Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy bírjátok ilyen melegbe...

Hogy bírjátok ilyen melegbe az edzéseket?

Figyelt kérdés
Az én edzőm mellékállásba edzősködik, és csak délután lehet menni lovagolni, mert 6-tól 2-ig dolgozik. Én ma fél 3-ra megyek és nagyon meleg van. De nem akarom kihagyni az edzést. Ti ilyenkor mit csináltok, hogy elviselhető legyen a lovaglás. (fedett pálya nincs)

2013. aug. 6. 11:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%
10es.. kajak te ezért nem ülsz fel igy a lóra..?!:O akkor ne is szexelj mert ott is kaphatsz nemi betegséget..atyaéég..xddd én meg bikiniben szoktam lovagolni..:'D
2013. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Olyat nem lehet, hogy az edző este 6 után tart edzést?

Ez a meleg nem csak téged, a lovat is megterheli, nem tud úgy figyelni sem és a menőkedv sem valami nagy. Szóval valami ilyesmi megoldás felé hajlanék, sokkal lóbarátabb, meg nektek is jobb lenne....

2013. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Én a meleget bírom, inkább a lóval törődök. Edzés előtt lehűtöm a lábát edzés után is, ráadásul kilovagolok az erdőnkbe, jó kitaposott utak vannak, árnyékos és jó pár fokkal hűvösebb van bent. Vannak helyek hol ugratni kell, szóval tökéletes edzés. A fedeles pályákat nem szeretem, mivel én szívós vagyok, ha a lovam esőben is akar menni lovagolni, hát akkor esőbe megyek, ha negyven fokban, akkor úgy.

Amúgy délután öt-hat körül van a legmelegebb csak van árnyék.

Kérd meg az edződ, hogy menjetek terepre, ahol sok a fa, és vigyetek egy nyeregtáskát, amiben víz van. De jó sok. Néha önts meg egy picit a pacit, és igyál.

2013. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, napkrémet használj, micit vegyél fel és ne viselj kivágott pólót. Kerüld a nejlon anyagokat, jól szellőző laza szerkóban menjél, ha nem is lovaglónadrág, de jól szellőzik, akkor azt vedd fel. Ne hajtsd túl a lovat, ha nincs elegendő víz nálatok a táskában, ha nagyon izzad a kemény tempótól menjetek lassabban és vizezd be, de csak mértékkel. Lovaglás után mosd le, járasd le, néha lehet hűsítőgélt kenni a lábára és a patáit kellően ápoljátok, nehogy kirepedezzen!

A felesleges fáslit vegyétek le a lóról, kössétek fel a farkát, a sörényét gombócokba, te is kösd fel a hajad és kitartás!

2013. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Es ujbol elozo vagyok. Ha nem mehetsz ki terepre : Ne félj szóllni ha szomjas vagy! Leszállsz a paciról iszol, öntesz langyos vizet a lábára és folytasd az edzést. Ha az edződ tényleg edző akkor lazább edzést fog tartani. Nem árt ilyenkorra vennu nyeregtáskát. Jó egy nagy olyenkorra meg egy kicsit sem árt beszerezni, olyan áltlagosnak. Egy zsepinek fertőtlenítőnek ragtapasznak. Jó lovazást!
2013. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én szinte minden nap lovagolok. Szerencsére a pálya mellett van egy erdő, így van valamennyi árnyék, de előfordul, hogy olykor pont úgy esik a napfény a pályára, hogy a tűző napon kell lovagolni. De a lovak is, meg én is jól viseljük. Edzés után mindig megfürdetjük őket, edzés közben pedig lehet lőtyölni :) . Általában pont úgy jön ki, hogy a legmelegebb órákban lovagolok (még 40 fokban is), de már mondhatni hozzászoktam.
2013. aug. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

te jó isten mekkora hülyeség, rövidnaciban szőrén nemibetegség xd ez fájt :''D

én reggel megyek ki fél7-re, igaz saját lovam van és nincs edzőm így azért könnyebb. az esetek nagy részében és rövidnadrággal szőrén és ha olyan van simán leszállok, iszom visszaülök.

2013. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
hat évig szőréztem, most is szoktam. szőrén tanultam meg lovagolni, rövidnadrág is sokszor volt rajtam. Igaz nyeregben is és egyszer sem dörzsölt ki, és nem kaptam nemi betegséget. Azt gondolom ez valamelyik hülye ember egy szüleménye. Ilyesmitől nem kell félni.
2013. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Mi ilyenkor a pályára viszünk automata locsolót(ami forog körbe-körbe)és ha szőrén ülöd a lovat még a nyeregben sem tehet kár és a ló is élvezi :) Persze ez nem lehetséges állandóan, mert nem akarjuk tönkretenni a lovak hátát, így néha kell a nyereg:)
2013. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
utolsó: na nálunk ez nem működne, kiugrik a bőréből majd szívrohamot kap a locsolótól:D
2013. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!