Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vehetném rá, hogy újra...

Hogyan vehetném rá, hogy újra lovagoljon?

Figyelt kérdés
A barátnőm leesett a lóról és azóta nem mer rá visszaülni. Az esés következtében agyrázkódása lett és eltört a keze. Mikor belevágott nagyon lelkes volt és láttam, hogy örömét lelte benne, de a baleset után fél a lovaktól. El fog ez múlni idővel? Vagy segíthetnék neki valahogy?
2013. jan. 5. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ezen csak ő tud változtatni, én egy bukásom óta, amikor fejbe rúgott a ló, nem voltam hajlandó lóra ülni, csak amikor megvettem a saját lovamat
2013. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szar ügy.Idővel.Kell hozzá egy jó oktató aki vissza adja a bizalmát.Nekem sok ilyen "lelki sérült"lovasom volt,többen azóta boldog lótulajdonosok.:)
2013. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van, hogy valaki egy adott lovon fél, akiről leesett, vagy aki egyszer-kétszer megijesztette. Én is leestem, sőt rohant el velem totál kezdőként a ló, majdnem ugrott is velem, és kellett egy-két hónap mire visszaszoktam. Először csak talajon szokjon vissza a lovakhoz, majd utána ültesd fel futószáron lóra. Nekem is volt egyszer olyan hogy esés után visszakéredzkedtem futószárra, ott mondták teljesen felesleges volt, jól csinálom amit. Biztonságban éreztem magam, mert tudtam, hogy nem lehet baj. Azután fokozatosan nyertem vissza az önbizalmam, de van hogy még ma is megijedek néha, amikor hirtelen gyorsít a ló a tempón.

Nem tudom hol és milyen körülmények között lovagol a barátnőd és milyen lovakon, ezért csak homályosan tudok tanácsokat adni. Ha nem ültették vissza rögtön amikor leesett, hosszú ideig fog tartani, vagy nem is ül vissza. Én terepen estem és így muszáj volt rögtön visszaszállnom, persze utána minden egyes lépés után megnéztem fent vagyok e még a lovon :) Próbáljon meg egy lóval összeszokni, és nekem az is segített, hogy folyton ilyeneket hajtogattam magamban: Te vagy a főnök/Figyelj minden mozdulatára és nem lesz baj/ Ha ő (egy 9 éves kislány) meg tudja csinálni, akkor én is. Néha pedig beszéltem a lóhoz, amikor a sor végén haladtam, és úgy tűnt fel is foga :D

Hosszú folyamat lesz, de kitartással végig lehet csinálni. Ha megsérült, akkor még nehezebb lesz. Nekem nem lett semmi bajom, de ismerek olyat aki leesett egy shetlandiról, eltört a kulcscsontja, soha többet nem ült lóra.

Nem tudom, lovagolsz-e, ha igen, lovagoljatok együtt, ha nem, akkor járj ki vele a lovardába, légy mellette az első felülésnél, esetleg kezdj el te is lovagolni.

2013. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!