Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagló cipő bőr vagy gumi?...

Lovagló cipő bőr vagy gumi? Használt jó? A többi lent

Figyelt kérdés

Milyen legyen a lovagló cipőm, ha hetente egyszer járok lovagolni?

és használtan vagy újan jobb?bőr legyen, vagy jó a gumi is

bőrt csak használtan...újonan túl drága :(

és a lábszárvédő az nagyon fontos?

már 5x voltam lovagolni (még kezdő vagyok), nem sokára megyek hatodjára...szóval már több mint egy hónapja járok lovagolni így, hogy minden héten egyszer, de nekem nem dörzsöli ki a lábam semmi... lovagló nadrágom már van és kobakot is nem rég kaptam, újat :)

nagyon örülök neki :D



2013. jún. 17. 22:16
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

de kedves vagy

amúgy meg nem megy ki alólam és bocsi, de ha valaki könnyen belejön a tanulásba, és nem kell neki hónapokig tanulnia?!

te lehet, hogy évekig tanultál futószáron és az első 100 alkalommal tanultad a lépést, hogy nehogy félre billenj, az nem azt jelenti, hogy más is évekig, fog futószárazni, egyébként vannak, hibáim, és folyton mondja az oktatóm ezt így és így csináljam és attól fél, hogy megutálom tőle őt is és a lovaglást is, persze én nem

megértem, hogy mondogatja, hogy figyeljek ere, meg erre

amúgy meg ha valami nem sikerül, akkor megállítom a pónit és oda jön hozzám és meg mutatja, hogy mit hova tegyek, üljek

és ha még így sem meg, leszállít a lóról és megmutatja ő maga

szerintem ezt nem sokan csinálnák

ja és az egyik barátnőm évek óta lovagol (nem csak itt, volt már rengeteg helyen) és képes volt vissza rakni futószárra, mert nem ült jól és nem tudodt együtt működni Dallammal

úgyhogy, ha valami nem menne még jól, akkor még mindig vagy már megint futószáraztatna

szóval ne erről beszéljünk, mert nem az volt a kérdésem, hogy mi a véleményetek rólam, az oktatóról vagy a lovardáról, hanem az, hogy milyen fontos a lovagló cipő és milyen legyen őr, vagy gumi és hogy feltétlenül kell-e lábszár védő

és ezek után ne csodálkozz kedves előző válaszoló, ha lepontozlak, mert ez egyáltalán nem válasz a kérdésemre...

de ha van valakinek még problémája a lovardával, akkor azt privát üzenetben...

2013. jún. 18. 11:11
 12/29 A kérdező kommentje:

...ja és addig nem engedtek el futószárról, amig kéz nélkül nem tudtam menni és ügetni, tanügetést és könnyű ügetést egyaránt, úgyhogy ki beszél itt 0 ülésbiztonságról?!

és kengyel nélkül nagyon is jól ment

2013. jún. 18. 11:13
 13/29 A kérdező kommentje:

amúgy talán ő hasonlít legjobban Dallamra

csak úgy ha már szóba jött

[link]

és azért kedves és barátságos is tud lenni

és ha jól tudom akkor Hucul

2013. jún. 18. 11:22
 14/29 anonim ***** válasza:
Nyugodtan pontozz le, én normális hangnemben írtam, veled ellentétben. A kérdésedre is válaszoltam, de mivel eldicsekedtél vele hogy milyen király vagy, gondoltam mesélek kicsit a lovaglásról. de ha nem, hát nem :) Nem voltam olyan sokat futószáron, viszont annyit, amennyi szükséges, annyit igen, így ha nekiáll hisztizni alattam a ló, akkor nem vágódok földhöz :)
2013. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

hát én sem

és nem kezdtem el dicsekedni a tudásomról csak mellékesen írtam, hogy kell- valami lovagláshoz, ami futószárhoz nem

pl pálca vagy ilyesmi

félre értelmezted az egészet

2013. jún. 18. 11:48
 16/29 anonim ***** válasza:

BŐR!

A gumiban nem tudod úgy használni a lábadat. Nem tudod kellően lenyomni a sarkadat, ráadásul még bele is izzad a lábad.

Én tudom, hogy drága az új bőr, de ha karban tartod, akkor sokáig megmarad. Hagyd a francba a gumit. Az új gumi ára 7000, a bőré meg 11. Inkább gyűjts még rá egy picit, de ne vegyél olyat ami nem jó.

2013. jún. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
Ha elkezdesz komolyabban lovagolni (osztályban) akkor már ajánlott a lábszárvédő.Cipőből pedig egyértelműen a bőr mindegy hogy használt vagy új csak hiba ne legyen rajta
2013. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Utolsó - ha komolyabban kezd el lovagolni, akkor az véletlenül sem osztályban történik. Legfeljebb 2 lovas egyszerre, de az a teteje. Inkább egy.
2013. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Cunci, azért vágta előtt nem szedtelek volna le futószárról. Dallam aranyos kedves, de ha elgurul a gyógyszere, akkor nem tudom hogy állítod meg a a vágtában robogó lovad.

Mellesleg megsúgom, hogy általában az ilyen helyeken szokott az lenni, hogy hamar elengednek futószárról, aztán 2 évig ügetsz osztályban, mire a vágta gondolata felmerül.

2013. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Pivekla ***** válasza:

Lovaglócipőből mindenképp a bőrt ajánlanám!

A kezdetekben nekem is volt szerencsém gumicipőhöz, nyáron égett benne a lábam, télen pedig minden lovaglás után attól féltem hogy mehetek a kórházba amputálásra, úgy lefagytak a lábujjaim. :-)

A bőr cipő nagyságrendekkel jobb, lélegzik, nem izzad bele a lábad, télen pedig jobban melegít, jobban tartja a lábat, bokát, és nem utolsó sorban biztonságosabb is, egy vékony gumicipőben ha rád lép a ló az majdnem olyan mintha mezítláb lennél, egy keményebb bőr cipő viszont sokat visszatart.

Semmi baj nincsen a használt vétellel, bevallom én is leginkább használt holmikat vásárolok, mert rengeteg jó cuccot lehet találni a bolti árak töredékéért.


Lábszárvédő nem kötelező, egy merevebb csizmaszárnak lenne értelme ami tartja is a lábadat nem csak fűti, ezeket a hasított bőr, se eleje se vége darabokat nem csípem, azon kívül hogy plusz egy réteg holmi legyen rajtad nem sok értelmét látom, tökéletesen helyettesíti egy 500ft-ot térdzokni.

Akiknek nyitott ülésük van, azok a térdzoknira szokták ráfogni a lábszár ide-oda mozgását, merthogy a zokni miatt csúszkál, ezt cáfolnám, valakinek vagy zárt ülése van vagy nem, aki megfelelően ül a lovon annak olajat is kenhetnék a nyergére, nem fog szétesni.


Térdzoknit pedig a minél egyenletesebb felület kialakítása miatt szoktunk felvenni, egyrészt "összeköti" a nadrágot és a cipőt, másrészt pedig elfedi a nadrág szárán az esetleges cipzárat, tépőzárat.

2013. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!