Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bezabált a lovam, mit tehetek?

Bezabált a lovam, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sajnos napközben nem voltunk otthon és kiszabadult a karámból,valahogy kitört halvány gőzőm sincs hogy hogyan és evett elég sok kukorica zab és árpa darat vegyesen. Mit tehetek? Nem akarok állatorvost hívni mert úgyse érné ide csak holnap valamikor estére. Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm!



2014. febr. 8. 17:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Csak épp azt nem lehetett tudni, hogy mégis mennyit zabált be, mert mondjuk egy patasüllyedés az élete végéig megnyomorítja a lovat, és onnantól a vágón kívül már kevés út áll nyitva előtte... De segond, szarni a dolog után is fog tudni, végső soron, arra még jó lehet.
2014. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 pál. válasza:
tengeri zab váltáltás végett bezabált a lovam, nem tudot csak ép feküdni akart egyfojtában, mi a teendö, két lovat elveszitetem apro hiba véget, álat orvosoktol sajnos, igy magam évek tapasztalábol irom le, mihejt meglátam telt nem mozog vizre szénára amikre azonal reagál oda sem figyelt, nem kel eltemetni egy lovat és pata sujjedére várni.. sokan irják jártatás stb,magamra gondoldol vagy emberekre, hányni a lo nem tud, azonal két szem algopirin, és két szem hashato. befogni és mig ki nem tisztitsa magát adig hajtani, lehet sok dokinak ez nem jo dolog, de azota is dolgozik a lo és semi baja, tehát du tántol hajtotam kb 3orát, éjel fent voltam vele hasát nyomogatam és ne feküdjön le mert akor hamar beálhat a bél csavarodás, regel ugyan ugy mentem vele egy kanyart pár kilo métert, lehajolt elkezte szénát kostolni hasi láza lement késöb ivott kevés abrakot evet és elkezte hevesen zabálni szénát, mondhatjuk teljesen hejre jöt, még az nap három fuvart megtett kényelmesen, egy sodrott hidegvérü lorol van szo . :) ui! sajnos egy szinte semibölkét lovam is megdöglöt két ponim, dokik mindenféle gyuladás stb re gondoltak, inekciok özöne,pénzem ezrei, mikor montam nem az a baj csödör nagyob mint a kanca és nem rugot le e valamiét. dr erre lehetséges, hát köszönöm, fizess lyon, :D
2015. aug. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Ha észrevettük hogy lezabált még akkor futószarazzuk meg ( másnap már ne csináljuk) hogy gyorsuljon a belmozgása és minel előbb kijöjjön belől,elég csak léptetni esetleg lassan ügettetni és ne hagyjuk lefeküdnk (ha lefekszik elkezd hempergőzni és bélcsavarodás keletkezhet). Meg kell nézni hogy meleg e a patája vagy pulzál e mert eselyes a savasodásra, ezek a szénhidrátok a patát " támadják", viszont fontos hogy egy állatorvos megvizsgálja es felmérje a helyzet súlyosságát.


Mikor az en lovam lezabált hideg vízbe allítottuk egész nap (ezt lehet egy gyerek medencébe aminek az aljára teszünk egy polifómot cagy mas szivacsot hogy ha kapál ne jukassza ki, vagy egy vízszintes gödröt ásni) estére pedig jeget rögzítettünk a lábaira a lábáira.

Ha a ló nem szereti a vizet vagy fél tőle erdemes egy kanálnyi házi lekvárral belecsalogatni.

Ezek elmulasztasa súlyos lábsüllyedést okozhat!

2022. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!