Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudtok a lovak (csődörök)...

Mit tudtok a lovak (csődörök) ivartalanításáról?

Figyelt kérdés
A fiatal korban történő herélés (1 éves kor alatt) mennyiben/miben befolyásolja a ló életét, növekedését stb.

2014. ápr. 16. 21:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Édes vagy, köszönöm! de csak a történetem végett meséltem el, hogy a jelenlegi lovam milyen, aki ért az arabokhoz, az tudja, mekkora munka mindezt kihozni. Én egy sokkal erősebb, nagyobb, nyugodtabb, lassabb lóban gondolkodom. Nem telivérben és nem sodrottban....hidegvérűben, egy gyönyörű, robusztus Belgában...ez olyan nekem, mint másoknak a fríz...egy több éve dédelgetett álom megvalósításának kezdete, csak közben oda kell figyelnem a jelenlegire is...
2014. ápr. 20. 21:22
 12/14 A kérdező kommentje:
...vagy van különbség a telivér és a hidegvérű ivartalanítása utáni várható változások között? hm...ez egy jó kérdés...bár ha rátalálok álmaim kancácskájára, akkor az előbbieken már nem kell gondolkodjam...de amíg nincs kiszemeltem, addig mindenféle lehetőséget át kell jól gondoljak...
2014. ápr. 20. 21:28
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha mégis a Belga csődör mellett döntesz, mindenképp heréltess, ha befedezi a kis arabot, akkor az vehembe belepusztul. Szerintem nincs komolyabb különbség hidegvérű és melegvérű ló heréltetése között, mindkettő ugyanazon az elveken alapul. :)Én ha tehetném, tisztavérű lovat nem herélnék amúgy, de sajna én is ridegben tartom a lovaimat, és nem engedhetek meg felesleges szaporulatot. De átérzem a döntésed súlyát, nekem is arabjaim vannak, és nem egy kis csődörnek herélés volt a sorsa, pedig megfelelő kezekben, és egy ménnek megfelelő tartási körülmény mellett remek fedezőmén vált volna belőle. Ha jó vérvonalú lesz a belgát, akkor ott ugyanez a helyzet, szerintem a csikóira itthon még lenne is kereslet, de megértem, hogy nem építed át érte az egész karámrendszeredet/istállódat.
2014. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy érthetően tudtam leírni mindazt, ami most fontos/érdekel/érint.

Nagyon köszönök mindent, amit írtatok nekem, mindegyik a hasznomra vált!

Továbbra is kancát keresek, de ha jövő nyárig nem lelem meg az igazit, akkor csődörben kell gondolkodjak...most is lenne legalább 3 csikó...fiú...hm...megpróbálok a szombati rönkhúzóra elmenni, hátha tovább tudok lépni...szorítsatok!

2014. ápr. 23. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!