 4-5..)

2012. szept. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Olvasd végig mit mondtam! Van stübben nyergem, és próbáltam a barátnőm nyergét is! Nem törte fel soha a ló hátát, és az én seggemet sem törte! Talán annyi, hogy neked, mint lovasnak kényelmesebb a stübben! Azt elismerem! Ha annyira kényelmes seggű vagy, akkor biztosan számít, hogy apuci meg anyuci mit rak a popód alá!
2012. szept. 21. 01:49
 17/21 anonim ***** válasza:

Hú, ezzel az apuci-anyucival nagyon mellé nyúltál kisanyám...A Múegyetem mellett 2 helyen melózok, hogy fenn tudjam magam tartani, mert anyuciapuci nem ad SEMMIT. Vont vissza de baromi gyorsan!

És igen, a lovam fontos nekem, ha tudok jót venni neki, akkor megteszem, nem a saját fenekemet féltem. És ha tudsz olvasni, észreveszed h nem azt írtm h kényelmes, hanem h jól ültet...

2012. szept. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

ültem olcsóban, tényleg kényelmes volt, de a szemem láttára mennek tönkre. a váz sima normál használattól eltörik, a marvas szép lassan szétnyílik, a tömés kilapul.


és te nem tudsz olvasni, mert azt írtam, hogy megnéznék egy 30.000-es nyerget 3 év rendes használat után. nem azt, hogy megnézném mit írnak egy névtelen fórumon olyan gyerekek, akik sorra azt hazudják, hogy van lovuk, stb.


nem értem mi értelme volt ezt a kérdést kiírni, mert ha valaki nem azon a véleményen van, mint te, akkor agresszíven leugatod. nyugodtan add el a stübbened és vegyél belőle egy 30.000-es fost, aztán majd 2 évente egy másikat. senkit sem zavar. senki se rossz szándékból írta be korábban tanácsként, hogy ne új olcsót, hanem használt márkásat vegyenek a népek!

2012. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, vegyél, amilyet szeretnél. Mi leírtuk a tapasztalatainkat. Ha akarsz, tanulsz belőle.
2012. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19-es vagyok...


pff kerdező ezért lepontozol mert nekem nemvolt jó a szar 30 ezres nyereg? :DDD vicc.... te lovagolgassál nyugodtan abba, majd ha egyszer leborulsz az imadott kis nyergeddel a lovadról akkor visszatérhetünk a témához.

2012. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!