Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 19 hós csikó felenged a...

19 hós csikó felenged a hátára, első próbálkozásra. Később számíthatok problémákra?

Figyelt kérdés

65 kiló vagyok, csak kíváncsiságból ráhasaltam, és gyönyörűen ment, ezért felültem. (még csak vezették) De hallottam olyat is, hogy a csikó első pár alkalommal felenged, aztán majd nem. Na ettől tartok. Első csikóm, de szóra dolgozik futószáron, néha rámfarol, de nem rug. Olyankor helyreteszem ostorral és minden oké. Nem akarom még ülni, csak ha most megtanulná, akkor könnyebb lenne, mint majd 4-5 éves korába. Nagyon értelmes, tanulékony csikó, csak most olvastam a kistermelők lapjában, hogy eleinte úgy meg van lepődve a csikó, hogy simán felenged, aztán majd nem tetszik neki, ahogy szokja, és akkor akar ledobni. Nem tudom, így van-e. 2,5 évesen akarom elkezdeni lovagolni, tehát még van egy éve. Csak ha az alapokat tudná háton is, akkor könnyebb lene. Még annyit, hogy gumit húzatni lehet vele? Nem nagy, sima autógumit. Csak hogy szokja azt is? Nagyon tele szokott lenni, így nem egy megterhelő neki. Nem szokott kimerülni, megizzadni se nagyon. Első próbálkozásom volt, eredetileg egyetlen egyszer ültek rajta, de akkor nem is vezették. Ma étszer ültem rá, egyszer délelőtt, egyszer este. Mindkétszer gyönyörűen ment, szófogadó, engedelmes volt, ha hozzáértem a hasához összerántotta a bőrt, meg esetleg toporzékolt, de nem idegeskedett. Pedig másodjára volt iritáló környezet is, mert a szomszédba voltak lóval, így az nyerített neki, de ő nem nyerített vissza.

Azt mondták, hogy ne negyon üljek rá, de ezt a 2x10 percet sétálva nem igazán tartják megterhelőnek. És szerintem se az, mert nem is mutatja, hogy nehéz vagyok, nem is makrancoskodik. Pedig szokott, ha nem tetszik neki valami.


2014. márc. 19. 23:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom teljesen mindegy, hogy ki mit mond itt szép avagy goromba stílusban, téged a jó Isten se tudna meggyőzni arról, hogy egy 1,5 éves csikót nem szabad belovagolni. Semmilyen szinten.

Arról sem, hogy egy lovat nem két éves koráRA, hanem _három_ éves koráTÓL kell belovagolni. Nem, te eldöntötted, kész. Rendben van. Akkor lovagold be.

Megakadályozni senki nem fog tudni benne, egyes kisebbségeknél pedig éltek már rosszabb körülmények között is lovak, szóval valószínűleg a tiéd sem fog beledögleni. Ha meg mégis lesz valami fejbéli/testbéli problémája, legfeljebb megisszátok a levét. Sok a felelőtlen, nagytudású ember, és mint ahogy azt most bebizonyítottad nekünk, nem lehet mindegyiken segíteni. Sőt, a legtöbbön nem lehet. Sem az állatán.


Szóval hajrá, csináld, lovagold be két éves korára valamilyen szinten, húzasd vele a gumit, futószárazd, rakjátok rá a nyerget (ja, már rá is raktátok, pardon), ha lehet találj is ki hozzá még néhány dolgot, hogy még hamarabb legyen még okosabb.


Aztán légy rá büszke, hogy milyen hamar lett belovagolt lovad, amit személyesen vettél alapos kezelésbe.


Csak legalább ne olyan körökben büszkélkedj vele, ahol esetleg akadhat pár olyan ember, aki hozzáértő is, és a tehetetlen méreg ez miatt majd' szét veti, amiért ismét meggyőződhetett róla, hogy egy újabb állatot vágtak tönkre hozzá nem értés miatt.

A kérdésedre a választ megkaptad, egyiket se szívelted meg. Eredj aztán tanítgasd tovább azt a szerencsétlen állatot, igazad megkérdőjelezhetetlen tudatában.

Minket meg hagyj meg a továbbiakban az édes tudatlanságban afelől, hogy mi lett vele.

2014. márc. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 sanyi26 ***** válasza:
Utolsó válaszoló olyan szépen leírta, hogy már csak ez hiányzott az írása végéről, hogy "Ámen". :)
2014. márc. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkora király vagy! NEM KERÜL VÁGÓBA???? Tündérke, lehet, hogy te nem adod be, de ki tudja, hogy te meddig lehetsz mellette! Ilyen profizmussal belovagolod, két éven belül levág és te boldogan meghalsz, akkor ki fog egy ilyen szintű lovat megvenni??? elmondom neked, hogy a KUTYA SEM! És egyébként belovaglás sincs úgy, hogy én a saját szintemre belovagolom. Azt a lovat vagy belovagolom, vagy nem. Nincs hobbi szintű belovaglás, nincs utazgatós belovaglás. Van ami belovaglás és van, ami valami hozzászoktatás szerű, de nem belovaglás!!! Az, hogy utána a lovat milyen szinten képzik tovább, az már más kérdés. De belovaglás és belovaglás között NINCS KÜLÖNBSÉG!!!


Felelőtlen vagy és kész. Egy ló akár 30-35 évig is eléldegélhet. Mi a garancia arra, hogy te ezt az időt végig mellette tudod tölteni? Nem kell ahhoz meghalnod, hogy ne tudj a közelébe menni. Csak menj egy másik városba tanulni, vagy kapj munkát az ország másik felében, nem biztos, hogy mindig lesz ilyen aranyélet. Ha anyucival, apucival valami történik? Neked sem lesz időd 10 perceket a másfél éves csikódon lovagolni, fel kell kötnöd a gatyád, akkor mit csinálsz, leteszed a kis elszúrt lovacskád addig pihenni? Ember gondolkodj! Attól, hogy most a tündérvilágban élsz, nem jelenti azt, hogy ez így is marad. Ha elrontod azt a lovat, ha gáz van, az életben nem tudod eladni, maximum az étkezőasztalra.


A lovad érdekében: tiszteld és becsüld azt az állatot. Legyen gyerekszobája, hagyd, hogy fejlődjön, hogy benőljön a feje lágya, hogy élvezze még a szabadságot, ne terrorizáld. Azok helyett az okosok helyett, akik azt mondják, hogy két éves lóval már versenyeznek, inkább olvass egy két könyvet. 2 éves lovat maximum pályára visznek ki futni, de azokat 6-7 éves korukra maximum behozzák és mennek legelni és csikózni. Rengeteg lovat tettek már így tönkre. De neked legyen csak példa a szomszéd bácsi áldott jó paripája, kövesd csak az idióta ötleteit. Úgyis van annyi birka ebben az országban, egyel több vagy kevesebb... Csak a lovadat sajnálom, kár az ilyen jófejű lóért, szép karrierje lehetett volna, ha nem hozzátok kerül... :'(

2014. márc. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek nem a türelem erénye hiányzik a repertoárjából, hanem az agya. Aki 3 oldalnyi "NE ÜLJ RÁ A LÓRA, MERT KORAI!!!" üzentből nem képes felfogni azt, hogy ne üljön rá a lóra, mert korai, az megragadt az agydúc idegrendszer szintjénél, mert agya nem sok van, max. a fényt érzékeli és arra megy.
2014. márc. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
19 hónapos csikóra nyereg?! OMG!
2014. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!