Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak engem háborít fel, sok...

Csak engem háborít fel, sok helyen "lovasoktatás" címszó alatt súlyos pénzekért 6-7 ember utazgat a lovon egymás után?!

Figyelt kérdés

Már elég sok lovardában jártam, és a legtöbb helyen sajnos ez a helyzet. Vagy nincs pálya és mehet ki az ember 0 lovastudással felelőtlenül terepre vagy van pálya, de azon egyszerre akár 6-7 embert is lovagoltatnak osztályban.

Amikor szerintem a legideálisabb az, amikor 1 emberrel foglalkoznak, hiszen így az edző csak rá figyel, azonnal korrigálni tudja a hibáit. Még 2-3 lovas egyszerre elmegy, de csakis úgy, hogy nagyon hasonló képességű és tudású embereket raknak össze.

Rengeteg helyen azt tapasztalom, hogy csak utaztatják az embereket a lovon, rendes tudást nem adnak, de még ezért is lehúznak pénzileg...

Ami még szomorúbb az egészben, hogy a legtöbb lovagolni járó gyerek/fiatal, ők nem veszik észre, hogy nem tanulnak igazából semmit se, a szüleik meg főleg nem, mert nem lovagolnak...



2013. máj. 13. 12:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg sok helyen így van :( Én a max 3 embert tartom még elfogadhatónak, de az 1-2 a legjobb. Én egy barátnőmmel szoktam edzésre járni, kb hasonló a tudásszintünk, főleg ha a lovakét is belevesszük, és nagyon jó edzéseink szoktak lenni. van néha egy kis szusszanásnyi idő egyikünknek, még a másik valami olyat csinál amit jobb egyedül, de nem unatkozunk.


A másik katasztrófa egyébként a nagyon különböző tudásszintűek összerakása. Így is volt más mondjuk jó edzésem, de ahhoz olyan edző kell. Máshol meg látni h valaki halálra unja magát, még a másik meg az életéért küzd :S

2013. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Hadd kérdezzem meg finoman a hozzáértőktől: Mennyibe kerül rendesen megtanulni lovagolni???

Feltételezem, sajnos nem mindenkinek van erre pénze, sőt.. viszont szeretne néhányszor lovagolni. Nem versenyezni, nem profinak lenni, egyszerűen jól érezni magát egyszer-egyszer a ló hátán, mondjuk a természetben, terepen.

Adjuk meg nekik ezt a lehetőséget, ne akarjunk mindenáron megtéríteni, hibákat keresni, tökéletességre törekedni.

Igen, legyenek olyan lovardák, ahol lehet "utazni" a lovon, ha van rá igény. Azért azt pedig még én is tudom, hogy van.

Egyetlen fontos dolog van, azzal én is egyetértek, hogy aki így lovagol, ne gondolja magáról azt, hogy tud.

Ennyi.

2013. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

ahova én járok ott maximum 2-en vannnak pályán és nagyjánól egyforma szintüek

én egyedül voltam és nem is annira nagyon drága, viszont tényleg jó az edző és szerintem a lovak is :) (ez miskolcon van, görömbölyön, honlapot nem ,tuok, nem a bükkaljai!. a 4-es busz végállomásánál van)

de egyébként egyet értek :)

2013. máj. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem most komolyabb szinten, mint a körbe-körbe osztályban bambulás, és olcsóbban veszek edzéseket, tehát az nekem nem érv, hogy normálisan tanulva drágább... Ahogy az nem, hogy valaki ezt szereti csinálni, mert ez nem ad olyan tudást, hogy kimehessen vele néha terepre, stb., amire sokan így csak távoli végcélként gondolnak, stb-stb.
2013. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es!

Igen, igazad van, általánosságban drágább az a hely, ahol rendes edzővel lovagol az ember.

DE! Ha azt nézzük, hogy azért egy alapszintű lovastudás szükséges pl. a tereplovagláshoz, ülésbiztonság, helyes irányítás, azért ezt nem árt jól megtanulni még ha nem is akar valaki profi lenni. Ha visszatekintek az elmúlt kb. 5 évre amióta lovagolok (jó, kisebb-nagyobb kihagyásokkal, volt amikor 1,5 évig nem lovagoltam sehol se), ebből durván az utolsó 1,5 év az, amikor rendes edzőhöz járok és rendesen oktatnak. Az ez előtti lovaglások egyenlőek voltak a pénzkidobással, hiszen nem tanítottak, ezért olyan hibák nevelődtek belém, amik kijavításával a mai napig szenvedek. Kérdem hát, mi a pénzkidobás, ill. melyik a drágább: több évnyi lovaglás 0 tudással olcsó helyen, vagy igaz hogy drágábban, de minőségi oktatás edzővel?

