Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagló cipő bőr vagy gumi?...

Lovagló cipő bőr vagy gumi? Használt jó? A többi lent

Figyelt kérdés

Milyen legyen a lovagló cipőm, ha hetente egyszer járok lovagolni?

és használtan vagy újan jobb?bőr legyen, vagy jó a gumi is

bőrt csak használtan...újonan túl drága :(

és a lábszárvédő az nagyon fontos?

már 5x voltam lovagolni (még kezdő vagyok), nem sokára megyek hatodjára...szóval már több mint egy hónapja járok lovagolni így, hogy minden héten egyszer, de nekem nem dörzsöli ki a lábam semmi... lovagló nadrágom már van és kobakot is nem rég kaptam, újat :)

nagyon örülök neki :D



2013. jún. 17. 22:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
49%
Bőr, a gumiba beleizzadsz, ló körüli munkára viszont inkább gumi. Kedves kötekedő válaszoló, nyilván nem így szabályos, de pár óra után lépésben elengedni az óra végén sétálni nem bűn, ezt sok helyen így csinálják, élvezik a gyerekek, tanulnak. Pláne ha nem 120ra készül versenyzőnek, hanem hobbira, tökéletes.
2013. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy 20. >:(

az ilyet nem bírom

ő azért máshogyan írt, nem úgy mint te, és az ha téged lepontozlak, az azért volt mert elkezdtél sérteketni, hogy nekem így nulla az ülő biztonságom, melyik lovardába, járok, te oda biztos nem jösz ja és még sorolhatnám...

és azt a válaszodat pontoztam le amelyikben ezeket írtad, nem azt amivel a kérdésemre válaszoltál >:(

légyszíves fogd vissza magad egy kicsit!

2013. jún. 19. 09:49
 23/29 A kérdező kommentje:

ezt nem az előzőnek írtam, ha nem a kötekedősnek, akinek , ha így folytatja, biztos hogy feljelentem, sérő beszédért

egyébként meg csak hobbi szerűen lovagolok, majd esetleg később elmegyek egy-két versenyre, de mivel a versenyre való ruhák egy "kicsit" költségesek, nem biztos

2013. jún. 19. 09:53
 24/29 A kérdező kommentje:

...ja és értékelni nem csak le, ha nem fel is, tudok...

és a dechatlonban 4500 körül van kényelmes gumi cipő, felpróbáltam onnan tudom, hogy kényelmes

egyébként meg a sima cipőbe is besül a lábad, sőt melegben még a szandálban is úgyhogy ez a legkevesebb

egyébként ha interneten veszek egy használt bőr cipőt, akkor az hogy működik vagy hol tudok venni használtan

2013. jún. 19. 09:56
 25/29 A kérdező kommentje:

mondjuk ezt hogy tudom megvenni és ha kicsi vagy nagy mitkezdhetek vele? stb...

[link]

2013. jún. 19. 10:00
 26/29 anonim ***** válasza:

A gumi egyáltalán nem kényelmes. Nekem csizmám van gumi, de csak ganézni hordom, annyira kényelmetlen lovagláshoz. Az hogy rajtad volt 5 percig az nem jelent semmit, de amikor elvagy benne 3-4 órát már a pokolba kívánod.

Ha használt cipőt veszel és nem tudsz próbálni és nem jó a méret, akkor eladod másnak pl facebookos csoportban.

Amúgy meg ha hobbilovas is az ember, arra kell törekednie, hogy atombiztosan üljön a nyeregben vágtában is, mert amikor szabadon lovagol az ember érhetik meglepetések.

2013. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

egyébként a gumi csizma

az más mint a gumi cipő

abba tényleg felsül a lábad

az a fajta viszont tényleg kényelmes :)

még meglátom milyet veszek

a bőrből csak használt jöhet szóba :)

köszönöm a válaszokat

esetleg jöhetnek még :)

egyébként az biztos, hogy csak a későbbiekben veszek, most még nem

2013. júl. 2. 13:18
 28/29 anonim válasza:
Ha esetleg Jászberény felé jársz, ott van egy olyan turkáló, ahol lovas cuccok is vannak (meg minden más számtalan mennyiségben). Sajnos a zacskókat egyesével kell átnézni, ha mondjuk nadrágot akarsz. Kezdetnek szerintem jó egy használt bőrcipő( azért bőr, mert az ha ki is lyukad, vagy baja lesz egy valamire való suszter meg tudja javítani). Később még mindig tudsz csináltatni akár. Hagyományőrzők is készítenek. Igaz nem a hagyományos napjaink csizmája lesz, hanem egy jól bevált sokszáz éves minta alapján. Viszont lovagláshoz tökéletes, hiszen ők is arra használták!!!!
2014. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szerintem abban igaza van a "kötekedos" válaszolónak, hogy annyira nagyra tartod magad, hogy WOW 5. Alkalommal/utan mar egyedul mentél

Hat oda ne rohanjak :'D

Es az, hogy X. Alkalom utan elengedtek annak semmi köze ahhoz, hoy melyik cipő jobb :'D


Mondjuk én azt sem értem, hogy 6. Alkalom utan ( amikor meg feltetted a kérdést, mert azóta gondolom sokszor voltál mar) mi a francnak kell venni bármilyen cipőt is?!


Vagy egyaltalan kobakot, ha ott úgyis adnak?!


De hogy a kérdésre is válaszoljak a bőr jobb

2015. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!