Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok, milyen ló lesz...

Mit gondoltok, milyen ló lesz ebből az elhanyagolt kiscsikóból? /képek/

Figyelt kérdés

Ilyen állapotban volt amikor elhoztam arról a helyről...5 hónapos volt, és le volt választva az anyjától. Férges is volt.


[link]


Így néz ki most. Most 8 hónapos.


[link]


[link]


Rossz körülmények között tartották, onnan vettem meg kb négy hónapja. Csont és bőr volt, csontlágyulásos a csüdje (de az javult) bértartásba vittem, de ott is minden szempontból elhanyagolták, és két hete átvittük egy ismerősömhöz, akivel mindent megteszünk azért hogy rendbe jöjjön.

Különben egy nagyon nyugodt, szeretni való, kezelhető természetű kis csődör.



2012. nov. 19. 18:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

[link]


Véletlen kétszer töltöttem fel ugyanazt a képet.

2012. nov. 19. 18:40
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nagyon aranyos, de igazán rosszul néz ki az első képen. a hasa még szerintem egy kicsit még mindig pufi, valòszínűleg a sok új finomságtól.Biztosan nagyon fog téged szeretni, ha foglalkozol vele, mert azokat a lovakat akiket korán elválasztanak neked kell lenned a 2. anyukájának. Szeretre méltó kis ló lesz belőle, csak szeresd nagyon, mert még a lelkéhez sok törődés kell! Figyelmébe ajánlom mindenkibek, hogy ilyen csodákat lehet tenni elhanyagolt lovakon egy kis szeretettel!
2012. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A hasa attól pufi, hogy nem kapott megfelelő takarmányt, csak megtelítette a pocakját és nem hízott tőle. De már ment le a hasából. Nem adok senki semmi finomságot, csak azt ami nagyon szükséges neki. Még meg sem eszik mást, nem ismeri.


És szerintetek teljesen rendbe fog jönni, vagy egy bizonyos százalékban? Méretileg is visszamaradott szegénykém :(

2012. nov. 19. 19:50
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egészen biztos hogy rendbe fog jönni ha szeretve van és hozzáértő kezekbe került. :)

Végül is még csak 3 hónap telt el, de már így is nagyon nagy a változás.

Annyi hogy nem ártana neki egy új kötőfék, egy gurtnis, mert ez már láthatóan kicsi neki, aztán nehogy megvágja a párámat. :)

De nagyon szép ló lesz belőle ha így halad.

2012. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)

utolsó: igen-igen, a lehető leghamarabb veszünk is neki, hirtelen belenőtt :)

Örülök akkor hogy tényleg rendbe lehet hozni :) 3 hónap és rá sem lehet majd ismerni.

2012. nov. 19. 20:35
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek a lovakhoz,de azt látom,hogy szépen rendbehoztad,ha így halad biztosan szép ló lesz.
2012. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

azért nem csak szénát kéne kapnia, egy csikónak szüksége van zabra is, ha jól tudom.

meg sok sok mozgás. azt kell mondjam az még fontosabb, mint a kaja. persze mindkettő fontos, de a mozgás ahhoz, hogy nőjön, fejlődjön és rendbe jöjjenek a lábai, legyen egyensúlya, stb. az kell neki. szóval nagy terület és lehetőleg játszó pajtás, akivel tud szaladgálni.

2012. nov. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Én csikótápot is adnék neki, főleg, hogy ilyen elmaradt szegényke. Azért a lábára figyeljetek, aztán kell neki sok mozgás, párszor te is meghajthatod a karámban, de még futószárazni felesleges, meg nem is kell.

Hozzáértő kezekben kikupálódhat. Én amondó vagyok, hogy amíg nem teher, hagyjátok meg csődörnek, hogy kifejlődhessen, kicsit majd nyakasodjon, formálódjon, de utána érdemes lehet kiherélni. Gondolom fedezni úgyse fog (feltételezem nincs papírja), nem hiányzik a magyar lótenyésztésnek még egy zugcsődör.

2012. nov. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Gyönyörű lesz, sokat változott :)
2012. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Már nem szénát eszik, megnyugtatok mindenkit, az előző bértartásban kapott sajnos szénát pedig vágtuk neki a herét, még sem azt adták neki.....ez is volt az egyik ok hogy elhoztuk. Már a neki való takarmányt és abrakot kapja.

Az új helyén meg szoktam én is hajtani, akinél tartom ő is kiszokta engedni a saját csikójához hogy játszhassanak, és jól kiugrálja magát. Van mellette egy fiatal kanca és a sodrott csikója.

Fedeztetni nem is akarok, mert igaz hogy nincs papírja. És heréltetni is majd a lehető legkésőbb természetesen.

2012. nov. 20. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!