Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elegem lett a lovaglásból?

Elegem lett a lovaglásból?

Figyelt kérdés

Már három éve lovagolok, tudok ugratni is, és heti kétszer járok. Régebben mindig már egy-fél órával lovaglás előtt izgultam meg vártam az edzést, de most nem... nem azt mondom hogy nem szeretek lovagolni már, de most már nem úgy van mint régen (életem a lovaglás, csakis a lovak stb...) mostanában van hogy kedvem sincs edzésre menni, meg lovagolni, nem élvezem már annyira. Ez miért lehet? Lehet hogy a lovaglás nem is nekem való sport? Pedig már sajnálnám abbahagyni. Vagy ez csak egy korszakom, és ha elmúlt, újra olyan lóbolond leszek? :) Mással is volt már ilyen? Csak is értelmes válaszokat szeretnék, előre is köszi:)

14/L



2014. ápr. 16. 16:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:) igen, szoktunk terepre menni de én eddig max félnaposon voltam. Igazából azt szeretem a legjobban. Nincs saját lovam, csak olyan akivel edzek. Meg amúgy pl táborokban megint elöjön a lóbolon énem, de mondjuk ha csak simán edzésre megyek, akkor meg nem... de tényleg köszi mindenkinek:)
2014. ápr. 16. 21:56
 12/16 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg tényleg itt a probléma, Kérdező. Belefásultál az edzésbe. Menj többször terepre!


Félreértés ne essék, a pályán lovaglás nagyon hasznos, és szüksége van rá minden lovasnak ahhoz, hogy a későbbiekben terepen is a lehető legnagyobb biztonsággal tudjon lovagolni, de nem szabad a pályalovaglásnak elnyomnia a tereplovaglást. Akkor a legjobb, ha arányosan vannak elosztva, ez nem csak a lovas, de a ló kedvét is sokban javíthatja.

2014. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
oké, köszi:)
2014. ápr. 17. 17:11
 14/16 anonim ***** válasza:
Tereplovaglás, túralovaglás a legjobb!!
2014. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Én egy évvel vagyok ídősebb nálad, 5 éve lovagolok, én is sokat foglalkozok díjugratással,díjlovaglással. Ha őszinte akarok lenni be kell vallanom hogy néha nekem is eszembe jutott már edzés előtt ,hogy miért is megyek én ma lovagolni? úgyis megint ugyanazt fogjuk csinálni, lesz ami sikerül , lesz amit elrontok. Ilyenkor tényleg az a legjobb megoldás ha beszélsz az edződdel és kimentek terepre. Semmiképp nem ajánlom hogy abbahagyd a lovaglást! Tűzz ki magad elé új célokat amiket elérhetsz, amikért küzdhetsz és így visszatérhet a kedved is. Vagy ha még nincs , válassz egy kedvenc lovat , aki közelebb áll hozzád mint a többi. Foglalkozz vele többet, ne csak akkor mikor lovagolsz rajta hanem óra előtt és után is tölts vele időt. Pucold le, futószárazd ha nem mozgott eleget , menj ki vele a legelőre és játssz vele vagy csak ülj mellette , figyeld, beszélj hozzá, adj neki jutalomfalatokat , hogy bensőségesebb kapcsolat alakuljon ki köztetek. Ha ez megvan, felelősséget fogsz érezni érte és már nem lesz kérdés , hogy miért mész ki a lovardába. Minnél közelebb kerültök egymáshoz annál nagyobb örömöt fog okozni a lovardában töltött idő.Remélem segítettem :)
2014. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek:) sokat segítettetek:)
2014. ápr. 21. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!