Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bezabált a lovam, mit tehetek?

Bezabált a lovam, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sajnos napközben nem voltunk otthon és kiszabadult a karámból,valahogy kitört halvány gőzőm sincs hogy hogyan és evett elég sok kukorica zab és árpa darat vegyesen. Mit tehetek? Nem akarok állatorvost hívni mert úgyse érné ide csak holnap valamikor estére. Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm!



2014. febr. 8. 17:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
most ne legyen bezárva, lekötve (ha amúgy úgy van) hadd mozogjon, akár vezetgetni is lehet, de ha van karám, akkor mászkál magától. figyeld folyamatosan (fél óránként nézz rá), ha folyamatosan fetreng, izzad, nézi a hasát akkor azonnal hívj orvost (ezek a kólika tünetei), valószínűleg ha mostanra nem lett semmi akkor ezt megússza. holnapra valóban beszűrődhet a lába, azt mozgatással le lehet vinni.
2014. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon a válaszokat.

Felhívtam a dokit azt mondta hogy adják neki 20ml Algopirint.

A tünetek amiket látok a búskomorság féle. Inni ivott de nem eszik,nem fekszik lábán van és hallom ahogy korrog a gyomra. Ennyi amit látok.

2014. febr. 8. 19:29
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kell olyanoknak is választ adniuk, akiknek halvány lila dunsztja sincs az adott állat tartásához. Elképedek az első néhány kommenten.

A ló nem tud hányni, és igenis be tud zabálni az abrakból, hiszen nagyon falánk állat. A kukorica igen nagy fehérjetartalmú, és túletetése kólikát okoz. Én a darát sem szívesen adom nekik, csak erősen felvizezve, hiszen ha a belekben szívja meg magát, az is kólikához vezet. Ha kukoricát, meg száraz darát evett nagy mennyiségben, akkor ott szerintem baj lesz! Ha bekólikázik, akkor figyelni kell a savós patairha gyulladásra is, mert a fehérjetúltengéses betegségek végül mind ott jönnek ki, és ennek akár a patacsont süllyedése is lehet a következménye, és akár az is, hogy a ló egyszerűen kilép a patájából, mondanom sem kell, hogy ez ront a használhatóságán, és sok ilyen ló altatásban végzi. Én folyamatosan tartanám a kapcsolatot az állatorvossal, hagyni kell, hagy mozogjon a ló, remélem megússzátok a kólikát. Ha patairha gyulladás gyanús lenne, akkor én szalmával (igen, nem írtam el) kezdeném etetni, hiszen ez a legszegényebb fehérjében, folyamatosan ellenőrizném, és hűteném a lábát, akár lóbalzsammal is, és egész nap mozgatnám.

Ennek ellenére nem biztos, hogy gond lesz, hisz egyedfüggő, vannak olyan lovak, akik kibírják, nekem is van egy arabom, ami szinte bármit ehetne bármekkora mennyiségben, nem lenne semmi baja, de sajnos az átlag azt mutatja, hogy az ilyen jellegű bezabálásokból gond szokott lenni, és sajnos én is tapasztaltam már emiatt elhullást. Ezért van a takarmányos nálunk még a nyergesnél is jobban zárva. Pacsi annak a kb három embernek, akinek tényleg sikerült értelmes és hasznos választ írniuk.

2014. febr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm utolsó!

Egy felverről van szó. Most szabadon van. Nem fekszik csak olyan bús. Nem szokott ilyen lenni. Beadtam neki az algopirint remélem ha vannak fájdalmai valamennyire szünteti. Holnap jön a doki. Remélem nem lesz baj...nagyobbbaj!

2014. febr. 8. 20:34
 15/23 anonim ***** válasza:

Lógatja a fejét, mereven áll, izzad (de nagyon, kb. mintha dolgoztatva lenne), a hasa felé nézeget, járkál, majd lefekszik, hempereg, vergődik.

Ezek a kólikás tünetek legfelismerhetőbb jelei. A legfontosabb, hogy ne hagyd neki, hogy lefeküdjön! Jártasd, vezetgesd körbe-körbe kíméletesen, de ha le akar rogyni, keltsd fel! Kiálts rá, csapj a seggére pálcával, ne hagyd elfeküdni. Azután vezetgesd tovább. Néha álljatok meg, masszírozd neki a hasát hátul, az ágyékánál jó erősen (ágyéknál, nem lágyéknál!), aztán megint jártasd. Ha tud fingani, citromozni keveset, az jó. Ha megállás után nem akarja rögtön eldobni magát, hagyd pihenni. Kínáld meg egy kis vízzel, de kaját semmi esetre se adj neki, amíg nem pakolt ki magából egy nagy adag szart. Az este kritikus lehet, kelj fel gyakran, és nézz ki rá, hogy mi a helyzet vele! Nagy baj, hogy csak holnap jön az orvos, de addig vigyázni kell rá, nincs mese.

2014. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
első válaszoló te biztos nem tartasz lovat!
2014. febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)

Átvészeltük az éjszakát,elég sokat trágyazott keveset feküdt most már jön megy nem lógatja a fejét mint tegnap este.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget és a jószándékot.

2014. febr. 9. 05:44
 18/23 anonim ***** válasza:
Ilyenkor meg kell mozgatni, hogy a bélmozgás fokozottabb legyen.
2014. febr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Na ugye, hogy nem lett baja! Mondtam hogy majd kisz*rja!
2014. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy az előttem szóló mondta, csak ki kell kakálnia, és akkor jóság van!
2014. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!