Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri a feles tartás, miért...

Megéri a feles tartás, miért jó, miért nem, mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
Mivel saját lovam nem lehet nagyon gondolkozom a feles tartásban.Mielőtt belemennék mit kellene tudnom?
2012. szept. 29. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

mindent szerződésben rögzítsetek le, hogy a ló sérülése esetén kit terhel a felelősség

nekem megérte, ugyanis szerencsére olyan bértartóval akadtam össze, akinek a lova nagyon tehetséges és megengedte, hogy letegyem vele a rajtengedélyt és versenyezhessek a lovával

nálunk baj esetén őt terheli az anyagi vonzata, ugyanis én kijelentettem, hogy nincs pénzem...

2012. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, és óvatosan válassz embert, mert előfordulhatnak veszeledések, nálunk havonta 1-szer van egy nagyobb összerezzenés, miközben már fél éve társultam, de a lovat nem akarom elhagyni, most is összevesztünk, de olyan szinten, hogy 1 hete nem szóltunk egymáshoz, sőt még ki sem tettem a lábam a lóhoz
2012. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor éri meg, ha a másik fél nem nagyon jár ki. (pl. nincsen ideje) Lehetőleg ne legyen a barátnőd/barátod/párod, mert ugye akkor együtt akartok majd lovagolni, de ez nem lehetséges egy lovon! Mindig gondolkodj előre, mindent tervezzél meg! És vigyázz, hogy ki lesz a ló másik gazdája! :)
2012. szept. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem ő akar lovat adni ki felesbe, hanem ő akar betársulni, abban
2012. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, értettem...
2012. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok, azért is jó, mert úgy érzed, hogy a ló a tiéd, ezáltal felelősséget vállalsz érte

én sokáig nem tudtam semmiért felelősséget vállalni, míg nem betársultam felesbe és így másabb volt

2012. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én elég jól jártam, legalábbis az elején azt hittem. Egy kezdő kislány lovát lovagoltam, elég olcsón, viszont ha nem lovaglom le, a kislány nem bírt volna vele.

Az elején jó volt, aztán egyszer csak megsértődött a kislány, mert nekem rendesen viselkedett a ló, neki meg nem, ezért elvitte 120 km-re, úgy, hogy előtte pár nappal szólt.

2012. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem éri meg, mert jellemzően viták forrása, csak a plusz gondot csinálja magának az ember. Akkor inkább gondolkodj lóbérlésben, ugyan kicsit rágább, de nyugodtabb is a dolog.
2012. szept. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

neked megéri, annak kevésbé, aki a lovát adja ki. árban sokkal jobban jössz ki, mintha alkalmanként fizetnél a lovaglásért és gondolom megvan az az érzés, hogy kicsit tiéd a ló, felismer, meg ilyenek. én sose adnám ki a lovam egy idegennek (ismerősnek se) de pl. a barátnőmnek van feles bértartója, aki nagyon rendes, normálisan foglalkozik a lóval, kezeli ha sebe van, lekeni a patáját, stb. szóval nem úgy, mint egy bérlovas, aki csak felül, leszáll és viszlát, hanem úgy törődik a lóval, mintha a sajátja lenne.


ha én ilyen helyzetben lennék, olyat keresnék, ahol soha, vagy szinte egyáltalán nem tud kijárni a tulajdonos, pl. ha valaki kisbabát vár és már nem lovagolhat, mert úgy lehet igazán összeszokni egy lóval, ha csak te lovagolod.

2012. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!