Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csináljam? Hogyan...

Hogyan csináljam? Hogyan "illeszkedjek be"?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult a kérdés, de megpróbálom rendesen megfogalmazni, segítsetek légyszi! (:


Szóval a lovardában, ahol lovagolok, van két csaj, akik MINDIG ott vannak, nem is tudom hogy marad idejük másra. Ők 1-2 évvel fiatalabbak nálam. Úgy érzem, hogy nem nagyon kell nekik segítség, de én szeretnék hétvégenként 1-1 napot ott tölteni. Az a gond, hogy most ért meg bennem ez az elhatározás, és nem tudom, hogyan "jelentsem be" ott, vagy nem tudom. Van egy lány, aki kezdőbb nálam, de tegnap is pl. egész nap kint volt, ezért az edzőnk megtanította futószárazni (a lovat lovas nélkül persze :). Én nem tudok olyat, hogy egy picit ott maradok lovaglás után, mert anya visz, és nem tud sokat várni. De ha pl. mondanám, hogy hatra jöjjön értem, az ok lenne. Tegnap 10 percet tudtam utána maradni, és akkor kérdezte az egyik lány, hogy az egyik lovat ki tudom-e hozni a boxbó, és mondtam, hogy igen, és tök örültem. De nemtudom, amikor megyek legközelebb, kérdezzem meg, hogy legközelebb itt maradhatok-e, vagy hogy? Remélem értitek. ): Nem tudooom. Segítsetek légyszi!



2013. márc. 17. 15:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A lovardába,ahol én bértartom a lovam vagyok simán közölték az ilyen gyerekekkel és a szülőkkel,hogy ez nem ingyért gyerekfelvigyázó...Lehet bunkónak hangzik elsőre,de van benne valami.
2013. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Na igen...Én sem örülnék neki,ha gyerekek "húzkodnák" fel-alá a lovamat "segítség" cimszó alatt,és ebbe belemenne a lovarda(pláne ha a hátam mögött)...És ha baj történik?
2013. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem először kérd meg anyukádat hogy jöjjön az edzés után egy órával. Addig legyél az istállóban, simogasd a lovakat. De arra figyelj hogy ne akaszkodj senkire. Én pl utálom amikor szerelem a lovam időre és odajön valamelyik kislány és nyaggat, nyaggat, folyamatosan. Bár ezt a nálam fiatalabbak csinálják, és mivel a te esetedben te vagy az idősebb, gondolom ilyen probléma nem nagyon lenne.

Arra is figyelj hogy ne szeresd túlságosan a lovát. Tudom furán hangzik de amikor valaki hozzám odajön hogy jaj a múltkor simogattam a lovadat és ilyen meg olyan édes volt, és adtam neki jutalomfalatot és bementem hozzá és ezt meg azt csináltam vele mire ő ezt meg azt csinálta, azt bizony nem szeretem. Ne etesd, ne menj be más lovához, és ne tarts neki kiselőadást arról hogy milyen volt a ló, mert ismeri, és ilyenkor idegesíted vele.

Menj oda, nézd ahogy szerelnek. Biztos meg fognak kérni hogy segíts, főleg ha sietnek. Eleinte biztos csak meg kell majd fognod amíg elszalad pisilni vagy figyelni rá amíg hozza a kantárat. Amíg valamit nem tudsz jól megcsinálni ne ajánld föl hogy megcsinálod. Nálam egyszer az egyik kislány kikunyizta hogy rárakhassa a fáslit a lovamra, és olyan sz*rul csinálta hogy le kellett szednem, feltekerni, és újra rá a lóra. Miközben késésben voltam. Azóta sem engedek neki semmit. Ha nincs semmi dolgod, menj be a lóhoz amin ültél, fáslizd föl, és kérj meg valakit aki ráér hogy mondjon vélemény róla. Ez leginkább csak fáslival és egyéb lábvédővel működik, mert azt nem szokták szeretni ha csak úgy fölnyergelsz egy lovat.

Nem tudom olyan van-e nálatok, hogy valakinek szerelnek egy lovat. Nekem pl szoktak amikor késésben vagyok, az edzőm megkéri az ott tengődő lányokat hogy szereljék föl, mert időre kint kell lennem. Ilyenkor is segíthetsz, de csak ha biztos vagy a dolgodban.

Barátkozz, de ne nyomulj és ezt a benyalósat is gyorsan felejtsd el mert halálosan idegesítő. Sok sikert.

2013. márc. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem ennyire bonyolult a helyzet, mint amilyen tippeket kaptál. Ha félénk is vagy, szedd össze magad, állj az oktató elé és mondd meg, hogy segíteni tanulni dolgozni szeretnél, lehet-e. Tölts ott sok időt. Előző kétkedő válaszolóknak: Nyilván nem a bértartók lovait rángatják titokban a gyerekek, hanem az iskolalovakat nyergelik, viszik ki-be...
2013. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem bérlovakról beszélek, a lovardai lovakról, akik napi 1-2,5 órát dolgoznak figyelmesen beosztva (max 1 óra futószár/ló/nap)+az ugrólovaknak ugróedzés. A bértartott lovak nálunk külön istállóban vannak, azt sem tudom, hol kell oda menni. o.O (Három istálló van)
2013. márc. 18. 18:53
 16/21 A kérdező kommentje:
Egyébként akik azt írták, hogy nem ingyért gyerekfelvigyázó, meg ilyenek, azok ezeket a dolgokat akkor tanulták meg, amikor saját lovuk lett? Vagy nem tudom. Egyébként nem vagyok annyira kisgyerek.
2013. márc. 18. 18:55
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem, én például a lovastáborba amiért a szüleim fizettek...Amúgy meg igen,nagyobbrészt akkor,amikor saját lovam lett...Már felnőtt fejjel.

És most nem bukó akartam lenni...De valahol a lovardát is megértem,aki ezt mondja,hogy nem ők a "napközi"...

2013. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy nem bunkó akartál lenni. :) Anyáék nagyon sok pénzt hagynak ott a lovardában egy hónapban, plusz lovastáborba is megyünk nyaranként, csak múltkor sajnos nem jött össze. ): Nálunk nem mondják azt, hogy ne segítsek, mert mindig elkel egy segítő kéz 35 lónál. Csak ugye meg kéne tanulnom a dolgokat, és az a gondom, hogyan értessem meg az ottaniak felé, hogy én nyitott vagyok ilyen szempontból. Múltkor is az edzőm betervezte, hogy én akkor felszerelem az XY lovat, csak aztán rájött, hog hoppá, én akkor lovon fogok ülni. Úgyhogy kivogathatott össze-vissza mindenkit, hogy valaki fel tudná-e nyergelni a lovat. xD Amúgy az a két lány, aki mindig ott van, nekik sincsen saját lovuk. (:
2013. márc. 18. 21:32
 19/21 A kérdező kommentje:
Egyébként természetesen a lovakat csak akkor "húzkodnám" felügyelet nélkül, ha már rendesen tudnék mindent végezni. Egyébként a lányok, akik ott vannak (gondolom azért mondtátok a felügyelet nélkült, mert ők nem felügyelet), ők sem kisgyerekek már, és mindketten elég jó díjugratók.
2013. márc. 18. 22:02
 20/21 anonim ***** válasza:
Én például örülnék ha valaki felszerelné a lovam amig öltözöm lovaglás utánn meg le,amikor rohannom kell időre dolgozni.Ez plusz fél óra kb.Olyankor nagy segítség lenne.
2013. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!