2013. máj. 18. 11:19
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez itt úgyis örök vita tárgya lesz, nem lehet igazságot tenni. Én csak terepen szoktam lovagolni, különösebb oktatás nélkül, de ha összeadom, 40 éves koromra kb. 8-10 évet töltöttem alkalomszerű, hétvégi lovaglással, gyenge szabadidő-lovasként. És nagyon élveztem, csodálatos élményeket kaptam. Nem sokat tudok, igaz, nyilván nem tudnék mondjuk egyedül túrázgatni biztonsággal, de a "farat be", meg jobb kézre-bal kézre állítás, kis x, nagy x, stb, stb., soha nem érdekeltek és nem is hiányoztak. Voltam kb. ötször futószáron, 10 éves korom körül, az osztálylovaglást kipróbáltam, de nem élveztem, sőt. Az nekem olyan, mint az uszodában úszás, faltól-falig...

Nem akarok ugratni (terepakályokat azért leküzdöm, igen, a farönköt is...), nem akarok szabályokat tanulni, szenvedni és küzdeni, nem utolsósorban fizetni.. hogy jobb lehessek és többet tudjak.

Ha épp egy hétvégén kedvet kapok egy kis lovas barangoláshoz, akkor örülök, ha van olyan hely, ahol ezt megtehetem.

Sajnálom, ha az "igazi lovasok" ezt nem fogadják el, de nem vagyunk egyformák, kinek ez jó, kinek az.

Tisztelem azokat, akik sportnak tekintik a lovaglást és tanulnak érte rendületlenül, de nem szeretem az általános felsőbbrendűségi érzésüket, a lenézést és kioktatást (tisztelet a kivételnek).

Mindenki úgy élvezze a lovaglást, ahogy kívánja, csak kérem, fogadja el, ha más máshogy gondolkodik.

2013. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van a gond, hogy nem mindenki jut el a legmagasabb díjlovas szintekig, hanem azzal, hogy a ló egészségét is szolgálja, ha bizonyos szintig a lovas képzett, mert egy beejtett hátú lovat az elejére ejtve hajszolni terepen nem biztos, hogy ténylegesen mindkét félnek szép és jó... Ezt az alapot tehát akkor is meg kell tanulni, ha amúgy a lovas szarik bele, mert őt nem érdekli, ha meg nem akarja megtanulni, akkor vegyen motort, az nem él, úgy megy vele, ahogy akarja...
2013. máj. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én is másolok:

"Azért több év lötyögés is ad annyit, hogy ne törjem össze a ló hátát és a legalapabb alapok egy idő után akár ösztönösen is működjenek. Ha egy hétvégén 6-10 órát ülök nyeregben, több lovon (5-6), nem mindíg ugyanazon, nem hiszem hogy nagyobb kárt okoznék a lónak, mint mondjuk a futószáras vagy osztályos lovakon heti egy órában lovagló kezdők.

Egyébként én évekig ingyen lovagolgattam, munkáért cserébe, csak ezért tehettem meg, kifizetni nem tudtam volna a 3-4-5-6-7 órás túrákat. Ebbe viszont beletartozott az, hogy mindegyik ló meg legyen mozgatva és nem könnyű terepen, hanem hegyekben. Előfordult néha, hogy nehezebben kezelhető lovat kaptam. Akkor azért küzdöttem a nyeregben..

Persze, én továbbra is azt mondom, hogy nem tudok lovagolni, de szoktam és szeretek.. "Ez így jó nekem, ez így jó nekem...".

2013. máj. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Kedves "terepezők"!

Megértem az álláspontotokat és elfogadom a véleményeket, én is imádok terepre járni, mint írtam is, évekig csak terepen lovagoltam.

A kérdésem nem arra irányult, hogy a "terepesek" igazi lovasok-e vagy ilyesmi.

Hanem hogy az háborít fel, ha valahol bent a pályán lötyögtetik az embert súlyos pénzekért, tudást pedig nem adnak mellé, és ezt "lovasoktatás" címszó alatt teszik. Nem egy olyan ismerősöm volt, akik egy lovardába jártak, 2 év (!) után engedték meg nekik a vágtát, mindig csak ígéret volt, hogy majd következő órán, majd a következő órán, mert persze nekik az jobb volt, ha legközelebb is jön a gyerek.... Megjegyzem nem voltak bénák, átmentek más helyre ahol néhány hét alatt ügyesen vágtáztak, terepeztek...

2013. máj. 21. 16:36
 20/32 anonim ***** válasza:

A véleménynek ez a része jogos!

Ahová én jártam, ott nem is "oktatásnak" hirdették, (nem is volt oktató), úgyhogy legalább ebből a szempontból ez a hely korrekt volt.

2013. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!