Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek ráülni a lóra. Mit...

Félek ráülni a lóra. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta mindig volt legalább egy lovunk, apukám tud lovagolni, de én valahogy sosem tanultam meg. 6-7-8 évesen elkezdtem komolyabban tanulni, jártam oktatóhoz, de csak az ügetésig jutottunk. Nagyjából egy-másfél évig jártam oda, aztán többször leestem a lóról, amiért állandóan csak úgy beugrott vágtába. Egy idő után abbahagytam. Kb 3 év után elkezdtem járni egy lovardába, oda jártam egy évig nagyjából, majd elköltöztünk ezért ismét abbahagytam pár hónapra, majd azonban találtunk egy lovast, akinek nem volt elég ideje a lovára, ezért keresett valakit aki hetente egyszer tudna rajta lovagolni valamennyit. Ugye csak ügetni tudok, de azt egyedül is, úgyhogy gondoltam miért ne, apukámmal rlkezdtünk lejárni ehhez a lóhoz. Nagyon szép volt, de nem túl nyugodt, ezért egy idő után nem szívesen mentem már lovagolni, egyszer pedig beugrott vágtába, és bár nem estem le, onnantól kezdve már nem akartam ráülni a lóra. Pár hét múlva eljöttem onnan is, egyszerűen féltem.

Ez volt kb egy éve, most gondoltam, el kéne mennem egy rendes lovardába , ahol most már tényleg rendesen megtanulok lovagolni, de lehet nem nagyon mernék ráülni egy lóra, félni pedig biztos félnék. Talán az elején volt a hiba, hogy azon a nyugtalan lovon tanultam lovagolni, ezért is félek ennyire a vágtától (mert igazából szerintem ettől félek), és nem is vagyok annyira biztos magamban... De olyan jó lenne újra lovak közelében lenni!

Mit tegyek, hogy ne féljek? :/



2014. márc. 30. 19:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A lovon ülés és a lovaglás nem ugyanaz...
2014. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!