Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá apukámat, hogy...

Hogy vegyem rá apukámat, hogy legyen egy lovunk?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 20:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%
és mi lesz ha továbbtanulsz a középsuli után? a ló nem kutya, hogy majd a szüleid ellátják, amíg te főiskolán vagy egyetemen tanulsz és haza jösz hetente, vagy ha máshol jársz középsuliba majd, akkor is tervezned kell
2013. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
87%

Ahogy olvastam a kérdező válaszait,egyből az jutott eszembe,h mennyire elkényesztetett kis pisis lehet...

Könnyű apu pénzét beosztani.

Majd vesz ezt,csinál azt,épít amazt.

Azt gondolom,amíg nem tudod milyen értéke van a pénznek és mennyit kell érte dolgozni,addig nem vagy elég érett egy ló tartására.

2013. márc. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
76%

Lehetséges, hogy édesapád jobban ismer Téged,mint Te a lovakat.

Én sem vettem a fiamnak baglyot.

Van négy kutyátok, akkor ismerned kell az állatorvost, kérdezd meg az Ő véleményét.

2013. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
azzal a válaszolóval értek egyet, aki azt írta, hogy elkényesztetett vagy...ez igaz... nekem sem volt lovam még, de hamarosan külföldre megyek, ahol talán-talán megengedhetem magamnak
2013. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
85%

Havonta ne vegyél szénát.... ez egy baromság, ráadásul rohadt drága mulatság, főleg télen amikor egy aszályos év után alig lehet szénát venni, ha meg találsz, akkor az is pocsék és aranyáron van.

Azért kell nyáron megvenni, mert úgy olcsóbb ráadásul, ha szerencséd van egyféle helyről van.

20*20as karám meg kicsi egy olyan nagy mozgás és terület igényű állatnak, mint a ló. Még akkor is, ha napi szinten lovagolod.

Meg azért kell min 5000m2, mert akkor tud legelni, így kevesebb szénád fogy. 40m2 rohadt pici, kb pár nap alatt kopárra legeli, utána meg nem győznéd adni neki a szénát nyáron is, amikor simán legelhetne, ráadásul csak sáros dagonya lesz az egész, ha esik az eső, mert ott fű nem fog utána nőni az biztos.

Amúgy nem tudom milyen "lovardás" mondta neked ezt a baromságot, ok lehet így is tartani a lovat, de ez egyáltalán NEM LÓBARÁT mód.


Amíg ennyire nem vagy tisztában egy ló alapvető szükségleteivel, anyagi vonzatával, addig ne is tarts lovat, és remélem apukád sem fogja addig megengedni.

2013. márc. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
szerintem nőjél fel, dolgozz és vegyél lovat
2013. márc. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
78%

Vazze, en mar egy honappal a kutyavasarlas utan megbantam mindent. Na az lenne a nagy atveres, egy lo !

Egy apuka :-(

2013. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A Tengerész ***** válasza:
58%
Talán beszélni kellene vele a dologról. De nem úgy, hogy "Aaapuuuu, vegyééél nekem lovaaat!!" Hanem megmondani neki, hogy te szeretnél egyet és elég érettnek érzed magad rá, hogy megbirkózz a tartás problémáival. Hagyd, hogy kifejtse az ellenérveit és egyenként érvelj ellene. Szóval olyan "felnőttesen".
2013. márc. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 KovA1963 ***** válasza:
75%

Hát, ha apukádat kell most megkérned - akkor lehet még neked lovad akár több is kicsit később.

Amúgy lehet akár lovardában is saját lovad, ha a helyét és takarmányát - gondozását fizeted - sőt ha mások is megkaphatják lovagolni (amellett, hogy a tied) talán kedvezményt is kaphatsz...


Nem tudom egyébként mitől tied egy ló... talán attól, hogy te vetted, de legfőképp, hogy olyan a viszonyod vele, pl. mert gondozod... nem feltétlenül attól hogy nálad lakik a kertben, de persze lehet ott is sokat.


Talán valami kompromisszumot kellene keresni...

Apukádnak (ha az ára nem) az lehet a gondja a lóval, hogy azt be kell integrálni a családba... figyelembevenni az élettartamát és a te jövőbeni pályádat is - hány évig gondoskodhatnál róla ?

Ha az életmódod olyan volna, hogy előreláthatóan falun/tanyán laksz, gazdálkodsz együttélsz az állatokkal életed részei - akkor ez nem probléma.

Ha 1-2 éven belül Budapestre költözöl pl. továbbtanulni - szegény lovacska ottmarad egyedül, hétvégi gazdi leszel.


Szép dolog a szándék, hogy vállalod a kötöttségeket - (és megsúgok neked valamit: a kötöttségvállalni tudás sokkal nagyobb érték mint az örök fenenagy szabadság, mert alap amire építeni lehet - neked is másnak is... ami nélkül ember nem igazán lehet értékké, csak örök beteljesítetlen ígéret - ilyen neked apukád és a családod : vállalás.

És te magad is úgy lehetsz biztos alap, hogy vállalod a kötöttséget pl ami egy lovacskának alap...)

De lehet még neked lovad is és más állatod is - és hogy eleve így állsz az élethez - különösen manapság - az igen bíztató.

2013. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Őszintén gratulálok Kova1963-nak, hogy nem vette el azonnal a reményt a kérdezőtől, úgy, ahogy itt sokan mások tették. :) Ehelyett ésszerű és jóindulatú javaslattal rukkolt elő. Mindenkinek üzenem, hogy a kétségbeesés nélküli akarat csodákra képes, és mindig lehet megoldást találni a legtöbb dologra! Ha van elég pénzetek, és Te nagyon szeretnél egy lovat, kérdező, ha helyetek is van hozzá, a ló szeretni fog Téged, és ez a legfontosabb. Én nem vagyok állattartó, de tudom, hogy így lenne. Később úgy alakítanád az életedet, hogy a ló körül forogjon, mivel szeretnéd őt. Emiatt nemhogy nem szenvednél hiányt az élet más dolgaiban, de sokkal teljesebbnek éreznéd magad, hiszen lenne egy okos, megértő barátod! :) Most még csak Apukádat kell megpuhítanod, és ha meglesz a ló, ő is meg fogja szeretni.
2013. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!