Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Itt mindenki oktatónál tanult...

Itt mindenki oktatónál tanult lovagolni? Aki nem, miben érzi a hátrányát?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 12:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Oktatónál kezdtem, míg mindhárom jármódban megtanultam szépen ülni, azóta magam tanulom a lóval együtt. Nem gyors, és nem is a leghatékonyabb, de visszanézem videóról néha a lovaglásomat, nagyritkán 1-1 edzésre is eljutok, így kiszűröm, hogy üléshibáim legyenek, vagy valamit nagyon elszúrjak. Viszont szerintem az lenne az igazi, ha legalább heti 1-2 alkalommal lenne edzőm, gyorsabban, jobban fejlődnék (és ha leverem a rudat, nem kell leugranom visszarakni) :)
2013. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
lovardában, "oktatónál" kezdtem, volt olyan, aki lovász volt, és mellette oktatott, volt aki még nem is ült soha lovon, és úgy oktatott, volt aki ugyan valamennyire tudott lovagolni, de oktatni egyáltalán. Amint jó helyre kerültem, koppantam egy nagyot, hogy semmit nem tudok. (fenn maradtam mindhárom jármódban, ültem élénkebb lovon is, no de a tényleges segítségadások, komolyabb feladatok? Na az nem ment)
2013. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 first drop válasza:

Én világéletemben oktatók és edzők kezei alatt lovagoltam, ami meghozta a gyümölcsét, bár akármilyen jó lehetsz, ha pénzes lovardába kerülsz, és látszik, hogy nincs sok pénzed. Ez az én tapasztalom. Most ott tartok, hogy leginkább terepre járunk barátnőmmel két körben a 4 lóval, mélyrelovaglás megy, át tudom lovagolni a lovakat a kezdők után (mert muszáj, attól jók a lovak, hogy ketten átlovagoljuk őket)és volt szerencsém profi lovakon ezt-azt megtanulni, és most lovagolok be egy lovat. Vezettem terepet, vittünk már ki kezdőket is. Ha megijed a ló vagy kirúg, észre sem veszem, olyan ülésbiztonságom van. :D

De! Nemrégen a lovastúra vezetői képesítéssel jelentkeztem egy helyre. Szép tanya, nevet nem írok. Úgy érzem, van tapasztalatom és érzékem hozzá. Ám elmentem erre a helyre, ahol első körben a legnyugodtabb lóval mentem ki, én voltam a 2. a sorban. A lovakat nem lovagolták be jól, a szájuk már érzéketlen, a finom segítségeket nem veszik és akkor engedelmeskednek, ha megvered, mert ezt tanulták (itt a lovastudás hiányát veréssel orvosolják). Na, felültem, kimentünk, a lovak tele voltak, ami nem baj,azt mondták, intenzív terepre járnak, az is oké. Hanem megmutatkoztak a kiképzés hiányosságai vágtában. Az a ló, amelyiken ültem, elvileg kezdők alá is jó, na most ez a ló szépen kitört a sorból vágtában és elvitt a fenébe. 1 km-ren át küzdöttem, és nem bírtam megfogni, körre vinni. Aztán lassított, mert már nem látta a többi lovat, akiket elhagyott, és ez mentette meg az életem. Ezután mondtam, hogy én itt nem oktatok, köszönöm szépen, nekem fontos az emberek és a lovak biztonsága, és ha én sem tudtam megfogni a lovat, egy kezdő?????????????

Erre kérdezte, hogy akkor én milyen helyen és lovakon lovagolok? Mondtam, hogy jó helyen, helyesen belovagolt lovakkal.

Elnézést, hogy hosszú lett és talán nem ide tartozik a fele, de a meglátásom, hogy kezdők alá megfelelő lovat adjanak, mert különben elveszik a kedvét az embernek, és ehhez jön a jó oktató, aki tisztában van a lovak és a lovasok tudásával. Azon a helyen ilyet nem láttam, az oktató lovagolni sem tud. No comment!

2014. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!