Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogy adnátok abrakot egy...

Ti hogy adnátok abrakot egy olyan lovat, akin nem lovagolnak? Kapjon zabot?

Figyelt kérdés

Egy fiatal kisbéri heréltem van. Sajnos az egyik ízülete csúnyán sérült, ezért soha többet nem lehet lovagolni valószínűleg. Most boxban van, de minden nap karámozzák, és napi 20 percet sétáltatom meg kicsit ügetünk, ennyire felülök rá, de komoly munkát nem végez, és nem is fog, mert rossz a lába. Találtam neki egy lovardát, ahol éjjel-nappal karámban lehet, nemsokára el fogom vinni oda, hogy ott pihenjen, az állatorvos szerint ez a legjobb neki.


Ti adnátok így neki szemestakarmányt? Egy kis kukoricát mindenképp adnék neki, mert elég vékony. Árpa, vagy zab kell neki, vagy így, hogy nem lovagolom, nem kell neki?


2014. ápr. 14. 20:35
1 2
 11/13 sanyi26 ***** válasza:

Gabkával egyetértek.

Vettem egy lova nagyon soványan, kb. mostanáig hizlaltam és tökéletesen szép lett. Egy etetésre kapott 0,7 kg kukorica darát, 0,7 kg árpát darálva, 0,4 kg korpát, az egész beáztatva kb. 12 órára (a megadott mennyiségek nekem 1-1 fangli). Ez mellett kevés lucerna és korlátlan széna. A másik lovamra akartam rakni néhány kilót, árpa helyett zabot kapott, de agyas lett tőle, ezért végül ő is kukorica, árpa, korpa mixet kapott, tehát nekem ez vált be. Karámban vannak éjjel, nappal (kivéve a zord időjárást).

2014. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én is kb. 12 órát áztatom az abrakot. Az estit reggel áztatom be és ázik estig, majd estétől reggelig ázik a reggeli. :-) A korpa segíti az emésztést és jóllakottság-érzést is ad a lónak, szeretem etetni. Ha hozzá van szoktatva a ló, akkor a kukoricát is bírja, az árpa pedig az egyik legjobb lótakarmány. Ad annyi energiát, mint a zab, csak lassabban, egyenletesebben adja le, ezért nem szoktak dilizni a lovak tőle. Versenyidőszakban (military) is megmaradtam az árpánál a lovam esetében, mert ha zabot is kapott, akkor annyira dilis volt, hogy a díjlovaglás sok minden volt, csak díjlovaglás nem. Terepen sem éreztem előnyét, csak jobban száguldozhatnékja volt, de a figyelem rovására. Árpával erős volt, iszonyúan tudott menni tőle, de nem bolondult meg.
2014. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Akkor árpás-kukoricás tápot nézek neki, köszönöm a válaszokat!


Zabtól nagyon zizi lesz, mikor versenyeztünk, akkor se kapott soha többet 1-2 fánglinál naponta, különben ágaskodva közlekedett.

2014. ápr. 15. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!