Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles tartás szerződés? Hogyan?

Feles tartás szerződés? Hogyan?

Figyelt kérdés
Felesben szeretnék tartani egy lovat, minden jó már, csak mielőtt elkezdek foglalkozni vele, szerződést szeretnék írni, hogy ne kerülhessünk rossz helyzetbe a tulajjal. A bértartás és a kovács felét kéne fizetnem, az orvosi költségek az övék. Ez rendben van, de mi a szokás, sérülés esetén kié a felelősség? Aki alatt lesántul, gondolom, de mondjuk kólikánál, ha nem bizonyítható, hogy mitől, ott ki szokta fizetni? Meg általánosan, mit kell beleírni egy feles tartói szerződésbe, tud valaki e gy sablont, mintát küldeni, vagy legalább nagyjából leírni? Nem szeretnék semmit kifelejteni, de sose írtam még ilyen szerződést. Úgy beszéltük meg, hogy versenyre vihetem, de én állom a költségeket, és jön velünk a tulaj is (legalábbis eleinte) ez jó így, vagy máshogy szokták?

2013. máj. 4. 15:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudom, hogy jobb a díjlovas nyereg, de nem sikerült megbarátkoznom még vele, univerzálisban lovagolok 6 éve, és párszor ültem díjlovasban, nem éreztem magam biztonságban benne. A terepre valóban elfelejtettem ma rákérdezni, ezt letisztázom még.
2013. máj. 4. 20:51
 12/13 anonim ***** válasza:

120-ig tudsz ugrani simán díjlovas nyeregben, semmi baja nem lesz tőle egyikőtöknek sem, onnantól jobb egy ugró, mivel célzottan ugráshoz kell, mikor meg idomítóedzést veszel, a díjlovit teszed rá.

A nyereg akkor jó rá, ha rátéve a ló hátára minden nélkül (se alátét, se más) átlátsz alatta, és legalább két-három ujjad befér a marja és a markamra közé. Ezen kívül az utolsó bordacsont előtt mindenképp érjen véget.

Wintec, Stübben, Kieffer, ilyesmi nyergeket ajánlok egyáltalán megnézni, mert ezek 20 év múlva is jók lesznek, egy random nyereg meg 2 év múlva már nem biztos.


Ha valaki aki nem a ló tulaja csak úgy kijárkál, amúgy akkor először is szögezzétek le, hogy mondjuk ha bármi állatorvosi gond van, vagy félre van lovagolva a ló, stb., akkor szintén legyen elővéve, mint lehetséges gyanúsított, és lehetőleg tudj róla előre te is, mikor akarnak ők kijárni úgy mégis, mert én már jártam úgy, hogy lesántult a lovam, minden nap léptetni kellett, hogy mozogjon, odaadtam a szekrénykulcsomat egyik ismerősömnek, hogy hozza már ki hétvégén, mert nekem muszáj hazamennem családi okok miatt, de hétfőn jövök, aznap már én mozgatom... Kimentem a lóhoz (két kulcsom van, szóval azt ráért volna hétfő este visszakapnom), és a ló az úgy konkrétan terepen volt (futószáras léptesd már fél órát naponta helyett). Baromi boldog voltam, mert ezután a ló úgy megerőltette az azonos oldali másik lábát, hogy kímélje azt, amelyik fájt, hogy további három hétig szinte ölben kellett vinnem...

2013. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Én egy Wintec 250 nyeregre gondoltam, az univerzális, könnyű, szintetikus, úgyhogy a tisztítása is egyszerű, és a marvasa is cserélhető, úgyhogy a gigantikus marjára is jó lehet. Egy válaszban írtatok ügyvédet, van olyan ügyvéd, aki foglalkozik ló adás-vétellel, tehát tud segíteni egy lóbérlési szerződés megírásában Budapest környékén?
2013. máj. 4. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!